Únor 2014

Barefoot friends

28. února 2014 v 9:42 | Choi Mari |  Variety show
맨발의 친구들[mem-ba-re čin-gu-dül], anglicky barefoot friends, je jihokorejská variety show o 31 dílech vysílaná v roce 2013.
Skupina osmi celebrit (postupem natáčení se obsazení mírně změnilo) získává různé zkušenosti a zažívá nevšední zážitky skutečně na boso (jako, že jsou bosí - on tenhle tvar zní poněkud divně). V prvních několika dílech letí do jiných zemí (které se dozví až na letišti) a zkouší tam 24 hodin žít jako ti nejobyčejnější lidé tam. Dalším projektem bylo překonávání strachu. Jelikož se většina z nich bála buď vody nebo výšek, rozhodli se pro překonání obou na jednou a vyzkoušet skoky do vody. Dalším projektem bylo My story, My song, ve kterém se někteří z nich pokusily o napsání písně, co by nějakým způsobem vyjadřovala jejich příběh. Posledním projektem je projet o zhravém domácím jídle, jelikož většina z nich se stravovala velmi nezdravě.

Musím říct, že první půlka mě opravdu nadchla. Bylo to o překonání sama sebe a bylo to ohromně motivující. Což sice druhá polovina nebyla, ale taky stojí za to. A Hyun Joongovi znalosti zeměpisu, ty mě dostali. I když Uee taky občas dost perlila.


A Million stars falling from the sky

19. února 2014 v 18:16 | Choi Mari |  Japonské filmy a seriály
空から降る一億の星, anglicky A Milion stars falling from the sky nebo The Smile has left your eyes, je jedenáctidílný japonský mysteriózní seriál.
Všechno to začíná tím, že detektiv Kanzo je přivolán k případu. Jedná se o sebevraždu mladé bohaté studentky. Všechno nasvědčuje tomu, že sama skočila z balkonu. Kanzovi se na tom ale něco nezdá. Vypadá to spíš jako vražda skrytá jako sebevražda.
K tomu všemu se kolem něj i kolem jeho sestry Yuko začne motat záhadný mladík jménem Ryo. Člověk, co si myslí, že má vš pod kontrolou a ostatní jsou jen figurky v jeho hře. Jenže Kanzo má zvláštní pocit, že toho kluka už před velmi dlouhou dobou viděl...

Na tomhle se mi hodně líbilo, že charaktery postav nebyli jen dobré nebo zlé. Každý z nich dělal špatná a správná rozhodnutí.


Cartoon KAT-TUN

16. února 2014 v 11:26 | Choi Mari |  Japonské variety show
Cartoon KAT-TUN je variety show hudební skupiny KAT-TUN plná slavných lidí. Má tři série, první je 1.-60. díl, druhá je 61.-107.díl a třetí je 108.-152.díl. Jeden díl trvá přibližně 23 minut.

1.série
23.díl - nenašla jsem
24.díl - nenašla jsem
27.díl - nenašla jsem
28.díl - nenašla jsem
2.série
71.díl - nenašla jsem
73.díl - nenašla jsem
78.díl - nenašla jsem
Další díly nejsou přeloženy


A Man who was Superman

7. února 2014 v 20:26 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
슈퍼맨이었던 사나이 [šju-pho-men-i-ot-don sa-na-i], anglicky A Man whowas Superman, je korejský film od společnosi CJ Entertainment natočený v roce 2008.
Song Soo-jung spolu se svým týmem natáčí zajímavé lidské osudy. Jednoho dne dostanou typ na Supermana a tak to jedou natočit. Ten muž doopravdy tvrdí, že je Superman. Pomáhá všem lidem, kteří to potřebují. Na otázku, proč nepoužívá svou super sílu, má taky odpověď. Kousek kryptonitu se mu zasekl v hlavě a proto je nemůže používat.
Soo-jung už si pomalu začíná myslet, že je to vážně pravda. Ale jen do chvíle, než zjistí, že to není kousek kryptonitu ale kulka. Pak se rozhodně vypátrat Supermanovu pravou identitu i jeho minulost.

CJ má úžasné filmy. A tenhle, stejně jako The Crucible, je podle pravdy. Ze začátku to vypadá spíš jako komedie, ale u konce jsem málem brečela. Supermanův osud jsem si zrovna takhle nepředstavovala,
.

A Light sleep

2. února 2014 v 13:04 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
A Light sleep je jihokorejský film o osiřelé středoškolačce starající se o mladšího sourozence.
Yoon Yeo-lin je šestnáct. Měla přítele i kamarády a vedla úplně obyčejný život. Vše se ale změnilo, když jí přede dvěma lety zemřeli oba rodiče a ona zůstala se svou mladší sestrou Da-rin sama. Aby se mohla starat o svoji sestru prodává své tělo. Trpí chronickou nespavostí a tak je stále unavená.

Tenhle film se mi příliš nelíbil. Na můj vkus byl příliš zmatený. Děj byl zvláštní.