Červen 2013

Jsem oficiálně přihlášená k maturitě

27. června 2013 v 15:10 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Přihlásila jsem se už 12. června, ale potvrzený jsem to dostala až dnes. Ale ve škole jsem kvůli tomu byla už včera. Člověk by čekal, že když je na školních webovkách napsaný, že si máme potvrzený přihlášky vyzvednout 26.-27.6., že 26. už budou potvrzený. Jenže nebyli. No, ale alespoň jsem se potkala se spolužáky.
Jinak je fajn, že už vím, kdy budu maturovat. Pořád ale ještě nevím, kdy vlastně budu dělat doklasifikaci.

Infinite rankig king

24. června 2013 v 15:55 | Choi Mari |  Variety show
Infinite ranking king je patnácti dílná variety show skupiny Infinite. Soutěžili v různých kategoriích (př. muž s největším štěstím, nejchytřejší či nejlépe oblékaný člen).

Videa s anglickými titulky:

11.Díl: Celý díl

Tasty life

17. června 2013 v 10:22 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
맛있는 인생 [ma-šit-nün in-seng], anglicky Tasty life, je 39 seriál o rodině pana Jang.
Jang Shin Jo býval detektivem, nyní pracuje v restauraci své staré známé jako šéfkuchař. Shin Jo má čtyři dcery. Tři vlastní a jednu nevlastní.
Nejstarší dcera je Seung Ju, která studuje, aby se stala lékařkou. Mladší je Jung Hyon, která je věčně nezaměstatnaná. Další je Ju Hyon, dcera Shin Joova dobrého přítele, pocisty, který zemřel ve službě. A nejmladší Mi Hyon, která ještě studuje na střední.
Seriál sleduje osudy rodiny a jejich blízkých přátel.

Upřímně, tenhle seriál mi přišel jako korejská verze Ordinace v Růžové zahradě.I když lepší. Takže doporučuju, jenom pokud se opravdu nudíte.
Hrál tam Park Yoo Jae, který hrál jednu z postav v paláci v seriálu Faith.


Kniha, ve které bych chtěla žít

15. června 2013 v 14:45 | Choi Mari
Já moc dobře neumím žít ani v tomhle světě, natož pak v nějakém jiném. Dřív jsem chtěla žít v různých fantasy kníhách jako Zaklínač či Kroniky Světakraje nebo třeba ve starém Japonsku, jako je popsané v Šógunovi nebo v Čisté zemi, ale tam bych moc dlouho nepřežila. Ve fantastické zemi by za chvíli něco sežralo nebo někdo přepadl. Zase ve starém Japonsku bych se jednak nedomluvila a jednak jsem celkem drzý a přespříliš upřímný člověk, takže bych za chvíli skončila s useknutou hlavou.
Ale uvítala bych, kdyby se trocha té fantazie tak nějak uvolnila z knih a přenesla se do našeho světa. Bylo by krásné moct na ulici potkat anděla.

Můj nej song od A.cian - Lie

14. června 2013 v 12:40 | Choi Mari |  Moje nej songy
A.cian je jihokorejská chlapecká pětičlenná skupina. Skládá se z Seulgi, Sanghyun, Crooge, Sehee a Chanhee. Debutovali v roce 2012.
Lie je svižná písnička. Mě se moc líbí. Bohužel k ní není MV a tak se musíme spokojit s audio verzí.

Vkládání je na požadání zrušeno, odkaz je tady.

To byl zase nápad!

12. června 2013 v 16:18 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Před týdnem jsem si byla kvůli brigádě ve škole pro potvrzení o studiu. Měla jsem pak hodinu a půl čas, než přijede autobus. Tak jsem se rozhodla jít kus pěšky (do školy to mám přes 20 km). Docela jsem se bála jít při silnici a tak mě nenapadlo nic lepšího, než to vzít přes louky a pole. Po tom dvoutýdenním dešti to opravdu špatný nápad. Všude bylo plno vody a bahna. Takže jsem za pár minut měla nohy až po kolena mokrý a špinavý.
Měla jsem radost, když jsem došla do Nezvěstic. Myslela jsem si, že nastoupím do autobusu a budu za chvíli doma. Jenže autobus mi ujel před nosem a další jel až za dvě a půl hodiny. Tak jsem si řekla, že bych mohla dojít do vŠťáhlav, tam jezdí autobusy častěji. Ale mezi Nezvěsticema a Šťáhlavama jsem nějak špatně odbočila a ocitla jsem se v úplně jiné vesnici. Naštěstí tam byla cedule směr Plzeň. Nechtěla jsem jít po silnici a tak jsem to vzala přímo před pole. Jenže jsem přešla pole, dohromady čtyři, a zjistila jsem, že vůbec nevím, kde jsem.
O pět minut dýl jsem děkovala bohu za turistické značky. Sice říkali, že dojdu k Nebílovskému Borku, ale to mi bylo celkem jedno. Navíc tam odtamtud taky jezdí spoj do Plzně. Tak jsem šla dál. Nejdřív mezi loukami. Bylo pěkné počasí (škoda, že jsem s sebou neměla foťák). Ale pak jsem došla do lesa, kde byla tma a ozývali se tam divné zvuky. Docela jsem měla strach.
Někdy později jsem pak došla k rozcestníku, kde se modrá značka, po které jsem šla, křížila s červenou, která čirou náhodou vedla na Radyni. Vím, že z Radyně vede žlutá značka do Plzně k Olympii. Tak jsem šla dál. Po cestě jsem zjistila, že ty divné zvuky jsou z nějakého lomu či něčeho na ten způsob a že někde za Starým Plzencem někdo chová lamy. Na zahradě měli tři. Ten kopec ne Radyni mě málem zabil.
Myslela jsem si, že doma budu už za chvíli. Byla jsem u Radyně, viděla jsem žlutou značku a bylo to jenom čtyři kilometry. Jenže jsem se mězi Radyní a Plzní stačila znovu stratit. Naštěstí mi poradil jeden milý starý pán. Měl moc hodného psa. Takže jsem nakonec do Plzně došla. Byla jsem špinavá a nohy mě boleli ještě další dva dny.
Někdy mám vážně šílený nápady a vážně není dobrý nápad, abych chodila cestami, které nezmám, protože se dokážu stratit snad všude.

Můj nej song od A-peace - Hero

7. června 2013 v 11:31 | Choi Mari |  Moje nej songy
A-peace je jihokorejská mužská skupina. Má 21 členů, kteří se dělí na podskupiny Lapis, Jade a Onyx, v každé podskupině je sedm členů. Přestože jsou všichni Korejci, pracují v Japonsku. Debutovali v roce 2011.
I když jsou Korejci, tak proto, že působí v Japonsku, zpívají japonsky. I když nemají tak působivé choreografie jako jejich korejští kolegové, písnička je vážně úžasná.


Kdyby video nefungovalo tak tady.

Tvoje mlčení - Manhe Han Jong-un

6. června 2013 v 9:39 | Choi Mari |  Korejská literatura
Na přebalu:
K trvalým hodnotám moderní korejské literatury dodnes patří sbírka medotativné poezie buddhistického mnicha Han Jong-una (1874 - 1944), mnišským jměnem Manhe, což znamená "deset tisíc moří", nazvaná Tvoje mlčení.

Moje hodnocení:
Básně jsou psané volným veršem, což moc často nečtu. Ale čte se to dobře a některé básně jsou opravdu krásné.


Můj nej song od 84LY - Girl talk

1. června 2013 v 9:28 | Choi Mari |  Moje nej songy
84LY je jihokorejská šestičlenná dívčí sklupina složená z Vo sun, Liha, Daya, Minyoung, Solip a Suha. Suha je jediná raperka, ostatní jsou zpěvačky. Debutovali v roce 2012.
Girl talk má opravdu dobrý rytmus, chytla mě hned jak jsem jí slyšela.