Listopad 2013

Od července se počet followers víc jak zdesetinásobil

28. listopadu 2013 v 21:04 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Už dlouho tu nebyl žádný můj osobní výkec (...naposled minulý týden). Sice jsem chtěla až zítra psát nějaký poněkud postatnější nebo užitečnější článek, ale na TOPlistu jsem si všimla, že na můj blog narazil někdo, kdo hledal na internetu "jak mít hodně followers na tumblr". Někdy se ke mě dostanou lidi přes hodně zvláštní hesla (nejlepší asi byli "jezdit na sekvoji" a "kde koupit holandskou omáčku").
Nejprve se chci pochlubit, že jsem zrovna byla v práci přeřazená z práce na pásu (což vážně není žádná sranda) dozadu k returnu. Zatím se učim skenovat vrácené produkty (tam v zadu to vypadá trochu jak z nějakého sci-fi filmu).
Ze svojí první výplaty jsem zatím utratila asi 600 Kč. Asi si zítra zajdu na nějaké nákupy a taky chci mámě koupit nějaký ten dárek k Vánocům.
A teď proč vlastně píšu tenhle článek. V červenci (pokud si to někteří pamatují) jsem se chlubila tím, že můj blog na tumblr sleduje pět lidí. V současnosti je to o něco víc. Přesně 71. Nevím sice proč můj blog sledují, ale jsem ráda. Ráda bych tam dávala víc svých fotek (jako, že jsem na nich já, ale i těch, které vyfotím). Snad doopravdy k Vánocům dostanu slíbený foťák.
Poslední dobou jsem šíleně unavená, bolí mě hlava a nohy, mám neustále hlad a nemám na nic čas. Tohle jsou důsledky práce. Vážně bych chtěla nějakou lepší. Pořád ještě zkouším najít nějakou hostitelskou rodinu. Jestli jí doopravdy najdu, dozvíte se to v lednu. A taky ještě pořád zkouším najít nějakou lepší práci.
Jo a malý dodatek pro čtenáře mé rozepsané povídky - pracuje se na ní. Za chvíli budu mít dopsanou 5. část. Snad příští týden bych jí sem mohla už hodit.

Kniha, která předčila má očekávání

27. listopadu 2013 v 11:42 | Choi Mari
Většinou ředčili moje očekávání knihy, které mi v knihovně vybrala starší sestra. Jednou z nich byla kniha Kameny osudu. Vlastně celý ten příběh je o naději. Je proroctví o třech dívkách, které se setkají na čtrnácté narozeniny. Kvůli proroctví jim všem jejich blízcí říkají, že musí ty dvě ostatní zabít. Kniha je moc krásná a konec je sice pohádkový, ale napsala to čtrnáctiletá holka a sedí to k příběhu.

Pak také Piráti z Karibiku, což je fantasy a vůbec to není stejné jako film. Je jenom pár lidí, kteří dokáží chodit po vodě a také kouzlit s pomocí mušlí. Samozřejmě, že nakonec tři mladí lidé s tímto nadním zachrání svět, ale je to velmi dobře napsané.

A Family

25. listopadu 2013 v 15:30 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
가족 [ka-džok], anglicky A Family, je jihokorejský filmy o jedné rodině.
Joo Suk má dceru a syna. Jeho žena již zemřela a tak se o ně stará sám. Vlastně se stará jen o syna. Dcera je ve vězení za napadení. Jenže to nebyla ona, na ní to jen hodil její známý, který je gangsterem. Byla ve vězení tři roky. Její mladší bratr si myslí, že byla studovat. Nedávno byla propuštěná a vrací se domů.
Její bratr vyrostl. Její otec trpí leukemií. Gangsteři jí nechtějí dát pokoj.

Není to špatný film, ale já prostě filmy, ve kterých se vyskytují tihle gangsteři nemám moc ráda.


Kniha, která mě zklamala

24. listopadu 2013 v 11:30 | Choi Mari
Tak tohle bude trochu delší. Úplně první je asi Nemilovaná od Arnošta Lustiga. Čekala jsem, že to bude trochu víc jako Deník Any Frankové nebo Pianista. Navíc, já jsem byla semnáctiletá holka, pan Lustig ne a je to vidět. Vůbec to nebylo jako něco, co by mohla semnáctiletá holka napsat.

Zklamal mě Oliver Twist. Můžou za to ty až neuvěřitelné náhody, hlavně v závěru. Náhodou zjistí, že Oliver je z bohaté rodiny a všechno zdědil a náhou je ta milá slečna, co se o něj starala vlastně jeho sestra (nepamatuji se jestli vlastní nebo nevlastní). Těch náhod tam prostě bylo trochu moc.

Taky mě hodně zklamala Levá ruka boží od Paula Hoffmana. První polovina byla dokonalá, ale pak nevím, co se autorovi odehrávalo v hlavě, ale šlo to do háje. Konec byl až moc dokonalý a hlavní hrdinové zvládli všechno až moc hladce.

Další na řadě je Dracula. Ne, že by to byla špatná knížka, ale tak nějak jsem od ní očekávala trochu víc. Návíc Drakula je pro mě vždycky ten hodnej a tady v originálu je to vlastně vrchní záporák, což se mi taky moc nelíbilo (ale to už je moje osobní poznámka).

Poslední je kniha o upírech Říše strachu. Nápad vážně dobrý, začátek úžasný, ale dál už to za moc nestálo. Má ale plus za neutral end. Neskončilo to vyloženě dobře a ani úplnou katastrofou.

Můj nej song od Kris Leone - Into the sky

22. listopadu 2013 v 16:20 | Choi Mari |  Moje nej songy
Kris Leone, pravým jménem Kim Seohyun, je jihokorejská zpěvačka. Narodila se 1. února 1997. Je dcerou slavného kytaristy Kim Tae Wona, který je členem jedné z nejúspěšnějších rockových skupin v Koreji Boohwa. Debutovala v roce 2013.
Zatím má jenom dvě písničky a z nich mám Into the sky raději. Úžasná je jak korejská, tak anglická verze, takže vám sem dávám obě. Jen škoda, že MV má jen k té anglické. Z významu té písně mi běhá mráz po zádech.Nikdo není dokonalý

22. listopadu 2013 v 7:54 | Choi Mari |  Moje myšlenky
Jsem spokojená s tím jaká jsem, ale...nikdo není dokonalý a a já mám věci, na kterých pracuji. V práci jsem se dala do řeči s jednou holkou a přišla i řeč na přátele. Já jich moc nemám a netuším proč. Tohle jsem jí i řekla. A ona mi na to odpověděla, že jsem asi příliš sebestředná. Že příliš mluvím sama o sobě. Znělo to od ní vážně hnusně, ale když jsem se nad tí zamyslela...asi měla pravdu. Asi se příliš zajímám o sebe a málo o své okolí. A když jsem pak slyšela mluvit naší mistrovou, která je v tomhle vážně hrozná, uvědomila jsem si, že i když jsem spokojená s tím jaká jsem, jsou věci, které bych mohla pozměnit. A tohle je jedna z nich.
Další by bylo asi přestat všechno odkládat (na povídce se vážně pracuje...ale jde to asi tak půl stránky týdně...a nejen kvůli odkládání, částečně i kvůli práci). To je "za chvíli" a pak už je moc pozdě. Prováhala jsem takhle spoustu příležitostí.
No a pak tu je moje sebevědomí a odvaha, na které se pracuje. A z těhle tří věcí asi zatím nejlíp. Jelikož jsem začala být občas chválená v práci a dostávám občas spešl mini úkoly, začla jsem si trochu víc věřit.

Ale teď dost o mně. Máte i vy nějakou vlastnost, se kterou bojujete?

Kniha, kterou jsem četla nejvíckrát

21. listopadu 2013 v 19:35 | Choi Mari
Já nerada čtu něco víckrát. Proto jsem četla víckrát jen pár z nich: O pejskovi a kočičce, Dášeňka a Malazská kniha padlých. Nic jiného jsem víckrát nečetla. Ani na filmy se nedívám víckrát, to je musím opravdu hodně ráda.
Když čtu podruhé něco, co mě přímo neuchvátilo, tak mám hrozné nutkání přeskakovat stránky na pasáže, které se mi opravdu líbili. V tomhle jsem byla asi nejhorší u Kronik Světakraje, ale tam za to mohli obrázky. Ty knížky jsem četla jenom jednou, ale listovala jsem dopředu kvůli obrázkům, které jsou tam hrozně dobře namalované. A pak v Malazské knize padlých. To jsem chtěla vědět, kolik zbývá stránek do té doby, než se tam objeví jedna z mých oblíbených postav.

Nejkratší kniha, jakou jsem četla

18. listopadu 2013 v 10:25 | Choi Mari
Nejkratší byla asi kniha Mravenčí kamarádi, která má necelých čtyřicet stran. Vydal jí Krkonošský národní park. Kniha vypráví - překvapivě- o čtyřech mravencích, co se spolu kamarádí a zažívají různá dobrodružství.
Není moc zábavná a při čtení má člověk pocit, že jí napsal nějaký zanícený ekolog. Já ekologii studuji, ale takhle zapáleného ekologa jsem tedy v životě nepotkala.

K-wow

16. listopadu 2013 v 17:27 | Choi Mari |  Rady a tipy
K-WOW neboli Korean Word Of the Week je série videí, které vycházejí každou středu na youtube kanálu jedné Korejky žijící v L.A. Říká si professor Oh a natáčí video o korejštině a korejských zvycích a kultuře. Má nejen youtube kanál, ale také svůj blog, kam píše daleko víc věcí.
Vím, že angličtina je pro někoho oříšek, ale pokud umíte alespoň něco, věřím, že vám to pomůže v učení korejštiny nebo se alespoň dozvíte něco o korejské kultuře.


Dogdaemun-gu (동대문구)

15. listopadu 2013 v 10:52 | Choi Mari
동대문구 [dong-de-mun-gu] je jedním z 25 seoulských okresů (구 [gu]). Nachází se na severní straně řeky Han. Dongdaemun byl prvním vytvořeným okresem. Byl vyhlášen v roce 1943 a býval větší než dnes.
Dělí se na 22 dong:

Cheongnyangni-dong( zatím nefungující rubrika)
Dapsimni 1-dong (zatím nefungující rubrika)
Dapsimni 2-dong (zatím nefungující rubrika)
Dapsimni 3-dong (zatím nefungující rubrika)
Dapsimni 4-dong (zatím nefungující rubrika)
Hoegi-dong (zatím nefungující rubrika)
Hwigyeong 1-dong (zatím nefungující rubrika)
Hwigyeong 2-dong (zatím nefungující rubrika)
Imun 1-dong (zatím nefungující rubrika)
Imun 2-dong (zatím nefungující rubrika)
Imun 3-dong (zatím nefungující rubrika)
Jangan 1-dong (zatím nefungující rubrika)
Jangan 2-dong (zatím nefungující rubrika)
Jangan 3-dong (zatím nefungující rubrika)
Jangan 4-dong (zatím nefungující rubrika)
Jegi 1-dong (zatím nefungující rubrika)
Jegi 2-dong (zatím nefungující rubrika)
Jeonnong 1-dong (zatím nefungující rubrika)
Jeonnong 2-dong (zatím nefungující rubrika)
Jeonnong 3-dong (zatím nefungující rubrika)
Sinseol-dong (zatím nefungující rubrika)
Yongdu-dong (zatím nefungující rubrika)