Červen 2014

Můj nej song od MYNAME - What's up

30. června 2014 v 14:20 | Choi Mari |  Moje nej songy
MYNAME je jihokorejská petičlenná chlapecká skupina. Členy jsou JunQ, GunWoo, InSoo, SeYong a ChaeJin. Všichni členové byli dva roky před debutem trénováni Hwanhee ze skupiny Fly to the sky. Debutovali v říjnu 2011.
What's up je jejich japonský singl, tudíž je MV barevné, jednoduché a laděné spíše roztomile. Docela mě překvapilo, že ji sladili barvu vlasů s barvou bundy. Písnička je jednoduchá, chytlavá a živá.


Sbohem červené vlasy

30. června 2014 v 13:38 | Choi Mari |  Moje (neúspěšné) pokusy o ulzzang
Vzhledem k tomu, že mi straší fotky v notebooku a že jsem se minulý měsíc obarvila na tmavě hnědo, nacpu vám sem nějaké ty svoje fotky. Pokusím se vybrat jen ty lepší, nechci aby ste se mě lekli a už v životě sem nezavítali.

(Se mi líbí, jak mi na téhle fotce vynikli oči.)

Samgyetang

26. června 2014 v 12:27 | Choi Mari |  Jídlo
삼계탕 [sam-gje-tang] je druh korejské polévky. Základem je celé kuře a korejský ženšen. Bývá servírována v létě.
Pro přípravu tohoto pokrmu potřebujete celé mladé kuře vyplněné lepkavou rýží vařené ve vývaru z korejského ženšenu, sušená jujubová semínka, česnek a zázvor. V závislosti na receptu mohou být přidány i další léčivé bylinky.
Stejně jako u nás na západě se věří v léčivé účinky kuřecí polévky, tak i v Koreji věří, že samgyetang může vyléčit nebo zabránit onemocnění. Přísady se nekrájí, vaří se celé. V Koreji věří, že tak se nejlépe zachovají všechny léčivé složky a vitamíny.


Zdroj:

School 2013

24. června 2014 v 13:03 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
학교 2013 [hak-kjo 2013 - tak vysoká čísla bohužel ještě přečíst neumím], anglicky School 2013, je šestnáctidílný seriál o jedné třídě a problémech nejen dětí, ale i učitělů a školského systému.
Hlavní postavou je Gu Nam Soon. I když má ve třídě Oh Jung Ho a jeho partu, která všechny šikanuje, nechá si to líbit jen částečně. Ve škole většinou všechny hodiny prospí a vzbudí se až na oběd.
Jejich třídní učitelkou se stane učitelka Jung. Hodně se zajímá o děti ve třídě a chce, aby jí věřili a byli k ní upřímné. Shodou události se stane druhým třídním učitelem učitel Kang, kterého zajímá jen to, jak děti co nejlépe připravit na zkoušky a zlepšit jim jejich známky, jelikož se Seungri high school (승리 [süng-ri ] = vítězství) jako už tradičně umístila jako jedna z nejhorších ze všech víc jak 170 seoulských šstředních škol.

Můj nej song od Emma Harrop - Your ocean

19. června 2014 v 14:25 | Choi Mari |  Moje nej songy
Emma Harrop je britská zpěvačka a skladatelka. Začínala v dívčí rockové skupině My Heroine. Zatím jen nahrává své písničky na Youtube, ale ráda by někdy vydala své vlastní CD.
Video je rozhodně zajímavé a originální. Emma má silný hlas a její písnička určitě stojí za poslech. Rozhodně musím smeknout, protože video dělala sama.


Hello ghost

19. června 2014 v 14:08 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
헬로우 고스트 [hel-lo-u go-sü-thü] je jihokorejská komedie o muži, který vidí duchy a ne jen tak ledajaké.
Sang Man chce umřít. Je osamělý. Několikrát se proto pokusí o sebevraždu. Když se po posledním pokusu probere v nemocnici posadí se vedle něj silný kuřák. Sang Man neví, proč ho muž pořád následuje a začíná mu bát divné, že ho nikdo jiný nevidí. A když objeví uprostřed vyšetření v lékařově skříni plačící ženu, kterou taky nikdo nevidí, začínají si doktoři myslet, že se zbláznill. Duchy nakonec najde čtyři: již zmíněného kuřáka, neustále plačící ženu, alkoholika a malého kluka, který dokáže sníst neuvěřitelné množství jídla najenou.
Tihle lidé, i když už nejsou tak úplně živí, obrátí Sang Manovi život vzhůru nohama. Sang Man z tho začíná být opravdu unavený a tak zajde za šamanem a ten mu doporučí splnit duchům přání, která si nestihli splnit, když byli ještě naživu.

Tenhle film se mi opravdu hodně líbil. Začátek sice vypadá depresivně, ale pak je to docea sranda. Dávám sem odkaz, ale doporučuji si zkusit najít jinou stránku, protože ty titulky jsou dost mizerný. Jinak ale určitě doporučuji.


Tak trochu o Indech, tak trochu o Britech a tak trochu o mě

17. června 2014 v 15:22 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Než jsem odletěla do Anglie, všichni mě varovali, že tady se boty nezouvají. Nevím, jak praví Britové, ale moje hostitelská rodina jsou Indové, a ti pro změnu chodí po domě bosí i v zimě. Taky mi všichni říkali, že Britové vaří ledatak mražená hotová jidla v mikrovlnce. Moje rodina nejsou tak úplně Britové a pochybuju, že všichni si dělají jen ty mražené hnusy. K večeři je každý den rýže, chappati a další indická jídla, která jsou v naprosté většině případů vážně strašně dobrá.


Click Korean

17. června 2014 v 13:51 | Choi Mari |  Rady a tipy
Po nějaké době vám zase jednou přináším tip, který by vám mohl pomoci s korejštinou. Jedná se o online výukový program (slovíčka, gramatika, poslech, atd.) vytvořený Soulskou národní univerzitou (SNU). Program je v angličtině, ale je opravdu velmi dobrý. Je tam dvacet různých stupňů obtížnosti, přičemž první dva jsou věnovány výuce hangul.
Tak jestli vás program zaujal nebo se chcete jen pro zajímavost mrknou, tak tady je odkaz.

8. kapitola

14. června 2014 v 21:19 | Choi Mari
Tak je tu konečně další část(Pokud na ní teda vůbec někdo čekal). Pomalu se nám blíží finále. Začala jsem to psát minulý rok v srpnu a první kapitoli jsem uveřejnila v říjnu. Snad to do té doby dopíšu, protože pomyšlení, že bych jednu povídku psala víc než rok, je příšerný. Jen doufám, že s každou kapitolou nejde kvalita příběhu dolů, jelikož je to moje první takhle dlouhá povídka.

K hostinci dorazil s prvními ranními paprsky slunce. Před budovou už stál zaparkovaný vůz. Mathias a nějací dva další muži už na střechu vozu nakládali bedny vaky plné věcí. Čaroděj stál nedaleko vozu a udílel rozkazy. Nejlepší je, odbýt si to nejhorší hned na začátku. Tak se tedy šel ohlásit k čaroději.
"Pane Williame, dorazil jsem přesně na čas, jak jste ode mě žádal," řekl. "Neměl bych jim s něčím pomoct?"
"Ne!" odmítl čaroděj rozhodně. "Běž vzbudit můj výtvor a přeprav jej co nejšetrněji do vozu."

Jeonwoochi

14. června 2014 v 11:51 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
전우치 [džon-u-či] je film o mladém kouzelníkovi Woochim.
Když tři taoističtí bohové kontrolovali bránu pod kterou byli zavření zlí skřeti, byla jim odcizena píšťala, kterou lze skřety kontrolovat. To se stalo v dynastii Cheoson (16. století). Taoističtí bohové šli za nejmocnějším kouzelníkem Hwadamem.
Kouzelnou píšťalu ukradl Woochi, když se pokoušel vypátrat stříbrný nůž, jeden ze symbolů velkého kouzelníka. Druhým je zrcadlo, které již stačil ukrást samotnému krále a natropit si z něj pořádnou legraci. Mladý a arogantní Woochi pat taky dostal pořádně za vyučenou od jeho mistra.
Hwadam navštívil Woochiho mistra a pomocí své krve rozdělil píšťalu na dvě poloviny, jednu měl on a druhou nechal mistrovi. Zpět ve svém domě ale zjistil, že jeho krev zezelenala, stejně jako krev skřetů. Stal se jedním z nich. Taoističtí bohové nic nezjistili. Ani, že Hwadam zabil Woochiho mistra. A na jeho příkaz Woochiho i jeho přítele, který je vlastně pes, ale občas i kůň, zakleli d obrazu na pět století.
Po pěti stech letech se zase začali objevovat skřeti. Taiostičtí bohové nevěděli, co dělat. Hwadama nemohli najít. A tak přičarovali Woochiho zpátky....

U tohohle filmu jsem se celkem slušně nasmála. Je jasný, jak to skončí. Trochu mi to přípomínalo Čarodějova učně, ale myslím, že tenhle film je starší. Doporučuji všema deseti.