Listopad 2015

Listopad je za námi

30. listopadu 2015 v 16:38 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Takže je tu konec měsíce a to znamená rekapitulace mého života za listopad. Dlouhé to asi nebude. Dobrou zprávu mám asi jen jednu. Prý, že když si našetřím peníze na letenku, tak mě kamarádi mých rodičů vezmou s sebou v květnu na tři týdny do Vietnamu. Docela mě překvapilo, kdyžtáta říkal, že volají, hodně dlouho jsem o nich neslyšela ani slovo. Jednou jsme u nich kdysi byly na návštěvě a docela jsme se s nima vyblbli (mají syna a dceru přibližně v mém věku).

Ulzzang typ #10 - Vlasy

26. listopadu 2015 v 16:04 | Choi Mari |  Ulzzang typy
Chceš být ulzzang, ale nevíš, co s vlasy? Tak se na tuhle problematiku mrkneme společně!

1. Dlouhé nebo krátké?
U děvčat je to různé. I když většina vlasy spíše dlouhé, neznamená to, že krátké se také nenosí. Záleží především na tom, co komu sluší. To samé platí pro rovné nebo kudrnaté. To, že je tento styl z Asie neznamená, že by člověk vyloženě musel mít dlouhé rovné vlasy.

Můj nej song od Davichi - Don't know you

24. listopadu 2015 v 15:05 | Choi Mari |  Moje nej songy
Davichi je jihokorejské dívčí duo. Lee Haeri a Kang Minkyung debutovali v roce 2008 s albem Amaranth. V posledních měsících toho samého roku vyhráli Best new artist. V roce 2010 vydali druhé minialbum. V říjnu 2012 bylo známeno, že děvčata opustí svou společnost a vytvoří na ní nezávislou společnost, nakonec si to ale rozmysleli a u společnosti zůstali. Na začátku roku 2013 vydali třetí druhé kompletní album Mystic Ballad. V roce 2014 vypršela jejich smlouva s Core Contents Media a duo se rozhodlo neobnovit smlouvu. Místo toho přešli pod MMO Entertainment, která spadá pod CJ E&M.
Píseň Don't know you je OST ke sruhé řadě seriálu IRIS (což vypadá na nějaký akčňák plný pomsty a přestřelek, prostě nic pro mě), takže MV je vlastně jen takovým "trailerem" k seriálu. Nicméně píseň je překrásná balada plná citů a rozhodně stojí za poslechnutí.


Diaries of the cheating hearts

24. listopadu 2015 v 10:55 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
擒爱记, anglicky Dieries of the cheating hearts, je čínská komedie natočená roku 2012.
Jak už sám název napovídá, najde se tam pár lidí, kteří někoho podvedli. Někteří záměrně, někteří pod vlivem alkoholu. Hlavními hrdinkami tohoto filmu jsou čtyři kamarádky. Jedna má spokojenou rodinu, druhá je bohatá a má přítele, který o tom neví, třetí má o něco staršího přítele, jehož dcera jí nenávidí a ta čvrtá má malé tajemství a motá se kolem ní jeden cukrář. A která z nich, či kterou z nich, kdo a jak podvedl?

Přišlo mi to zmatený. Jako hodně zmatený. Ale zase tam byly ne úplně typické a moc zajímavé zápletky. Takže je to tak půl na půl. Je to celkem hezký film, ale občas jsem neztíhala děj.


The Lover

19. listopadu 2015 v 12:45 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
더러버 [do-lo-vo], anglicky The Lover, je jihokorejský seriál o čtyřech dvojicích živících ve stejné bytové jednotce.
Jde o seriál popisující vývoj vztahů mezi jednotlivými dvojicemi ve čtyřech různých bytech. V jednom z nich žije Oh Do a Doo Ri, kteří spolu žijí už dlouho jako milenci, ale ani jeden na svatbu nemyslí, oba jsou spokojenis tím, jak věci jsou. Bohužel se to ale moc nelíbí v okolí, protože v Koreji není zas až tak obvyklé, aby spolu bydlel muž a žena, aniž by mli po svatbě nebokrátce před ní. Pořád jsou na tom ale lépe než Ji Nyeo a Young Joon, které si spousta lidí dobírá kvůli jejich věkovému rozdílu. Young Joon je totž o dvanáct let mladší než jeho přítelkyně. Žije tu také Joon Jae, který zrovna má nějaké finanční potíže a tak si hledá spolubydlícího. Najde nakonec chlapce stejného věku Takuyu, který přiletel z Japonska do Koreje na tři měsíce. Poslední je dvojice Hwan Jong a Seol Eun, kteří se právě přistěhovali a mají krátce před svatbou.

Tenhle seriál je spíš sitcom než seriál a na rozdíl od jiných "nevinných" korejských seriálů se tam objevují i scény spojenése sexem. Není to rozhodně to nejlepší, co jsem kdy vidělaa u některých scén jsem moc nepobírala, jiné ale byly dokonalé a nebyla to úplná ztráta času.


Kigurumin

13. listopadu 2015 v 10:58 | Choi Mari
Kigurumin byl populární jen velmi krátce, dnesje spíše vzácností. Hlavním znakem tohoto stylu jekigurumi - takové to onesize pyžamo s kapucí, co vypadá jako nějaké zvířátko, pokémon nebo třeba jednorožec. Často s sebou vyznavači tohoto stylu nosí batohy nebo kabelky ve tvaru zvířátek a velké množství barevných a roztomilých doplňků.

Jelikož vyznavačky tohoto stylu jsou především gyaru, nejčastěji tedy lze vydět účesy a make-up, který gyaru běžně nosí. Především je to ganguro, tedy extrémně opálená kůže s bílou rtěnkou a velkou vrstnou býlých nebo jiných pastelových stínů.Zdroj:

On a Stormy night

13. listopadu 2015 v 10:40 | Choi Mari |  Japonské anime
あらしのよるに [araši no joru ni], anglicky On a Stormy night, je japonský animovaný film natočený na motivy stejnojmenné knihy pro děti.
Mladý kozlík Mei se zapomene a zatímco je na pastvě, přižene se bouře. Mei se pořádně vyleká a utíká lesem až narazí na starou stodolu a tak se v ní schová. Po chvíli ale zjistí, že ve stodole není sám. Někdo další je s ním.Někdo další, kdo se bojí tmy a přišel o matku. Bohužel je ve stodole opravdu tma a tak neví jak ten druhý vypadá. Behěm bouřky se ale sblíží a tak se domluví, že se sejdou hned další den a půjdou spolu na oběd. Mei čeká opravdu velké překvapení, když zjistí, že jeho novým přítelem je Gabu - vlk, který by jej správně měl sníst. A tak začne jejich tajné přátelství.

Milý film o přátelství i přes všechny velké rozdíly. Animace je docela pěkná, příběh taky, ale mám výhrady ke konci (ale kdy nemám, že?)


Mám ráda panenky...ty živé...

7. listopadu 2015 v 15:11 | Choi Mari |  Moje myšlenky
Už jako dítě jsem snila o viktoriánských šatečkách a lokýnkách a moc jsem chtěla vypadat jako jedna z těch porcelánových panenek. Když jsem tedy před několika lety narazila během brouzdání po internetu na pojem Living doll, věděla jsem, že nejsem jediná. Vždy jsem měla ráda vintage oblečení a takové ty princeznovské šaty a během základní školy se k tomu ještě přidali japonské styly, zejména pak lolita a mori girls. Porcelánově bledá pokožka, velké oči a drobné rty byl vždycky můj ideál krásy.

Můj nej song od 2pm - Without U

3. listopadu 2015 v 13:21 | Choi Mari |  Moje nej songy
2pm je jihokorejská chlapecká skupina pod JYP Enterteinment. Členy jsou Jun.K, Chansung, Nikhun, Junho, Taecyeon a Wooyoung. Bývalým členem je Jay Park. Skupina debutovala se sedmi členy v roce 2008 se singlem 10 out of 10. Jay oficiálně opustil skupinu na začátku roku 2010. V roce 2011 skupina uskutečnila debut v Japonsku s písní Take off, která je jedním z endingů anime Blue exorcist. Jejich poslední comeback byl v létě 2015 s albem jehož titulní píseň My House napsal Jun.K.
Moc se mi líbí to piano na začátku. Líbí se mi i pak, když se písnička pořádně rozjede. Tuším, že obsah písně je na způsob? rozešli jsme se/opustila jsi mě, ale i beztebe jsemúplně v pořádku. MV není nic extravagantního, i když ten déšť tomu propůjčuje takovou ponurou atmosféru.


Code name: Jackal

3. listopadu 2015 v 12:50 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
자칼이 온다[dža-kkal-i on-da], anglicky Code name: Jackal, je jihokorejská akční komedie s Kim Jaejoongem v hlavní roli.
Slavný zpěvák Choi Hyun je arogantní a namyšlený a neustále pronásledovaný fanynkami. Když si ale jednoho dne dá po natáčení sraz se svou milenkou v jednom zapadlém hotelu, stane se něco, co by nikdy nečekal. Do jeho pokoje vstoupí zamaskovaná osoba, která jej uspí jakýmsi plynem. Když se probudí, je přivázaný k židly, se zalepenou pusou a před ním stojí žena s nožem v ruce. Hyun jak jinak, než že začne panikařit. Ale tohle není poprvé, co se setkal s extrémním chováním fanynekvůči němu a myslí si, že jde jen o dálší šílenou fanynku. Jenže co když není? Rozhodně na tuhle dlouhou noc ztrávenou v tomto hotelu jen tak nezapomene.

Tenhle film se mi hodně líbil. Nejen kvůli Jaejoongovi. Je vtipný a akční a dynamický. Všechno se nakonec vyvinulo jinak, než bych čekala. Vlastně jsem ani nic nečekala, protože od té doby, kdy se tak objevila ta druhá holka, jsem byla z toho děje vedle. Tu jsem tam totiž vůbec nečekala.