Červenec 2013

Mé (neúspěšné) pokusy o ulzzang - o rubrice

28. července 2013 v 13:19 | Choi Mari |  Moje (neúspěšné) pokusy o ulzzang
Takže, kde začít? Ehm...Miluji asisjkou módu. Hlavně japonskou a korejskou. O té v dalších zemích se toho moc najít nedá. Ráda bych nosila z každé japonského stylu něco...samozřejmě ne všechno dohromady. To by asi nevypadalo moc pěkně. Nejvíce se mi líbí mori-kei a lolita.
Ale v srdci se nejvícecítím jako ulzzang a tak bych se chtěla pokusit být jednou z nich. Vím, že těm úžasným Asiatům a hlavně Korejcům nemůžu nikdy sahat ani po paty, ale pokusím se o to.
Zprvu asi nebudou fotky a články v téhle kategorii přibývat moc často. A asi bude nějakou chvíli trvat než sem dám fotku celého obličeje nebo úplně celé postavy...asi se vám prostě budu nejprve ukazovat po kouscích. První, co vám chci ukázat je to, čeho si na sobě cením nejvíc. Prosím, tohle je mé oko (to zní dost blbě). Jsem hodně pyšná na svoje oči (ale rozmazané tužky na oči si nevšímejte).

Jo, a mám i nějaké otázky:
- Může být vůbec někdo z Čech známý ulzzang? Co si o tom myslíte?
- Znáte nějaké evropské ulzzang?
- Znáte nějaké ulzzang blogy? Já znam asi jenom dva (myslím české).
- Existuje nějaká česká, popřípadě evropská, ulzzang komunita?
- Líbí se vám moje očko?

Všem, co mi odpoví na nějakou otázku, nebo si tohle alespoň přečtou, děkuji.

Knihy, které mě rozbrečí

27. července 2013 v 15:59 | Choi Mari
Dobře si pamatuji jenom dvě. První byla kniha Povídky od táborového ohně od Ernesta Thompsona Setona. Četla jsem to kvůli skautské stezce už před několika lety, ale pořád si moc dobře pamatuji povídku o dvou zamilovaných vrabcích, kteří si stavěli hnízdo. Dopadlo to špatně.
A pak si ještě pamatuji Most do země Therabitia od Katherine Peterson. Na konci jsem opravdu hodně brečela (kdo viděl film tak ví, jak to dopadne). Já mám Leslie vážně ráda. Ta je snad trhlejší než já.

Wa~ už mám 5 followers

26. července 2013 v 13:12 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Myslím na tumbrl. Po asi čtyřech měsících ne příliš vysoké aktivity (což se tenhle týden změnilo) mě sleduje pět lidí. Je to sice poněkud malé číslo, ale pro mě je to úspěch. Přeci jen nejsem nějaký bůhvíjak zajímavý člověk a můj blog (na tumblr) není kdovíjak excelentní (ale už jsem přišla na to, jak tam změnit design, takže je o něco lepší).

(Tohle jsem fotila já. Na tumblr jich mám víc.)

Přihodilo se mi:
- byla jsem vyzvednout sestry z tábora. Tedy spíše z klubovny kam je odvezl autobus. Do oddílu už sice asi 2 a půl roku nechodím, ale ty děti mě až podezřele hodně rádi vyděli.
- Měla jednodení brigádu v Globusu. Dozvěděla jsem se tam od chlapců, že mám upřímné a nevinné oči. Potěšilo mě to.
- byla jsem s kamarádkou v Tescu (na Rokycanské) nakupovat. Moc jsme toho sice nekoupili, ale dali jsme si tam jídlo. Byl to nějaký čínský fast food (jediný fast food co jsem ochotná jíst) a já si objednala nudle. Kamarádka mi koupila hůlky, protože mi nevěřila, že už to s nimi docela umím. Šlo mi to líp než jsem sama myslela. Ještě chvíli a tohle přání si budu moct odškrtnout.

Ještě mám pár dotazů. Nemusíte na ně odpovídat, ale kdyby se vám chtělo:
- Nevadí vám tyhle mé výkecy?
- Co si myslíte o mém blogu?

Ulzzang

24. července 2013 v 10:57 | Choi Mari
얼짱[ol-džang] přeloženo do češtiny znamená nejlepší tvář(얼굴 -tvář + 짱 - nejlepší). Svůj původ mají ulzzang v Jižní Koreji, ale dnes je lze najít už po celém světě. I když ti nejznámější jsou samezřejmě ti korejští.
Typickým znakem pro ulzzang je jejich dokonalá tvář. Hodně se o ní starají, základem je pro ně BB krém, oční linky a ve většině případů také čočky, které opticky zvětšují tvář.
Ulzzang se nejčastěji oblékají do jemných pastelových odstínů a přírodních tónu. To ve většině případů platí i pro vlasy - nejvhodnější jsou přírodní barvy. Ulzzang je jemný, elegantní a pohodlný styl.PS: Pokud se člověk chce stát pravým ulzzang, musí se proslavit svým vzhledem. Ne každý má super populární blog nebo pracuje jako model. Pokud tedy máte zájem, můžu vaši fotografii zveřejnit tady na svém blogu (i když ten není jedním z nejpopulátnějších) či na svém tumblr (kde bude vaše fotografie viděla asi jen 200 lidmi, ale i to je víc než nic). Stačí ji poslat na: lemonademo@gmail.com a trochu na ní vypadat (i když to nemusíte přehánět).

Kimpap

23. července 2013 v 15:14 | Choi Mari |  Jídlo
김밥 [kim-pap] je velmi populární korejské jídlo. Vypadá jako sushi, ale je to neco úplně jiného.
Nejdůležitějším ingrediencemi jsou mořské řasy (김) a rýže (밥). Rýže se dá na rozprostřenou řasu. Na rýži se dávají nejrůznější věcí, třeba ryby, maso, vejce nebo zelenina a to jak čerstvá, tak třeba i dušená nebo nakládaná. Pak se to všecho zaroluje a nakrájí na kolečka nebo jí jak to je (nenakrájené).
Rýže se tradičně ochucuje solí a sezamovým olejem. Nejčastější zeleninou v kimpap jsou okurky, mrkev, špenát a nakládaná ředkev.


Antique bakery

22. července 2013 v 11:54 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
서양골동양과자점 엔티크 [so-jamg-gol-dong-jang-gva-dža-džom en-ty-kü], anglicky Antique bakery, je BL film podle stejnojmenné mangy.
Jin Hyuk je bohatý šarmantní a nenávidí sladké. Přesto si zřídí cukrárnu. A jako vrchního pekaře v ní zaměstná Seon Woo, spolužáka ze střední, co mu těsně před maturitou vyznal lásku. A jelikož Seon Woo dělá problém pracovat se ženami, zaměstnanci cukrárny jsou jen muži.
Jin Hyuk tvrdí, že si cukrárnu zřídl kvůli zákazníkům. Téměř všichni jsou totiž ženy a ty on má rád. Jenže je tu i další důvod.

Příjemný film. Zasmála jsem se při něm. Je to opravdu lehké BL, takže je vhodný pro každého.


The Crucible

15. července 2013 v 16:04 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
도가니 [to-ga-ni], anglicky The Crucible, je film založený na skutečné události, která se odehrála ve škole pro sluchově postižené děti v Gwangju.
Kang In Ho je nově jmenovaný učitel výtvarné výchovy ve městě Mujin (město je smyšlené). In Ho nemá zrovna pěknou minulost, jeho žena byla středoškolačka a spáchala sebevraždu, o jeho velmi nemocnou dceru se stará jeho matka.
Cestou na nové pracovní místo potká mladou Seo Yoo Jin, která pracuje v místním centru pro pomoc lidem.

Přišla mi učebnice korejštiny

12. července 2013 v 15:21 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Konečně přišla. Gramatika korejského jazyka. Nechala jsem si jí poslat na odběrové místo, abych nemusela platit poštovné. A udělala jsem dobře. Jelikož jsme tam s mámou (která platila - budu mít někdy teď svátek) přišli zrovna v dobu, kdy měli pauzu, zašli jsme se podívat do nedalekého second handu a tam jsem si vybrala kabát. Je takový jarní a mám z něj hroznou radost. Je ve stylu mori-kei (pro znalce japonských módních stylů).
Teď k té knížce. Je úžasná. Sice tam nejsou žádná cvičení (je to brané spíš jako přehled gramatiky), ale je to jedna z mála knih o korejštině (ještě si musím našetřit na konverzaci) a je hodně obsáhlá. Je sice poněkud odborně napsaná, ale vážným zájemcům o korejštinu se bude určitě hodit. Tak kdyby měl někdo zájem tak si jí může tady objednat. Určitě si zjistěte, jestli je ve vašem městě odběrné místo (jsou tam vypsaná), ať nemusíte platit poštovné když si tam klidně můžete zaskočit.

Jinak jsem stihla:
- úspěsně promarodit prní týden a půl prázdnin
- hlídali jsme mámině kamarádce kočka, což znamená, že jsme dva týdny měli doma čtyři kočky, přičemž ta, co jsme hlídali, neuvěřitelným způsobem pelíchá (včera už ale šla domů)
- jsem doma bez sester. Bohužel jen do neděle a ještě ke všemu je musím vyzvednou až přijedou z letního tábora.
- starám se o kytky a ty to zatím přežívají
- nevyšla mi brigáda

A co vy? Nějaké úspěchy? Nebo neúspěchy?

Take care of the young lady

8. července 2013 v 11:20 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
아가씨를 부탁해 [a-ga-ši-rül bu-tak-he], anglicky Take care of the young lady, je šestnáctidílný romantický a komediální seriál.
Kang Hae Na je žije se svým dědečkem a je dědicem jeho firmy. Kangsam group je jedna z největších firem v Koreji a tak není překvapením, že Hae Na žije v obrovském paláci se služebníky a je hodně rozmazlená.
Naproti tomu Seo Dong Chan je úplně obyčejný muž, co to nemá v životě zrovna lehké. Pomáhá své tetě a její dceři v jejich květinářství.
Když jel autem doručit květiny, naboural kvůli Hae Ně a nakonec musela dělat veřejně prospěšné práce. Hae Na se mu chtěla pomstít a tak zinscenovala únos. Ale přišlo se na to.
Dong Chan jí jde navštívit, aby jí promluvil do dušea ukázal jí. Cestou k domu potká jejího dědečka a ten mu nakonec nabídne, aby se stal jejím vrchním sluhou a trochu jí i usměrnil.

Tenhle seriál mě vžně bavil, takže doporučuji, i když asi po šestém díle už budete vědět, jak to zkončí. Herci byli moc sympatičtí. Taky hudba byla dobrá.
The Bicycle looking for a whale

1. července 2013 v 10:16 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
고래를 찾는 자잔고 [ko-re-rül čat-nün dža-džan-go], anglicky The Bicykle looking for a whale, je dojemný příběh dvou sourozenců.
Chul a jeho sestra Uena jsou jediná rodina, kterou mají. Jednoho dne dostane Chul kolo a na něm je jméno a škola. Vlastník pochází z Jangsaengpo. Když se Euna na město víc vyptávala, zjistila, že tam může vidět velrybu a začala přemlouvat bratra, aby se jí tam vzal. Chul nejprve nechce, ale ví, že Euna postupně přichází o zrak a tak se nakonec rozhodně jí přání splnit.
Po cestě potkávají Duk Soo, který se k nim pak přidá. A všechno se mírně zkomplikuje.

Nevím jestli jsem správně pochopila konec, je to takové zvláštní, ale film nebyl špatný.