Říjen 2015

Říjen plný odmítnutí

31. října 2015 v 12:19 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Tentokrát asi bude můj deníčkoidní článek poněkud stručný. Stručný výčet nezdarů a odmítnutí. Psala jsem posledně (alespoň myslím), že jsem šla na konkurz od Czech- korean production. Hádejte co? Nevzali mě. Popravdě vzali jen jednu holku co původem nebyla Asiatka a pak asi čtyři české Vietnamce. Trochu mě to zamrzelo, ale život jde dál. Tak jsem se tedy před dvěmatýdny zvedla a jela do Brna na konkurz. A hádejte co? Správně, nevzali mě. Prý se ozvou v případě, že budou potřebovat náhradnice. Alespoň že registrace u extrafilms proběhla úspěšně, i když se mi zatím kvůli žádné práce neozvaly.

Kidnapping of a big star

27. října 2015 v 13:39 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
绑架大明星 , anglicky Kidnapping of a big star, je čínská komedie o slavném zpěvákovi a jeho potížemi s jednou z fanynek.
Gao Yihui je populární zpěvák. Je zvyklý na fanynky a jekot a tohle všechno kolem. Jednoho dne se ale stane něco nečekaného. Malá holka k němu přijde a bude tvrdit, že on je jejím otcem. To není jen tak. Nejen, že ho bude asi otravovat a znepříjemňovat mu život, dokud tuto skutečnost nepřijme, ale co kdyžje Yihui skutečně jejím otcem?

Tenhle film...není nic moc. Připadalo mi jako by tam chybělo hodně scén. Taky na ní změnil názor nějak podezřele rychle. A ona na něj. A pak ten konec! Jako viděla jsem horší,ale k těm dobrým bych tento film rozhodně řadit nemohla. Už od názvu je jasné, že by se ho měla alespoň pokusit unést! Nepadlo tam o tom ani slovo.


10 důvodů, proč milovat Asii

23. října 2015 v 18:31 | Choi Mari |  Moje myšlenky
Nějakou dobu už jsem nic na téma týdne nenapsala a když jsem se tak koukala na tohle, dostala jsem nápad. Já Asii miluji a spousta dalších lidí taky. Spousta těch ostatních ale nechápe proč (třeba moje starší sestra...nebo rodiče....spolužáci...mohla bych pokračovat...), tak proč nenajít deset důvodů, které by jim to mohly vysvětlit? Tak jdeme na to!

1. Architektura
Tohle byla taková úplně první věc, co měna jmenovitě na Číně a Japonsku doopravdy zaujala. Architekturu mám ráda i normálně, čím starší tím lepší a ještě líp. Mám mocráda zámky a hrady a kostely a různé paláce. V Asii to sice není zas až tak ozdobné jak u nás, tedy ne úplně na první pohled, ale i tak je to pěkné na pohled.

Till Death do us apart

21. října 2015 v 22:21 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
别爱我, anglicky Till Death do as apart, je dvacetipěti dílný romantický čínský seriál.
Všechno začně, když Xu Feng spěchá k nakladateli s novým dokončeným dílem své populární mangy Little pig hero a potká dívku, která se mu jeví tak trochu jako blázen a pozve jej s sebou do Shangri-ly. Později ji potká ještě v restauraci nedaleko jeho domu, kde pracuje jeho kamarád Da Xiong. Fei Yang - ona dívka - vypadá jako někdo, kdo si naplno užívá života a ničeho nelituje. Fei Yang se k němu nastěhuje a pomáhá mu se vším, i s vyřízením víza, když jeho přítelkyně studující v Británii se pokusí o sebevraždu.
Xu Fong si časem všimne, žena Fei Yang je něco zvláštního. Plyně mluví anglicky a každý den odhazuje jednu perlu z řetízku na kalhotech. On ale neví, že každá perla symbolizuje jeden den. Na začátku jich bylo sto. Sto dní, které jí zbývají, než zemře na stejnou nemoc jako její otec.

Xu Feng mi ze začátku přišel hrozně otravný. On je postava, která vseriálu prošla největší změnou osobnosti. Osobně jsem měla nejraději Fei Yang (Vivien Hsu to zahrálavážně parádně) a Xiao Fang (jednu z vedlejších postav). Hodně se mi líbilo jak ke konci....no, to nebudu prozrazovat, ale s tímhle koncem jsem byla jakž takž spokojená.


Ovoce

18. října 2015 v 14:25 | Choi Mari |  Slovíčka
Po velmi dlouhé době přináším nějaká slovíčka. Nějak jsem na tuhle rubriku úplně zapomněla. Jsou to jen ty druhy ovoce. které jsem měla zapsanév poznámkách, tak jestli si všímnete toho, že nějakýchybí, ozvěte se a já ho dohledám ve slovníku (pokud tam nebude, tak někde jinde).

과일 [gwa-il] - Ovoce
참외 [čam-wi] - korejský meloun
사과 [sa-gwa] - jablko
배 [be] - hruška
딸기 [ddal-gi] - jahoda
귤 [gjul] - mandarinka
블루베리 [bül-lu-be-ri] - borůvka
포도 [p(h)o-do] - hrozen
자몽 [dža-mong] - grep
수박 [su-bak] - vodní meloun
블랙베리 [bül-lek-be-ri] - ostružina
라즈베리/산딸기 [ra-džü-be-ri/san-ddal-gi] - malina
멜론 [me-lon] - honeydew (druh cukrového melounu)
바나나 [ba-nana] - banán
오렌지 [o-ren-dži] - pomeranč
파인애플 [p(h)a-in-e-p(h)ül] - ananas
만고 [man-go] - mango
레몬 [le-mon] - citron
키위 [ki-wi] - kiwi
체리 [če-ri] - třešeň
복숭아 [bok-sung-a] - broskev
자두 [dža-du] - švestka
토마토 [to-ma-to] - rajče
간탈루푸 [kan-t(h)a-lu-p(h)u] - ananasový meloun (cantaloupe)
넥타린/천도복숭아 [nek-t(h)a-rin/čon-do-bok-sung-a] - nektarinka
감 [kam] - kaki
키와노 [k(h)i-wa-no] - kiwano
성류 [song-rju] - granátové jablko


Můj nej song od Rainbow - Tell me Tell me

13. října 2015 v 12:32 | Choi Mari |  Moje nej songy
Rainbow je jihokorejská sedmičlenná dívčí skupina. Členky jsou Woori, Jisook, Hyunyoung, Yoonhye, Seungah, Jaekyung a Noeul. Děvčata debutovala v roce 2009 s písní Gossip girl. Na jaře 2011 vydali několik japonských písní . V roce 2012 ohlásila společnost podskupinu Rainbow Pixie, která je složená z Seungah, Jisook a Hyunyoung. Woori se objevila ve wariety show Invincible youth a Jakyoung ve wariety show The Law of jungle. V roce 2014 vznikla druhá podskupina Rainbow Blaxx, ve které je Jaekyoung, Woori, Seungah a Hyunyoung. V roce 2015 měli comeback jako celá skupina s písní Black swan.
Tell me Tell me jeo lásce a je to veselá a i´milá píseň. I video je velmi sladké. Je to prostě milá a příjemná píseň (a taky první, co jsem kdy od Rainbow slyšela).


Flower boy ramyun shop

13. října 2015 v 10:32 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
꽃미남 라면 가게 [kkot-mi-nam ram-jon ka-ke], anglicky Flower boy ramyun shop, je šestnácti dílný romantický seriál nejen o nudlých.
Když Yang Eun Bi zjistí, že její přítel, zatím co byl v armádě, tak nějak sám sebe za jejího přítele přestal považovat a našel si někoho jiné, naštve se. V té době potká mladíka, narozeného v roce kohout - což znamená o šest let starší nebo mladší. Eun Bi by se ráda jednoho dne stala učitelkou a chce, aby všechno šlo perfektně, zatímco bude pomocným vyučujícím na Chasungské střední. Ráno se dobře obleče, dá si bagel v kavárně a zamíří ke škole.
Její spolubydlící Dong Joo jí řekla, že až uvidí někoho, kdo se jí bude zamlouvat, má a ním prostě přijít a říct mu, jestli by nešel na rande. Eun Bi spatří opět onoho mladíka narozeného v roce kohouta a nemyslí si, že by byl mladší než ona. Svůj omyl zjistí až ve chvíli, kdy ho pozve na schůzku. On jí odpoví, že se asi někde stala chyba a nasadí si sako své školní uniformy. Pro Eun Bi to byl vážně šok, když zjistila, že je studentem školy, kde bude učit a že je dokonce i ve třídě, kterou bude učit. A nejen to. Cha Chi Soo je jediným synem ředitele Chasung - jedné z největších firem v celé Koreji. A taky vlastníkem školy. Takže ať chce nebo ne, bude k němu muset být milá, i přes svou velmi výbušnou povahu.

Tenhle seriál není špatný, ale něco tomu chybí. Rozhodně se ale člověk nenudí a taky se občas pěkně zasměje (třeba u té známé scény s Pororo). Rozhodně někdy chci zkusit uvařit ramyon doma. Takový ten jako v tomhle seriálu (budu muset poněkud experimentovat, ale snad to nějak přežiju). Moje nejoblíbenější postavy byly Ba Wool a Hyon Woo. Ti dva spolu nemají chybu a hlavně ze začátku je to vážně k popukání.


Angura-kei

9. října 2015 v 11:45 | Choi Mari
Slovo angura pochází z anglického udergroud. Tento podstyl visual-kei se pomalu začal objevovat v 60. letech. Tento styl je také někdy nazýván chukashitsu-kei.

Hlavní znakem tohoto stylu je spojitost s japonskými mýty a kulturou. Make-up je často inspirováni divadlem kabuki, oblečení tím, co se nosilo v období Taisho a Shówa. Barvy jsou především tmavé. I když oblečení často připomíná kimono, doplňky ve stylu různých hrotů a řetězů nejsou výjimkou. Tradiční a kimonové potisky jsou také často používané.

(Japonská rocková skupina D.)

Vlasy bývají také převážně tmavé, často vystylované do nejrůznějších hrotů a špiček. Ne až tak často k vidění jsou tradiční japonské střihy. Pokud se jedná o hudbu, i tak se objevují tradiční japonskéhudební nástroje či jiné tradičné prvky.

Zdroj:

Můj nej song od Purplay - Love and remember

8. října 2015 v 16:39 | Choi Mari |  Moje nej songy
Purplay je čtyřčlenná jihokorejská dívčí skupina. Členy jsou Woomi, Jiyo, Eeple a Seolha. Skupina debutovala v roce 2013. Skupina se nedlouho po debutu rozpadla. Seolha pod jménem Rumi opět debutovala s dívčí skupinou Unicorn a ostatní děvčata se opět stala trainee.

Hodně lidí se vyjádřilo, že písnička je sice poslouchatelná, ale líp by se o ní vyjádřit nemohli. Mě se líbí a hodně. Děvčata jsou pěkná i talentovaná, takže škoda toho, že se rozpadli. Hodně lidí je kritizovalo, protože prý je část choreografie zkopírovaná. Nevím, co je na tom pravdy, ale kdyby to pravda byla, velmi pochybuji, že si rookie skupiny sami dělají choreografie, takže by spíše bylo na místě útočit na společnost. Jediné, co se mi na písni nelíbí jeten break dance - to se tam doopravdy vůbec nehodí.


Triangle

6. října 2015 v 10:39 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
트라이앵글 [tü-ra-i-eng-gül], anglicky Triangle, je jihokorejský 25 dílný seriál o gangstrech a špinavých tricích některých businessmanů.
Žili byli tři bratři a jejich otec horník. Jejich matka utekla a tak žili jen s otcem, dokud nepřišel onen osudný den, kdy jejich otec zemřel při sesuvu v dolech. Bratři tedy byli poslaáni do sirotčince, odkud nejstarší z nich utekl. Poté, co ten nejmladší byl adoptován, ten prostřední se taky někam ztratil. A to je asi vše k flashbecku.
Celý příběh vlastně začíná až o něco později, kdy detektiv Jang Dong Soo vyšetřuje zločin v jeho rodném městě Sabuk. Čirou náhodou tam narazí na ztroskotance a "gangstera" Heo Young Dal, který se stane jeho špehem a který je ve městečku notoricky známý, i když nikdo nic neví o jeho minulosti a ani on sám. Jang Dong Soo to nedá a zamotá se hlouběji do světa zločinu a světa kasína, které mimo jiné řídí pan Yoon, o kterém si je Jakng Dong Soo naprosto jistý, že může za smrt jeho otce.


Nebudu zapírat, začala jsem to sledovat kvůli Jaejoongovi. On je moje velká láska a moc se mi líbil v Haevens postman a tak jsem si to prostě musela pustit, i když tyhle věci o gangsterech moc nemusím. (Ale zase Jaejoonga běžícího přes město jen v červeném spodním prádle bych asi jinde neviděla.) I když místy jsem nad tím kroutila hlavou (kolik zločinců asi tak bojuje s ostatníma holíma rukama?), ale i tak se mi seriál docela dost líbil. Řekla bych, že s tenhle seriál měl zatím nejlée udělaný konec, jaký jsem u korejského seriálu zatím viděla. A hezkým plusem byla hudba, zejména ta Jaejoongova píseň.