Srpen 2013

Kniha, která mě děsí

29. srpna 2013 v 11:45 | Choi Mari
Já se bojím skoro všeho, nedívám se na hororry a čtu jenom ty staré, protože ty nejsou strašidelné. Přesto se našli dvě knihy, které mě vyděsili.
První z nich je Spalovač mrtvol. Ta kniha je celá taková pochmurná a nechutná, ale až do pasáže, kdy milý pan Klingerhoffen oběsí svojí ženu v koupelně, protože je přesvědčen, že jako Židovce jí nebude v novém světě dobře, je to dobré. Pak už se to moc nedá číst. Na knize je velmi dobře vidět, že snadno zmanipulovatelní lidí jsou nebezpeční a nepředvídatelní.
Druhá kniha není ničím děsivá, ale je pravdivá a právě proto mě z ní přeběhl mráz po zádech. Jmenuje se Když mi bylo dvanáct let... a napsala ji Nathalie Schwieghofferová. V knize vypráví o tom, jak ji její otec zneužíval. Poprvé to udělal právě když í bylo dvanáct. Nathalie to pak dělala i dobrovolně, i když chtěl, aby spala s jeho přáteli. Bála se totiž o svoje mladší sourozence.

Kniha, ze které umím citovat

28. srpna 2013 v 13:18 | Choi Mari
Tak takový kniha asi neexistuje. Naučila jsem se jednu velmi krátkou básničku z Geishi o okounovi a pak jednu básničku z Nijuri a pár básniček z Abaratu, ale celé pasáže nikdy. Takhle jsem tedy do žádné knihy ještě zabraná nebyla. Kdyby se řeklo film, tak to bych se asi rozepsala, ale citovat z knihy neumím.
Většinou se z knih učím jen básně. V Abaratu byla za každou kapitolou a všechny byli moc krásné. Nejradši mám jednu z knihy Nijura, tu jsem si napsala dokonce i do učebnice matematiky:

Toč se, toč, kolo osudu!
Smýkej mnou jiný nebudu.
S ptáky chci létat, se světlem jít,
z poháru života až do dna pít.
Za srdcem světa, v odvaze, ve strachu,
spojím své srdce, když padnu do prachu.
Jen o jedno, živote, o jedno prosím,
kéž hlavu vzpřímenou, nezkrocen nosím.

Můj nej song os Akdong musician - I love you

28. srpna 2013 v 10:10 | Choi Mari |  Moje nej songy
Akdong musician je jihokorejské duo. Jsou to sourozenci Lee Chan-hyuk a Lee Soo-hyun, kteří vyhráli druhou sérii Super star. Měsíc po výhře podepsali smlouvu s YG Entertainment. Působí od roku 2012, kdy začali zpívat v Super star.
I love you je hezká a veselá písnička o lásce, která byla použitá jako OST u drama All about my romance. MV je hezké a místy i vtipné.


Příští týden maturuji~

27. srpna 2013 v 17:28 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Dnes jsem dělala doklasifikační zkoušky. Podle nadpisu můžete tušit, že úspěšně. Vstávala jsem v pět ráno. A bylo mo hrozně špatně z nervozity. Hrozně jsem pospíchala, abych stihla autobus. Ale on nikde. Začínala jsem mírně panikařit. Naštěstí v hale na tabuli psali, že autobus pojede, jenom o trochu dýl. Nějak mi nedošlo, že o prázdninách to jezdí jindy.
Už cestou autobusem jsem si všimla, že jsem si úspěšně ušpinila svoje nové světležluté kalhoty. Máma asi měla pravdu, že světlé barvy pro mě prostě nejsou.

Můj nej song od ALSDEAD - In bloom

25. srpna 2013 v 12:05 | Choi Mari |  Moje nej songy
ALSDEAD je čtyřčlená japonaká metalová skupina z Tokyo. Členy jsou Maki (zpěv), Shin (kytara), Yosuke (bassa) a Setsua (bicí). Jejich hudba je popisována jako agresivní, s melodickými metalovými zvuky a s elektronickými hudebními prvky. Skupina vznikla roku 2008.
Slyšela jsem několik jejich písniček, ale na mě byli příliš metalové. Tahle se mi ale docela líbí. Trochu mi připomíná spíš japonský rock než metal.

Vkladání je na požádání zrušeno, takže video tady.

Země světa

18. srpna 2013 v 17:49 | Choi Mari |  Slovíčka
Tahle slovíčka už jednou zvěřejněná byla, ale teď jsem je doplnila a seřadila podle abecedy, tak je zveřejňuji znovu.

Země
영국 [jong-guk] Anglie
아르혠티나 [a-rü-hjen-thi-na] Argentina
호주 [ho-džu] Austrálie

Můj nej song od Aile - 사실은울고싶었어

18. srpna 2013 v 13:35 | Choi Mari |  Moje nej songy
Aile (엘) je jihokorejská pětičlenná indie skupina. Členy jsou Irene [Airin] (zpěv), Yoon Bak (Bass kytara), Go Eun (piano), Joo Hun (bicí) a Hae In (kytara). Debutovali v roce 2009.
Z Irenina hlasu jsem měla husí kůži. Hrozně krásně zpívá. Celá písnička je úžasná. Emotion je taky hodně dobrá, ale tahle se mi líbí o trochu víc. Je škoda že už delší dobu nejsou aktivní.


The Birth of the rich

12. srpna 2013 v 13:37 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
부자의 탄생 [bu-dřa-üi than-seng], anglický The Birth of the rich, je dvacetidílné drama o někom, kdo hledá svého otce.
Choi Suk Bong má otce. Hodně bohatého. Bohužel, neví, kdo jeho otec je a ani jeho otec o něm neví. Stalo se totiž tohle:
Suk Bongova matka byla naštvaná na svého přítele. A tak mu na letišti na obličej rozmázla narozeninový dort, který pro něj udělala. On si totiž našel jinou dívku. Jenže část dortu se dostala i na zadní část sukně Suk Bongovi matky, která si sedla vedle jednoho mladíka. Naštěstí pro něj se jeho letenka přilepila na část dortu na sukni Suk Bongovi matky.
Proč naštěstí? Letadlo, kterým měl letět spadlo. Jako vyjádření vděčnosti vzal svou zachránkyni na večeři. A ona se trochu opila. A pak spolu skončili v hotelové posteli. Mladý muž ale musel naléhavě odjet. Tak své zachránkyni, do které se zamiloval, napsal svoje telefonní číslo do knížky. A ona mu chtěla zavolat. Jenže tu knížku ztratila. Zůstal jí jen medailon, který je na světě jen jeden jediný.
O devět měsíců později se narodil Suk Bong. V současnosti pracuje v hotelu, kde se ubytovávají jen ti opravdu bohatí. Jeho otec patří k těm nejbohatším v zemi. Už hodně dlou svého otce hledá pomocí medailonu.

Tohle drama se mi líbilo. Je vtipné a najdou se tam i zvraty, které by člověk vážně nečekal. Navíc jsem díky tomuto dramatu poznala Jan Yoo Joona. Ten kluk je hrozně roztomilý. Mám moc ráda scény, kde se objevuje. Škoda, že hrál jen vedlejší roli.


Můj nej song od Achime - 맞은편 미래

11. srpna 2013 v 17:27 | Choi Mari |  Moje nej songy
Achime je jihokorejská čtyřčlenná indie skupina. Debutovali v roce 2009.
Upřímně - pouštěla jsem si několik jejich písniček, ale jenom tahle mě chytla. Má takovou pěknou melodii.


Experimenty s foťákem

11. srpna 2013 v 11:33 | Choi Mari |  Moje (neúspěšné) pokusy o ulzzang
Nikdy jsem neměla ráda focení. Tedy sebe, jinak fotím vážně ráda. Ale rozhodla jsem se to změnit kvůli mé vášni pro ulzzang. A možná že alespoň špetičku fotogeničnosti mám. Víte, že když o trochu zesvětlíte fotku, že na ní vypadáte líp? Žádné větší úpravy stejně ani udělat neumím.
Takže jsem se tedy rozhodla sem dát nějaké moje fotky. Přesněji řečeno tři. S tou první jsem se pokoušela přihlásit do Evropské ulzzang komunity na facebooku (dokonce jsem si kvůli tomu založila facebook). Ale buď správkyně nemají čas, špatně jsem vyplnila přihlášku či co nebo ještě z jiného důvodu jsem zatím nebyla přijatá. Ještě nějakou dobu počkám a pak jim napíšu.