Červen 2015

Můj nej song od ZE:A - Here I am

30. června 2015 v 13:39 | Choi Mari |  Moje nej songy
ZE:A nebo také 제국의 아이들 [če-guk-e a-i-dül], což se do angličtiny překládájako Children of Empire, je devítičlená jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou Lee Hoo, Kevin, Hwang Kwang Hee, Kim Dong Jun, Yim Si Wan, Park Hyung Sik, Kim Tae Heon, Ha Min Woo a Jung Hee Cheol. Debutovali v únoru 2010 s písní Nativity. V září 2010 vydali svůj první japonský singl. V červnu 2012 Min Woo a japonští zpěvácí Nikaido Hayato a Sasake Yoshihide vytvořily project nazvanž 3peace Lovers a vydali svůj první singl Virtual love.
Písnička Here I am je o lásce. On je do ní zamilovaný až po uši a bude až na věky. Chce aby ona dívka byla jen a jen jeho a je přesvědčen, že i když ho opustí, stejně se vrátí zpátky. MV je barevné, veselé, milé a i zábavné. Písnička je taky taková milá, ale celkem i chytlavá.


My love from another star

30. června 2015 v 12:24 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
별에서 온 그대 [bjol-e-so on kü-de], anglicky My love from another star je korejský fantasy seriál, který si získal oblibu nejen v Koreji, ale i ve zbytku Asie.
Cheon Song Yi je nejoblíbenější a nejznámější herečka Jižní Koreje. Občas mívá skandály a obča se stěhuje. Když se zase jednou přestěhuje, potká ve výtahu mladíka, který jí naprosto nezná a vůbec netuší, kdo. To Song Yi - významnou a všemi milovanou celebritu - je celkem rána. Z ono mladíka se nakonec vyklube její soused od vedle.
Do Min Joon je z toho, že bydlí hned vedle asi stejně nadšený jako ona. Song Yi je hlučná a trochu sebestředná. A Min Joon slyší a vidí nejméně sedmkrát lépe než bežní lidé, takže její noční prozpěvování, které ještě ke všemu není kdovíjak dobré, mu leze na nervy. On totiž Min Joon není jen tak někdo. Za tři měsíce se vrací domů. Na svou rodnou rodnou planetu. Na Zemi přišel spolu s dalšími z jeho lidí v období Jeoson (asi před 400 lety) a kvůli jistému sledu událostí jej tu museli nechat. Za tři měsíce se vrací a Min Joon chce jen tiše čekat a pak se vrátit tam, odkud přišel.
Jenže je tu Jeon Song Yi. Nejprve se naprosto opilá vřítí do jeho bytu a prohlašuje, že je její. Pak u něj zůstane ještě několikrát. A pak je tu ještě vražda její sokyně, herečky Han Yoo Ra, ze které obviněna a spousta dalšího. A pak taky to, že Min Joon se tak nějak od začátku do ní zamiloval a nebylo jen proto, že mu připomínala dívku, kterou potkal před 400 lety. Jenže když tu zůstane, tak pravděpodobně velmi rychle umře.

Tenhle seriál je naprosto Boží! Škoda, že má jenom 21 dílů. Kim Soo Hyun (Do Min Joon) je naprosto úžasný. Některé scény jsou neskutečně dojemné a u jiných jsem málem brečela smíchy. Rozhodně chci domů svýho vlastního mimozemšťana jako Min Joon. Ten konec by možná mohl být trochu jiný nebo trochu líp vysvětlený, ale i tak bych dala jedenáct bodů z deseti.

Faust a jeřáb

26. června 2015 v 15:16 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Pamatujete si, jak jsem psala před měsícem, že pracuji v Baumaxu? Tak už nepracuji. Nejprve se mě ptali, jestli bych tam chtěla být i v červenci a pak mi 2. přišla esemeska, že snížili počet brigádníků a že už chodit nemám. Jak milé! Takže jsem opět bez práce aněco si hledám. Ve středu jsem mělapohovor do horelu Ibis, dají mi prý vědět na koncipříštího týdne, což znamená, že se budu asi muset jít v pondělí opět nahlásit na pracák, abych měla zaplacené zdravotní a sociální za červen.

Bývalo to jiné

25. června 2015 v 15:42 | Choi Mari |  Přemítání nad citáty
"Není to zábavné, jak den po dni se nic nemění, ale když se ohlédneš zpět, všechno je jiné."
C.S. Lewis

Když jsem na tumblr narazila na tento citát, uvědomila jsem si, že je neskutečně pravdivý. Člověk ráno vstane, prožije den a jde spát. Každý den se zdá stejný jako ten předchozí, ale o rok později zjistímě, ženěco je jinak. Jsme to my? Nebo je to něco kolem?

Naivně jsem si myslela, že se vůbec neměním a že pořád jsem stejná a stejně vypadám. A pakse sněkým sejdu a zjistím, že mě další osoba nepoznala. Jak je to možné? Mě nepřijde, že bych se nějak měnila. Osobnostně ano. Na základní škole jsem se snažila být neviditelná. Na střední naopak. Na základce jsem chtěla zapadnout a tak jsem byla tichá, alevšichni si ztěžovali, že vůbec nemluvím. Tak jsem si řekla, že na střední budu mluvit hodně a že třeba nějaké kamarády mít budu. Bohužel odhad míry nikdy nebyla moje silná stránka atak mi bylo řečeno (a někdy ne zrovna slušně), že mluvím trochu moc. Taky mě to po nějaké době přestalo bavit a začínala jsem se čím dál míň starat o to, jestli mě ostatní mají rádi nebo ne. Ono taky když lidi mají rádi jenom tu část vás, kterou předstíráte, není zrovna příjemné.

Kodona

21. června 2015 v 12:19 | Choi Mari
Kodona je jedním ze stylů, které se řadí k lolitě. Jedná se o chlapecký styl, což ale neznamená, že jej nenosí i dívky. Jedná se o styl, který by se velmi skráceně dalcharakterizovat jako "malé princátko". Tedy oblečení elegantní a tak trochu vznešené.

Outfity se často skládájí z košile, popřípadě i vestičky a saka, punčoch, elegantních bot a kalhot ke kolenům. Výjimkou nebývají klobouky, vázanky a kravaty, manžetové knoflíčky. Cokoliv, co by si mohli mladí chlapci viktoriánské a edwardiánské doby obléci. Na zimu se rozhodně hodí nějaký slušivý kabát. Pak ještě by to chtělo vhodnou tašku, nejlépe nějakou koženou aktovku a přiměřený účes.

Člověk by si měl dát pozor, aby nakonec nevypadal jako sluha, ale doopravdy jako elegantní mladý hoch (ať už hochem skutečně je či ne). Taky je dobré to nepřehánět, ale ani nevypadat příliš všedně.


V barvách se meze nekladou, i když třeba takovou růžovou volí značně menší část lidí než tmavé barvy. Ovšem pokud chcete bílý outfit, modrý outfit, je to na vás. Stejně tak tříčtvrteční kalhoty nejsou naprostou nutností, ale většina si je vezme raději než dlouhé kalhoty.

Zdroj:

Můj nej song od X-5 - Dangerous

16. června 2015 v 10:13 | Choi Mari |  Moje nej songy
X-5 byla jihokorejská pětičlená chlapecká skupina. Členy byly Ghun, Taewon, Taefung, Zin a Sulhu. Skupina debutovala v dubnu 2011 s písní The Show is over. V prisnci 2011 vydali své první minialbum. V dubnu 2012 byl ředitel společnosti, pod kterou skupina spadala, uvězněn a skupina, stejně jako druhá skupina (The Boss) spadající pod tutéž společnost, ukončili své aktivity. Skupina se po této události rozpadla. Taefung, Haewon a Sulhu v roce 2013 znovu debutovali, tentokrát v nové skupině LU:KUS.
Písnička je chytlavá a až na chvíli na začátku a na konci, které zní trochu moc elektronicky na můj vkus. Choreografie trochu umávaná, ale jde.


I not stupid too

16. června 2015 v 9:14 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
I not stupid too je čínská komedie z roku 2008.
Jedná se o příběh Mannyho a Karen. Film pojednává o jejich vztahu, jejich vztazích s jinými lidmi a o vztahu Mannyho a jeho přátel. Manny je naivní dobrák, který by pro lásku snad i život položil, kdežto Karen to zas až tak vážně nebere. Dokonce si ani nevšimne, že jí Manny začne považovat za svou přítelkyni a dál jej využívá, aby jí zval na večeře a do kina a bral s sebou na nákupy. Jak postupuje čas, začíná chodit na schůzky čím dál později a pak už vůbec. Po nějaké době se Manny osmělí a zavolá jí, jestli by se nemohli znovu začít scházet a jak to vypadá, Karen už není úplně taková, jaká bývala.

Moc komediální mi to nepřišlo, ale pár úsměvných momentů by se najít dalo. Nemůžu doporučit a mohla bych zkritizovat některé části, které ale zřejmě byli myšleny spíš jako alegorie nebo prostě neumím číst skrze tyhle čínské prvky. Ale určitě to není úplná ztráta času.


Moje oblíbené neasijské filmy

12. června 2015 v 8:54 | Choi Mari |  Moje myšlenky
Tak jsem tu po měsíci opět se seznamem neasijských filmů, které se mi nějakým způsobem zalíbily. Snad se nějaký z nich zalíbil nebo zalíbí i vám.

Prvním filmem dnešního seznamu je Na palubě jednorožce. Je to poměrně dlouho, co jsem tenhle film viděla. Jako dítě jsem se na něj dívala pokaždé, když ho zrovna vysílaly na Hallmarku. Které dítě by nemělo rádo film s jednorožci, lodí a drakem? Film je o profesorovi a jeho dvou dcerách, kteří se poté, co jsou napadeni zlými trolly v jejich domě, dostanou na loď, která je přenese do kouzelna světa, který mají nějakým způsobem zachránit. Hlavním motivem filmu je, že "Kdo veří uvidí", což se mi v dětství hrozně líbilo, protože to znamenalo, že když na víly a draky budu věřit, že je třeba jednoho dne skutečně uvidím.

Vrhnem se na válečný film. Ne, že by byl nějaký hezký (kdo má rád, když umírají lidi, že?), ale rozhodně je to film, který by mělkaždý alespoň jednou vidět. Jedná se Schindlerův seznam. Stejně jako pianista je to film hlavně o Židech, ale tentokrát z trochu jiného úhlu a taky na základě skutečným událostí. Nevím, jakto bylo ve skutečnosti a tak můžu říct jenom jak se mi to jevilo ve filmu.Schindle byl němec, nacista a obchodník a Židy chtěl ve své továrně jen proto, že byly levní. Jenže to se postupem času začalo měnit. "Své" Židy si velmi hlídal a velmi pečlivě dbal na to, aby ani jeden z nich nebyl odvezen. Oskar Schindle zachránil životvícenež tisícovky Židů.


Pro dnešek posledním je film, který asi všichni znají a skoro všichni viděli. Jak vycvičit draka. Kdo by neměl rád film o dracích a Vikinzích z útesu Blp? Asi všichni ví, o čem to je, ale tak pro jistotu. Škyták byl jiný. Tak trochu nešikovný a tak trochu nerad bojoval s draky. Ale chtěl se zavděčit otci a tak se snažil. A srazil z oblohy toho nejnebezpečnějšího draka. Jenže on spadl nějakdaleko a nikdo mu to nechce věřit.A tak se sám vydá na průzkum a zjistí, že ten drak vlastně není zas až tak nebezpečný a že má vlastně raději ryby než ovce.

A Game about love

10. června 2015 v 10:51 | Choi Mari |  Taiwanské filmy a seriály
剪刀 石頭 布, anglicky A Game about love nebo taky Rock, paper, scissors, je dvacetisedmidílný romantický seriál o lásce a umění.
Ye Dou Li je šťastná. Její přítel, se kterým je už tři roky, má narozeniny. Dou Li se chystá jít na jeho oslavu. Ona i její sestra jsou si jisté, že Zhi Kai požádá Dou Li o ruku. A tak její sestra Dou Xin a její kamarád a kolega Doff učeší, ustrojí a namalují Dou Li. Jenže když Dou Li nejen není požádána o ruku, ale je odkopnuta a nazvána "univerzální kuchařkou". Zhi Kai o ni už nestojí, jelikož je příliš hodná a nikdy se nezmění. Navíc odlétá do Ameriky studovat.

Ulzzang typ #8 - Správný make-up

7. června 2015 v 11:04 | Choi Mari |  Ulzzang typy
V předchozích článcích títo série jsem se již zmiňovala, že oční linky, nalepovací řasy a všemožné techniky na zvětšení očí jsou nedílnou součástí ulzzang stylu. Jenže co ještě? Prvním krokem k tomuto stylu je dle mého názoru make-up, ostatní věci mohou přijít později.

Krok 1# - vyměň make-up za BB krém
Tyto krémy byly původně míněň pro pacienty po zákrocích v obličeji, takže se člověk nemusí bát, že by nekryl nebo museli používat větší množství než u běžného make-upu. Naopak stačí nanést poměrně málo, aby pokožka vypadala lépe a většina nedostatků byla skryta.
Není tajemstvím, že nejlepší BB krémy jsou z Asie. Asijské BB krémy jsouzaloženy na minerální bázi, obsahují celou řadu vytamínů, která pomáhá proti akné a různým zarudnutím, a také obsahují ochranu před sluncem. Při objednávání z asijských obchodů si ale musíme dávat pozor na jednu věc a to bělící účinek. Já osobně bych jej uvítala i u evropských značek, ale pokud nechcete svojí pokožku zesvětlit, dejte si na tohle pozor při koupi.