Soju

28. listopadu 2012 v 19:19 | Choi Mari |  Jídlo
Soju, korejsky 소주 [sodžu], je korejský destilát s chutí podobné vodce, jen mírně sladší, kvůli cukrům přidávaným ve výrobním procesu. Ačkoli je tradičně vyrábeno z rýže, lze rýži nahradit brambory, pšenicí, ječmenem, sladkými brambory nebo tapioky.
Soju je čisté a bezbarvé. Obsah alkoholu je od 16,7% do 45%. Je často konrumován v Jižní Korei, protože tam má relativně nízkou cenu, jen 1000 - 3000 wonů za lahev (375 ml).

Historie
Prvně se začalo soju destilovat ve 13. století běhěm mongolských invazí Koreje. Mongolové získali techniku destilace arak (aragh) od Peršanů (Irán) během jejich invaze centrální Asie kolem roku 1256.
První lihovary v Koreji byli zřízeny v okolí města Kaesong. V oblasti kolem města Kaesong je soju známé pod názvěm arak-ju - 아락 주 [arak džu].
Mezi lety 1965 a 1999 bylo zakázáno destilovat z rýže soju, kvůli jejímu nedostatku.

Značky
Jinro - Největší výrobce soju. Nejoblíbenějším druhem je 잠이슬 [čam i sül].
Lotty BG
C1 soju - Nejoblíbenější soju v Pusanu.
Ipsaeju - Javorem ochucené soju. Je populární v Jeallanam-to.

Etiketa při pití
Soju je obvykle konzumováno ve skupině při jídle. Je proti korejským tradicím nalít si vlastní sklenici. Naplňujeme vždy sklenici někoho jiného.
V Koreji je podávání a přijímání věcí oběma rukama projev úcty, proto sklenici se soju podáváme oběma rukama. Když naléváme soju starší osobě, držíme lahev oběma rukama. Když nalévá sklenici starší nebo nadřízený, je běžné, že použije jen jednu ruku. Když naléváme, držíme lahev v pravé ruce a levou se dotýkáme pravého předloktí nebo lokte. Tato zvláštnost se vyvinula kvůli hanboku (tradičnímu korejskému oděvu).
Když sklenici přijímáme, spočívá na levé dlani a přidržujeme ji pravou rukou. Nalévání a přijímání jen pravou rukou je obvyklé mezi seniory a sobě rovnými.
Není nutné vypít nabízenou sklenici, ale je neslušné položit sklenici na stůl, aniž by jsme alespoň předstírali, že jsme se napili.

Spotřeba
Přestože si pivo, víno a whisky získali značnou oblibu je soju neoblíbenějším alkoholickým nápojem v Jižní Koreji, a to především kvůli jeho nízké ceně. V roce 2004 bylo v Jižní Koreji spotřebováno víc než tři miliardy lahví soju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | E-mail | Web | 28. listopadu 2012 v 19:41 | Reagovat

Všechny čtyři knížky jsem četla několikrát, je to umělecký dílo. :-)

2 Bekky Bekky | Web | 28. listopadu 2012 v 22:01 | Reagovat

To je zajímavé,.. dostala jsem z toho chuť na alkohol :D

3 Tai Todd Tai Todd | Web | 29. listopadu 2012 v 11:17 | Reagovat

Zajímalo by mě, jak to chutná :) ... No, jinak k té Koreii, bohužel nemám tušení, nezajímala jsem se o to, ale podívej se na stránky student agency, jestli třeba nedělají nějaké výměnné pobyty, nebo jestli není agentura, přez kterou by se dalo jet, ale myslím, že tam se to moc nedělá, leda na vlastní pěst a hledat něco až tam....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama