Září 2014

Pár životních pravidel

26. září 2014 v 12:36 | Choi Mari |  Přemítání nad citáty
"Tři jednoduchá životní pravidla:
1.Pokud nepůjdeš za tím, co chceš, nebudeš to mít.
2.Pokud se nezeptáš, odpověď bude vždy ne.
3. Pokud nevykročíš vpřed, pořád budeš na stejném místě."

Možná bysme si tenhle citát (nebo něco na způsob citátu, ale zalíbilo se mi to) mohli rozebrat pěkně bod po bodu. Život jako takový žádná pravidla nemá, jinak by to všechno bylo moc jednoduché. Kažný si svá pravidla vytváří sám, ale tahle uvedená výše jsou velmi pravdivá.

Já sama taky svá pravidla mám. Co není moje, a to nesahám. Nenávidím, když se někdo i jen dotýká mých věcí, aniž by se zeptal a i když to nefunguje u ostatních, já žiju s tím, že to, co se mi nelíbí bych neměla provádět ostatní. Jim by se to taky nelíbilo. Kdybyste mě pozvali k sobě domů, ani bych si nebyla jistá, kde si mám zout boty a jestli je mi povoleno se na tu židli v kuchyni doopravdy posadit. Jeden z důvodů, proč nerada chodím někam poprvé. Nevím, co je dovoleno a co ne a čím se tedy mám řídit. Spoustu věcí si nejprve potřebuji vyhledat a poptat se na ně. Asi bych potřebovala návod i na vlastní život. Obdivuji spontánní lidi a ráda bych se k nim jednoho dne počítala, ale to bude trvat ještě dlouho a dlouho.

Můj nej song od SHINee - Beautiful

23. září 2014 v 12:20 | Choi Mari |  Moje nej songy
샤이니[ša-i-ni], anglicky SHINee, je pětičlenná jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou Onew, Jonghyun, Mihno, Key a Taemin. Již od debutu v květnu 2008 začali být známí pro svou velmi dobrou synchronizaci. Již v tom samém roce měli svou první variety show SHINee's Yunhanam, který v roce 2010 následovala jejich řada Hello baby. V roce 2011 začali náhravat japonské verze svých písní.
Choreografie k Beautiful není jedna z jejich složitějších. Písnička je taková veselá a povzbuzující. Video je z Live vystoupení na M!Net.


Heundae lovers

23. září 2014 v 11:20 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
해운대 연인들 [he-un-de jon-in-dül], anglicky Haeundae lovers, je jihokorejský komediální a romantický seriál dehrávající se v Busanu.
Lee Tae Sung je prokurátor workoholik, co je do práce tak zažraný, že když po svatbě dostane jeho manželka Se Na zánět slepého střeva a musí odložiz líbánky, místo aby byl u ní, jede do Busanu, kde by měl být zločinec, kterého hledá.Kvůli jisté sérii omylů si myslí, že Go So Ra je milenkou již zmíněného zločince, konkrétně překupníka drog.
A tak jednoho dne stane před rybárnou, kterou Go So Ra a její rodina vlastní. Aby nikdo nezjistil, že je vlastně prokurátor a co tam dělá, nechá auto zaparkované hodně daleko a v něm všechny doklady. V rybárně se představí jako Nam Hae a nalže jim i nějaké naprosto neuvěřitelné zaměstnání, kterým se živí.
Rybárnu vlastně vlastní bývalý členoví gangu Bílý písek a Go Joon Sik, So Řin otec, byl jejím vůdcem. Ale po incidentu, při kterém se Joon Sik udeřil do hlavy a stal se z něj muž na mentální úrovni pětiletého dítěte, začali žít řádný život. So Ra a její tři strýcové se starají o Joon Sika a dny tráví na moři chytáním ryb.
Jednoho dne se do jejich sítí chytí i Nam Hae. Když se vzbudí, zjistí se, že trpí amnesií. A jelikož překupník drog, který mu způsobil zranění hlavy a hodil ho do oceánu zabil v jeho vlastním autě, nikdo ho ani nehledá. Všichni si myslí, že Lee Tae Sung zemřel. Tan mezitím žije jako Nam Hae a potom, co So Ru u oltáře opustí její ženich, který se jí dvořil, jen aby od její rodiny dostal peníze, přemluví Nam Hae, aby si So Ru vzal.
Už tak dost komplikovaná situace se zkomplikuje ještě víc, když do Busanu zavítá Se Na, která si myslí, že její manžel zemřel.

Tomuhle seriálu bych mohla vytknout celkem dost věcí. Třeba že So Ři strýc Dong Baek byl očividně mladší než ona. Jak tedy může být její strýc? Takových věcí tam bylo víc. I tak ale na večery, kdy nemáte co dělat, doporučuji. Docela jsem se u toho nasmála.


Dny v týdnu

21. září 2014 v 11:39 | Choi Mari |  Slovíčka

요일 [jo-il] - den v týdnu

월요일[vor-jo-il] - Pondělí................월[vor] - měsíc (nebo také 달[dal])
화요일[hva-jo-il] - Úterý..................화[hva] - oheň (nebo také 불[bul]
수요일[su-jo-il] - Středa..................수[su] - voda
목요일[mog-jo-il] - Čtvrtek...............목[mog] - dřevo
금요일[güm-jo-il] - Pátek.................금[güm] - zlato
토요일[t(h)o-jo-il] - Sobota..............토[t(h)o] - země (nebo také 흙[hük] - půda, zemina)
일요일[il-jo-il] - Neděle...................일[il] - slunce (nebo také 태양[t(h)e-jang])

Fráze

무슨 요일에 배우요? [mu-sün jo-il-e be-u-jo] - Které dny se učíš?
오늘은 뭐 해요? [o-nül-ün mvo he-jo] - Co dnes děláš?
월요일에 학교에 가요. [vor-jo-il-e hak-kjo-e ka-jo] - V pondělí jdu do školy-
무슨 요일에 샐리 만나요? [mu-sün jo-il-e sel-li man-na-jo] - Který den jsi potkal Sally?
오늘은 무슨 요일이에요? [o-nül-ün mu-sün jo-ili-e-jo] Co je dnes za den?
오늘은 일요일입다. [o-nül-ün il-jo-il-ib-ni-da] Dnes je neděle. (velmi formálně)

Já a léto

18. září 2014 v 11:25 | Choi Mari |  Moje (neúspěšné) pokusy o ulzzang
Fotky se mi hromadí v počítači a navíc jsem dlouho žádné nepřidala. Minulý týden jsem si obarvila vlasy na černo a host-mother mi to pochválila. Fotky sice zatím nemám, ale až budou, určitě se pochlubím. Podařilo se mi dostat na svou původní váhu, takže začínám být spokojená. Jediným důvodem k mé nespokojenosti je, že A. pořád neposlouchá a že host-mother pracuje tenhle týden i v sobotu a tak musím v sobotu hlídat (sice za to dostanu připlaceno, ale chtěla jsem se vydat do dalšího muzea. Byla jsem minulý týden v Leeds city muzeum a zjistila jsem, že jich tu je ještě asi dalších pět).
Podle nadpisu můžete hádat, že se jedná o fotky z tohole léta. Některé mám dokonce ještě z domova, jen jsem je ještě nezveřejnila.

Můj nej song od CNBlue - Hey You

9. září 2014 v 15:57 | Choi Mari |  Moje nej songy
CN Blue je jihokorejská rocková skupina. Založena byla v roce 2009, členy jsou Jung Yong-hwa, Lee Jong-hyun, Kang Min-hyuk a Lee Jung-sik, který nahradil Kwon Kwang Jina, který ze skupiny odešel o něco později roku 2009. CN Blue začali s vystupováním na ulicích a v barech v Japonsku a jejich první album se , které nahráli kompletně v angličtině selhalo v dosáhnutí Oricon chart. Jejich další pokus na dosáhnutí Oriconu byl úspěšný a CN Blue byli přijati pod FNC Entertainment a v roce 2010 debutovali v Japonsku.
Hey you sice není lepší než Loner (ta je prostě legendární), ale je taky příjemnýa chytlavá. Nvíc chlapi jsou moc sympatičtí.


A Sleeping forest

9. září 2014 v 15:55 | Choi Mari |  Japonské filmy a seriály
眠れる森[Nemureru Mori], anglicky A Sleeping forest, je velmi napínavý japonský mysteriózní seriál z roku 1998 s Kimura Takuya v hlavní roli.
Oba Minako pracuje ve školce pěstující orchydeje. Má přítele, se kterým mají svatbu naplánovanou na Štědrý večer. A má z doby pře třináctými narozeninami jen pár vzpomínek a i to málo, co má, vypadá fádně a neskutečně. Ztratila naprostou většinu vzpomínek po dopravní nehodě, při které zahynuli její rodiče i její sestra.
Když vytřizuje věci před stěhováním do bytu, kde po svatbě spolu s Kiichirem budou žít, najde záhadné dopisy. V jednom z nich stojí, že se mají setkat ve Spícím lese za patnáct let. Pisatele dopisů nikdy neviděla a možnost, že by se mohla dozvědět něco víc sama o sobě, ji zavane do Spícího lesa. Tam potká Ito Naoki. Záhadného mladíka přibližně stejného věku, jako je ona sama, který tvrdí, že na ní čekají kruté věci a že je jeho součástí.
Nevěří mu. Ale on o ní ví všechno. Co ráda jí, s kým a jak si hrála jako dítě. V jeho přítomnosti cítí jakousi nostalgii. Jenže jak se víc a víc zaplétá do minulost, zjistí, že vlastně není tak úplně stejná, jako si jí pamatuje.

Tohle drama bylo naprosto boží. Kimura Takuya je úžasný herec (jen, proč vždycky hraje takový psychoouše?). I když je to jedno ze starších dramat, určitě doporučuji.