Květen 2015

Korejci?!

30. května 2015 v 11:12 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Tenhle měsíc byl velmi vyčerpávající. Už druhým týdnem mám brigádu v Baumaxu a nějak tamnemůžu pracovat déle jak tři dny v kuse, jinak mě neskutečně bolí kolena. Asi holt nejsou deseti hodinové směny nic pro mě. Příští měsíc tam ještě asi pracovat budu, ale ten další nevím, to už to asi ani nebude možné (šušká se, že obchod bude zrušen).

Když už jsme u té práce, moje sestra si konečně našla brigádu. Teda její známá jí našla brigádu, ale to je jedno, protože pracuje a to je to, na co celá rodina netrpělivě čekala. Na druhou stranu jí ale kvůli tomu narostl hřebínek. Jednou do Baumaxunejdu a ona už má kecy, že se zase flákám doma. Brigádu jsem si sehnala do tří měsíců a jí to trvalo skoro rok a má kecy. Někdy bych jí nejraději za někoho vyměnila (kdo se hlásí?).


Crazy for palace

26. května 2015 v 10:34 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
我為宮狂 , anglicky Crazy for palace, je krátký čínský seriál plný krásných historických kostýmů a s velmi zajímavým příběhem.
Všechno začíná v Dubai, kde je jistý mladík původem z Číny na stáži jako začínající archeolog. Dostane za úkol ocedulkovat čínské starožitné lampy. Vcelku normální práce. Ovšem jen dokud se před ním náhle nezjeví žena v historickém oblečení. A jelikož její ruka může jen tak prjít objektem, nebude zřejmě tak úplně živá.
Hlavní problém ale je, že si vůbec nic nepamatuje a Xiao Han je jediný, kdo ji vidí. Tak mu nezbude, než zjistit, kdo je a jak jí poslat zpátky a nebo jí zajistit poklidný odpočinek. Když se tedy vrátí zpět do Číny vydá se na průzkum, kde nejen zjistí původ oné mladé dámy, ale i svůj v jednom z předchozích životů.

I když je tohle drama hodně krátké, moc se mi líbilo. Určitě bych doporučila. Krásné kostýmy, zajímavý příběh, náhled do intrik paláce a nečekané zvraty. Začátek je opravdu vtipný (zvláště scény v koupelně). Hlavní herci jsou krásní (myšleno herečka i herec). Akorát mě naštvala Liu Li. Člověk si jí oblíbí a pak se z ní vyklube tohle!


Můj nej song od SPEED - 지독히도 가슴아픈 사랑

26. května 2015 v 8:33 | Choi Mari |  Moje nej songy
SPEED je jihokorejská sedmičlená chlapecká skupina. Členové Taewoon, Sungmin, Jungwoo, Kwanghaeng, Kangho a Noori byly původně členy smíšené skupiny Co-Ed school spolu se čtyřmi dívkami (nyní členkami F-ve dolls) a debutovali v říjnu 2010. O rok později debutovali dvky jako podskupina F-ve doll a v roce 2012 debutovali chlapci jako podskupina SPEED. Ještě před debutem Kangho opustil skupinu, aby se mohl věnovat herecké kariéře a tak se zbylými členy debutoval Jungkook, účastnk Superstar K3. Měsíc po debutu byl do skupiny společnost přidán Sejoon. V září odešli dva členové Kwanghaeng a Noori a byly nahrazeni Yoonhwan a Taeha. V lednu 2013 skupina vydala první album Superior SPEED. V lednu 2015 bylo známeno, že bude mít skupina comeback se dvěma novými členy a stanou se devítičlenou skupinou. Jedním z nových členů je Seungri, známý také jako Ki-O.
지독히도 가슴아픈 사랑 je krátká, ale i tak moc hezká písnička o lásce. Písnička je jednou z písní na jejich debutovém studiovém albu. Název se do angličtiny překládá jako Never say goodbye. MV je černobilé a budí dojem sestřihu z filmu nebo seriálu.


Ulzzang typ #7 - Pleťové masky

22. května 2015 v 9:51 | Choi Mari |  Ulzzang typy
Spousta ulzzang mají krásnou a jemnou pleť. Ale jak to dělají? Velké množství vypité vody, cvičení, zdravá strava, ale také kvalitní adobře provedená péče o pleť. A mezi tu patří i pleťové masky, na které mnozí Korejci nedají dopustit.

Existuje neuvěřitelné množství možností. Nejčastější asi bývají mask sheets, které si možete nechat i přes noc a které nejen hydratují, ale i obsahují velké množství vitaminů. Jsou to vlatně masky z tenké látky napuštěné nejrůznějšími látkami prospěšnými pleti, které se jen vyndají z balíčku a mohou se použít. Prodávají se i jen látkové bez jakýchkoliv vitamínů či čehokoliv. Ty jsou ale také užitečné. Můžete si je přiložit na obličej a poté na ně dát vrstvu své vlastní doma udělané obličejové masky nebo jí potřít žloutky, které jsou také velmi prospěšné pro pleť.

Historie korejského písma - Klasická čínština

20. května 2015 v 12:38 | Choi Mari |  O korejštině
Veškeré doměnky o tom, že Korejci měli před hangul nějaké své vlastní písmo nebyly dosud prokázány. Před vyvinutí hangul se jako písmo používala klasická čínština, která se so Koreje dostala vlivem kontaktů mezi Čínou a Koreou spolu s konfucianusmem a Buddhismem. Jako psané písmo se ale čínština v Koreji začala plně používat až mezi čtvrtém a šestém století. Skrz Koreu se poté čínština jako psané písmo rozšířila i Japonska.

Bokkeumpap a Kimchi bokkuempap

17. května 2015 v 10:30 | Choi Mari |  Jídlo
볶음밥 [bok-üm-pap] je korejská smažená rýže. Tento pokrm je nejenchutný, ale i praktický. Většinou se připravuje z věcí, co zbyly v lednici: rýže, kimchi, japonský ředkev, jarní cibulka, solené fermentované ryby, jikry, krevety či jiné mořské plody, zelenina, houby, maso, ryby, česnek,...Použít se dá prakticky cokoliv, často se na vrch jedné porceještě přikládá osmažené vejce. Ingredience se nakrájí a společně usmaží, okořenit lze podle chuti, nejčastěji se ale používá jen sezamový olej.


Zdroj:

Můj sen

14. května 2015 v 11:54 | Choi Mari
Kdysi dávno semi zdál sen, který mě celkem dost ovlivnil a tak jsem serozhodlajej sepsat. Možná to tak nevyznělo (v tom, co jsem napsala), ale ten se byl vážně děsivý. Asi týden potom jsem měla celkem strach být v noci doma sama a i moje paranoia se mírně zhoršila.

Zdál se mi sen. Začal poměrně nevině. Vlastně byl jako jakýkoliv jiný sen, co mi kdy zdál. Napůl neuvěřitelně skutečný, napůl naprosto neuvěřitelně zmatený. Bylo léto a bylo teplo. Slunce mě hřálo na tváři, když jsem vyhlížela z okna svého spolužáka. Na základní škole jsme spolu vycházeli celkem dobře a já jej vždy považovala za kamaráda a tak bylo příjemné si s ním popovídat, když jen tak brzy takovou příležitost mít už nebudu. Zrovna totiž začaly prázdniny, po kterých nastoupím na střední školu. Bylo mírně větrno a jehličnaté stromy před domem se mírně nakláněly ze strany na stranu.

11 flowers

12. května 2015 v 12:49 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
我11, anglicky 11 flowers, je čínský film zobrazující období konce kulturní revoluce.
Píše se rok 1975 - rok před koncem kulturní revoluce - v provincii Guizhou. Jedenáctiletý Wan Hang žije se svými rodiči a mladší sestrou na vesnici. Jeho otec je herec. Je intektuálně vzdělaný a chce, aby se Wan Hang stal jednoho dne malířem, aby mohl být "svobodný". Jeho máma je velmi přísná a neustále se strachuje o peníze. A pak je tu ještě jeho maldší sestra.
Všechno začne tím, že z Wan Hanga učitelé udělají předcvičujícího pro skupinovou gymnastiku a učitelka mu řekne, že by bylo dobré, aby kvůli tomu začal do školy nosit novou košily. Jeho matka ale odmítá jakoukoliv novou koupit, přídělové lístky na látky si schovává na oblečení na Nový rok. Wan Hang je neodbytný a tak jeho matka zajde do školy a promluví s učitelkou a Wan Hang nakonec novou košily dostane. Jenže co se nestane! Košily má teprve druhý den a už mu jí málem odnesla řeka, když si v ní hrál s kamarády. Z toho, že se košile ocitla v řece nařkne svoje kamarády a ti odejdou. A jak tam tak sedí a čeká, až jeho oblečení uschne, uslyší výstřely. A pak kolem něj proběhne mladík a sebere mu košily. Wan Hang jde za ním. Potřebuje košily zpátky jinak se jeho máma bude hodně zlobit. Jenže mladík je postřelen a košily použil jako obvaz. Wan Hangovi řekne ať jde domů a nikomu neřekne ani slovo, jinak si ho najde a zabije ho a také mu slíbí novou košily.

Moc děje ve filmu sice nebylo, ale jestli se někdo zajímá o Čínu a nebo třeba jen o toto období, tak pro něj film určitě bude zajímavý. Lidé v tehdejší době na tom rozhodně nebyli zrovna nejlépe.


Můj nej song od Nine muses - News

12. května 2015 v 8:49 | Choi Mari |  Moje nej songy
Nine muses je jihokorejská osmičlená dívčí skupina. Nine muses debutovali v květnu 2010 jako devítičlená skupina s Jaekyung, Rana, Bini, Leesem, Eunji, Sera, Euaerin, Hyemi a Minha. Debutovali se singlem Let's have a party. V říjnu téhož roku Jaekyung odešla, aby se mohla věnovat kariéře vmodelingu a nahradila jí Hyuna. Na začátku roku 2011 odešli další dvě členky Rana a Bini. Ty v roce 2012 nahradily Sungah a Kyungri. V roce 2014 se konal další odchod a to hned tří členek: Lee Sem, Eunji a Sera. Kyungri, Kevin z U-kiss a trainee Sojin v říjnu 2014 spustily projekt jménem NASTY NASTY. Sojin se nazačátku roku 2015 spolu s trainee Keumjo přidala k Nine muses.
MV nemá příběh, jsou tamjen záběry z choreografie a záběry jednotlivých členek. Písnička je dobrá a některé dívky (tuhle skupinu zas až tak dobře neznám)mají opravdu krásný hlas. Jediné, co se mi moc nelíbilo je refrén. Podle mě setammoc nehodí.


Opět další pokusy o umění

7. května 2015 v 16:15 | Choi Mari |  Moje myšlenky
Abych tak upozornila, začala jsem to malování brát trochu vážněji (na těhle obrázcích ještě tedy ne) a moje nejnovější výtvory tak vypadají o něco lépe než práce žáčka prvního stupně. Tyhle tedy ne (asi) ale příště by to mělo být o něco lepší. Jo a narazila jsem nedávno na svoje oblíbené pastelky značky Progresso, které všem určitě doporučuji, protože jsou úžasné.