Fanservis

5. února 2013 v 11:59 | Choi Mari |  Korea - zajímavosti
Když fanoušci někoho zbožňují, jsou schopni zajít až do krajností. Ve světě k-popu to ale funguje i naopak - idolové si svých fanoušků váží a mají je rádi.
Na západě v hudební scéně je pod pojmem fanservis myšleno něco jiného než na východě. Např. Lady Gaga nakoupila jídlo pro své fanoušky, kteří dlouho stály ve frontě. V Koreji jsou ale pod tímto pojmem myšleny jiné skutky, které nemusí každý chápat (někdo může být i znechucen) a jsou i trochu kontroverzní.
Když se k-pop poprvé dostal do světa, jako první upoutala pozornost skupina Super junior. Jednou z hlavních příčin byl Heechul, který má se nestydí políbit někoho jiného ze skupiny. K-pop fanoušci toto považují jako jeden z druhů fanservisu a jejich idolové (nejen SuJu) jim takovou podívanou jednou za čas rádi poskytnout. Opravdu nejsou gayové, něco takového jako homosexualita je v Koreji velké tabu a Korejci to hodně odsuzují.
V Jižní Koreji si lidé na veřejnosti neprokazují příliš velkou náklonost. Páry se nelíbají na ulici ani se nevodí za ruce, je to bráno jako něco neslušného. Stejně jako v jiných asijských zemí (vysvětlovala mi to jedna Vietnamka) se ale podobné věci mezi osobami stejného pohlaví tolerují a berou se jako projevy přátelství.
Je zajímavé, že v idolům často nevadí převléknout se za holky (mě to trochu vadí, ale hlavně proto, že jsou hezčí holky než já, a to se za holky ani nemusí převlékat - promiň Rene)
A teď přejdeme k jednotlivým typům fanservisu:

Aegyo
Jednoduše řečeno, když někdo děla aegyo, chová se přehnaně roztomile. Je to způsob, jakým můžou idol ukázat ostatním svou roztomilou stránku. Jako příklad si dáme Taemina a Rena:Fan meetingy
Není to jen setkání s fanoušky, většnou se konají v pronajatých halách, kde idolové zazpívají dvě tři písničky a pak podepisují fotky a jiné věci, potřesou si s fanoušky rukou a popovídají si s nimi. Někdy dokonce pozvou několik fanoušků na pódium a obejmou je nebo jim dají nějaký dárek.
Fanoušci také často na taková setkání nosí pro své idoly dárky.

Videa pro fanoušky
Hodně skupin natočilo něco pro svoje fanoušky, DBSK natočily několik krátkých dramat (některý jsou fakt vtipný), ale i ostatní skupiny natáčí svoje krátká dramata nebo parodie na známé filmy a drama nebo svoje vlastní seriály jako Nu'est Love story nebo You know U-kiss. Několik skupin také mělo vlastní rérii v seriálu Making of a star.
Pro ukázku si uvedeme parodii 2pm na You're beautiful a druhý díl z druhé série Love story od Nu'est (na to bohužel zatím nejsou anglické titulky, takže si užijte korejštinu):Boys romance, polibky, objetí
Tohle také patří v Koreji (ale i v Japonsku) k fanservisu. Kluci (u holek jsem to nějak nezaregistrovala) se prostě jednou za čas obejmou, udělají něco romantického nebo si dají pusu na tvář. Jestli jsou stejné nátury jako Heechul, tak to nebude polibek jenom na tvář.
Mě osobně nějaká ta pusa u kluků nevadí, ale některým možná ano a tak ukázkou budou objetí (objeví se tam tri pusy, ale dvě jsou hraný a ta ta první je Heechul):

Pro odvážné (nebo fanoušky) sem dávám video s názvem Proč svět miluje k-pop fanservis:


Jestli si myslíte, že je to příliš, tak někteří J-rokeři se odváží i na víc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jung Je Yoo Jung Je Yoo | Web | 5. února 2013 v 14:34 | Reagovat

Sakra škoda že tenhl článek nepřišel dřív věděla bych co je to aegyo (teď to vim už asi 14). Tyhle ty pusy už oni berou asi jak součást života (nebo jak to nazvat). NEvim proč,ale když si dají pusu na tvář ještě se mi to tolik nehnusý (ale kdyby to bylo holky ble nechápu jak se holky můžou líbat na pusu,když jsme to ve třídě viděla málem sem vyhodila sačinu ze žaludku),ale když čtu yaoi už mi to příde divný (proto ho moc nečtu)

2 Kari55 Kari55 | Web | 5. února 2013 v 17:19 | Reagovat

ted jsem viděla Renovo Aegyo poprví.. o.O a to je úžasný!! *.* i když mám moc ráda Kevinovo nebo Youngmin(ovo).. ^♦^
videa jsou třeba ještě Chef Kiss, UKiss Vampire (znám jenom UKiss :D)
a když se kluci obejmou, políbí se (klidně i víc), tak to je tak roztomilí! především to miluju, když to udělájí spol. moji biasové.. *.* a ukiss to dělají poměrně často.. :-D asi proto jsem na nich tak ulítlá.. o.O

[1]: yaoi mangy jsou nejlepší!! xD mě se to poprví nelíbilo, ale ted jsem na tom závislá!! xD já vim... jsem hroznej úchyl.. ale já za to nemůžu!! xD

3 Julie Hwang Julie Hwang | Web | 5. února 2013 v 18:35 | Reagovat

OMO!!!! tie videá!!! *-* :O  A to Renove a Taeminove Aeygo a všetci ostatní!! :D júúj taký sú zlatí!!! *-*

4 Bekky Bekky | Web | 5. února 2013 v 20:44 | Reagovat

mě to přijde strašně roztomilý, oni jsou takový slaďoučcí, tak to chování k nim tak nějak sedí :D Super článek, zase vím něco nového :-)

5 beepinka beepinka | Web | 6. února 2013 v 19:46 | Reagovat

Super článek!! Celkem jsem si to teď urovnala v hlavě :3 Mmmm...s těmi videi pro fanoušky...BIGBANG taky udělali parodii na něco :) =)...secret garden nebo tak nějak :D....super! A mně rozhodně nevadí,když se kluci objímají..a tak...naopak :D

6 Werů :D Werů :D | Web | 9. února 2013 v 22:17 | Reagovat

Jednou mi moje mamka řekla, že proč se tak snažím se účastňovat všech projektů pro Korejce, ať už je to od poslání nějakého narozeninového přání, či jen nějak je povzbudit, když se to stejně ani nedozví a i kdyby jo, tak to pak vyhodí jako něco bezcenného! :D -.-"
Bože! :D Je ovlivněna nejspíš Amerikou či co! :D Tak jistě, počítám s tím, že asi nějaké psaníčko zrovna ode mě si nenechají, když jim příjde tisícovka dalších, ale už jenom to, že to dozstanou do rukou či to jen uvidí, je potěěšující! :D Etto?! ..... Bože, zase tu melu něco, co s tím vůbec nesouvisí! :D ._____."
Já osobně jsem pro všechny druhy FanServisu! Přece jen, od nich je to něco vyjímečného! :D *3*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama