Prosinec 2015

Můj nej song od 2ne1 - It hurts

30. prosince 2015 v 15:35 | Choi Mari |  Moje nej songy
2NE1 je jehokorejská dívčí skupina. Název se vyslovuje jako To anyone nebo Twenty one. Členky jsou Dara, Minzi, Bom a CL. Debutovaly v roce 2009 s písní Fire. Nedlouho po debutu měli i vlastní reality show 2NE1TV. Několikrát spolupracovaly s Big Bang. V roce 2011 debutovali v Japonsku s japonskou verzí Go away. V roce 2013 CL vydala svou první sólo písničku The Baddest female.
MV vypadá vizuálně jako taková temnější pohádka a nezdá se, že by tam byl nějaký příběh, ten totiž přijde až nakonci. Děvče, které vzpomíná nasvou lásku. Zjednodušeně. Písnička samotná zní poměrně smutně a má takové baladové ladění.


Reply 1997

30. prosince 2015 v 14:21 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
응답하라 1997 [üng-dab-ha-ra il-čon-gu-bek-gu-šip-čil], anglicky Reply 1997 nebo Answer me 1997, je jihokorejský seriál popisující období devádesátých let.
Hlavní hrdinka je Sung Si Won. Žije se svými rodiči v Busanu, je velkým fanouškem H.O.T, dokonce tak velkým, že jí mnozí znají pod jménem Tonyho manželka a její nejlepšíkamarád je Yoon Jae. S Yoon Jae a jeho bratrem Tae Woong se znají od dětství, jejich rodiče bývali dobří prátelé. Jenže když byl ještě Yoon Jae malý, jeho rodiče zemřeli. Naštěstí má ještě Si Woniny rodiče, se kterými tráví celkem dost času a svého staršího bratra, který pracuje v jeho škole jako učitel. Dalším ze Si Woniných přátel je Joon Hee, který má osm sester a jedno velké tajemství. Neřekl to nikomu jinému než Si Won. Zamiloval se do Yoon Jaeho. Pak je tu Yoo Jung, která měla nejprve ráda H.O.T, ale ne nadlouho, protože idoly střídá jak ponožky. Sung Jae si chce najít holku, ale nedaří se mu. A pak do školy přestoupí Hak Chan ze Seoulu.
Seriál sleduje nejen jejich první lásky, ale i jaké to bylo být fanouškem v té době a čeho všeho byly schopní a další důležité události.

Tenhle seriál se mi líbil, i když od určité chvíle bylojasné, kdo s kým skončí. (Já ale fandila chudákovi Joon Heemu, protoše chvílemi vypadal chudák tak smutně a osamělě...a protože Hoya je prostě sympaťák, ale In Guk taky.) Některé scény z fanouškovského prostředí byly vážně vtipné a i když to vypadalo celkem přehnaně, nedivila bych se kdyby to byla pravda (u korejských fanoušků jeden nikdy neví). Docela mě rozsekala scéna, kde Si Won nachytala její rodiče v autě, to jsem nečekala. Celkové se mi tenhle seriál líbil.


Polévka z mořských řas

26. prosince 2015 v 17:28 | Choi Mari |  Jídlo
미역국 [mi-jok-guk] je polévka z mořských řas. která se v Jižní Koreji jí na narozeniny a po porodu (a i kdykoliv jindy, ale je tradicí ji jíst při těhle příležitostech. Řasy obsahují velké množství vitamínů, vápníku a iodu, proto je polévka často konzumována během celého těhotenství. S touto tradicí se začalo již během období Goryeo, kdy lidé zpozorovali, že velryby po porodu jedí řasy a řídili se jejich příkladem. Polévka také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Polévka obsahuje řasy (jak jinak, že?), které se nejprve napůl hodiny nechají máčet ve vodě, trochu rybí omáčky, česnek (nejlépe třený) a hovězí žebro, které ale není nutností a dá se nahradit slávkami, škeblemi, sušenou rybou nebo jinými mořskými potvůrkami. Dochucuje se solí nebo sójovou omáčkou.


Zdroj:

If you are the one

23. prosince 2015 v 15:21 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
非诚勿扰, anglicky If you are the one, je čínský film o muži, který hledal ženu, která by mu rozuměla, s rozpočtem přes 7 milionů dolarů.
Qin Fen si toho hodně prožil. Nedávno se vrátil z Ameriky, kde studoval a posléze i pracoval, aby jeho matka nebyla po smrti jeho otce sama. Jednoho dne napíše sedíc v kavárně inzerát. Rád by našel onu drahou polovičku, se kterou by mohl prožít zbytek života. Jako první mu jeho inzerát odpoví muž, se kterým se kdysi dávno poznal akterý se do něj zamiloval. Následuje dívka prodávající místa na hřbitově a pak praktická, i když krásná, Xiaoxiao, která je nešťastně zamilovaná do ženatého muže, pak také mladá dáma, která nesnese sex víckrát jak jednou za rok a pár dalších zklamání. Po všech těhle trablech se ještě jednou potká s Xiaoxiao. Xiaoxiao pracuje jako letuška a shodou náhod se na tom samém letu potká také se svým milým a jeho manžekou. Ta ale nevypadá, že by něco tušila. Qin Fen cití, že mu Xiaoxiao není úplně lhostejná, ale není si jist, zda on pro ní není jen přítel.

Upřímnost nade vše, že? Tenhle film je poněkud zdlouhavý (skoro dvě hodiny a skoro o ničem). Je to poněkud zajímavé, ale podobné filmy jsem už viděla asi tři, zřejmě jsou tyhle filmy v Číně oblíbené. Z postav si mě asi nejvíce nakonec získala Xiaoxiao, i když mi ze začátku přišla protivná a namyšlená.


Tanbi-kei

20. prosince 2015 v 17:21 | Choi Mari
Tanbi-kei je jeden z podstylů visual-kei. Tento podstyl se inspiruje především evropskou módou a to módou 18. a 19. století, někdy také barokem. Oproti ostatním stylům vypadá formálněji a má i jistý vliv na vývoj lolity.

Oblečení je nejčastěji inspirováno viktoriánskou dobou nebo francouzskou aristokracií, což znamená korzety, nákladné kabáty a košile, složité účesy. Může se ale objevit i verze folklórní nebo ze začátku 20. století. Barvy vlasů jsou vesměs přírodní (hnědá, černá, blond, sem tam šedá nebo rudá). Make-up zvírazňuje oči, ale nebývá nijak extravagantní.

(Hudební skupina Versailles)

Zajímavostí je, že visual-kei hudební skupiny, které se řadí pod tento styl, jej také odráží ve své hudbě, která často spíše než klasický rock či metal připomíná jejich symfonickou verzi. Muži převlékající se za slečny nejsou u tohoto stylu výjimkou, stejně tak metrosexualita (ta pěkná slečna v červeném na obrázku není tak úplně slečna...nevěřila jsem tomu do té doby, než jsem ho uslyšela mluvit).


Zdroj:

Můj nej song od ZE:A - Why

15. prosince 2015 v 14:01 | Choi Mari |  Moje nej songy
ZE:A nebo také 제국의 아이들 [če-guk-e a-i-dül], což se do angličtiny překládájako Children of Empire, je devítičlená jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou Lee Hoo, Kevin, Hwang Kwang Hee, Kim Dong Jun, Yim Si Wan, Park Hyung Sik, Kim Tae Heon, Ha Min Woo a Jung Hee Cheol. Debutovali v únoru 2010 s písní Nativity. V září 2010 vydali svůj první japonský singl. V červnu 2012 Min Woo a japonští zpěvácí Nikaido Hayato a Sasake Yoshihide vytvořily project nazvanž 3peace Lovers a vydali svůj první singl Virtual love. V roce 2014 vznikl jiný projekt jménem Nasty Nasty, jehož členem byl Kevin a dvě členky Nine muses Kyungri a Sojin.
Why je příjemná pomalejší písnička a také je velmi chytlavá. MV je takové pohodové a spíše letní. Očividně je z nějakého focení na Jeju.


Great Wall my love

15. prosince 2015 v 11:04 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
追愛, anglicky Great Wall my love, je čínský romantický film o dávné první lásce z roku 2011.
Chun není nejlepší dcera. Když si její otec na stará kolena chce splnit sen, odmítá s ním jít. Jako dítě mu slíbila, že s ním přejde celou Velkou zeď a podívá se s ním do jeho rodného města. Její otec se tedy vydá na cestu sám, jeho manželka má slabé nohy a celou cestu by neušla. Na hoře na zdi potkává mladíka jménem Fang Mingdi a dají se do řeči. Mimo jiné také mluví o fotografii mladé dívky, kterou u sebe Chunin otec má, a která bývala jeho první láskou. Jenže mu vítr fotografii sebere a když se jí pokouší chytit, dostane srdeční záchvat. Fang mu fotografii přinese a postará se,aby se dostal do nemocnice. Nedlouho po přijezdu dcery a ženy umírá se slovy, že je mu to líto. Slíbil totiž Xiu Qian, že se pro ní jednoho dne vrátí. A tak začne pouť Chun, která by pro jednou chtěla být dobrou dcerou a tak se vydává najít otcovu první lásku, a Fanga, který pracuje jako soukromý detektiv a které Chunina matka najala, aby Chun nebyla na cestě sama.

Příběh byl hezký a byla am spousta krásných záběrů z Číny i vnitřního Mongolska. Akorát ten příběh mě moc nezaujal. Nebyl úplně nudný, ale já na tyhle filmy moc nejsem.


Moje oblíbené neasijské filmy

12. prosince 2015 v 17:25 | Choi Mari |  Moje myšlenky
Tak tu mám další seznam filmů neasijského původu, které mě nějakým způsobem upoutali. Jelikož se mi stále nedaří u pohovorů, tak mám na filmy poměrně dost času...

Prvním filmem je takový mírně fantasy snímek jménem Tajemství nesmrtelných. Tenhle film se mi zalíbil natoli, že bych si ráda někdy přečetla jeho knižní předlohu. Je to příběh Winnie Fosterové, které se moc nelíbí být polušnou dcerkou z lepší společnosti a daleko raději by se toulala po lesích, což také jednoho dne udělá. Chce sejen trochu projít, jenže velmi rychle zjistí, že je naprosto ztracená. Přisvém pokusu o cestu domů najde studnu, jenže ve chvíli, kdy se z ní chce napít jí někdo osloví. Je to mladík přibližně jejího věku jménem Jess a jeho bratr. Ti ji odvedou k sobě domů a začnou se s rodiči dohadovat, jetliji zabít nebo ne, jestli to ví. Celá rodina totiž zkrývá, kvůli kterému musí žít tam uprostřed lesů tak, aby je nikdo nenašel.

Jako další si dáme animák pro děti. Spousta lidí Legendární partu hodně kritizovala. Mě se líbí. Prostě Jack Frost, Velikonoční zajda, Santa, Víla zuběnka a Sandy bojující proti zlu. Řekla bych, že je to jeden z lepších animáků poslední doby.

(Tajemství nesmrtelných/Tuck Everlasting)

A teď si dáme jeden film z šedesátých letech. Možná, že v tébě byl Ples upírů skutečně považován za horror, já se u toho filmu ale spíše zasmála než bála. Profesor Abronsius společně se svým studentem Alfrede vyráží do Transilvánie, aby mohl profesor dokázat existenci upírů. Upíry skutečně najdou, u jednoho se dokonce ubytují (on si totiž profesor narozdíl od Alfreda velmi dlouhou dobu ani nevšimne, že hrabě je vlastně upír). Při následném pokusu o zneškodnění pana hraběte a jeho syna zjistí, že hrabě unesl Sáru, krásnou dceru hostinského, u kterého se předtím ubytovali a Alfred je odhodlán ji za každou cenu zachránit. Jenže zrovna ten večer měli upíři naplánovaný ples a tak ta záchrana nepůjde úplně přesně podle plánu...ono ani to zneškodnění upírů, když ve dne spali, se jim taky úplně nepovedlo...

Po upírech si dáme jeden válečný a to německý film Zázračné děti. Film se odehrává na začátku války na Ukrajině. Než začala válka měli Němci a místní velmi dobré vztahy, Rodina pana Reicha, který zde provozoval pivovar byla vážená a jednala se všemi jako sobě rovnými. Jejich dcera Hanna ráda hrála na housle a velmi obdivovala místní dvojici stejně starých dětí Abrashu Kaplana a Larissu Brodsky, kteří byly pro svůj talent znýmí po celé SSSR. Děti se díky hudbě skamarádili a zrovna ve chvíli, kdy vystupují před místní nemocnicí na ně dolehnou hrůzy války. Německo a Sovětský svaz se stali nepřáteli a místní najednou nechtějí s Němci mít nic společného. Nejprve je to rodina Reichova, která se musí skrývat před ruskou armádou a obě židovské děti Larissa i Abrasha jim pomáhají. Jenže pak dorazí německá armáda a jsou to naopakoni, kdo je v nebezpečí a pan Reich chce se svou rodinou odjet zpět do Německa, což taky může znamenat, že Hanna už své kamarády nikdy neuvidí.


A teď se pro změnu přesuneme do Norska s filmem Kon-Tiki. Tento film podle skutečné události je příběhem Nora Thora Heyerdhala. Thor a jeho žena po dobu deseti let žili v Polynésii a Thor o tamním životě sepsal mnoho tezí a odborných prací. Jedna z jeho teorií byla, že Polynésané nepříšli z Asie, ale připluli na vorech z Peru. Tomu nikdo nechtěl věřit a Thorovi postupně docházeli peníze i naděje, že by se mu ostatní o jeho teorií podařilo přesvědčit. To ovšem jen do chvíle, než mu jeden z nakladatelů řekne, že když tomu tak moc věří, ať to dokáže. A tak se Thor sebere, odletí do Peru, sestaví vor, sežene zásoby a s pěticí svých přátelse vydají na tříměsíční plavbu do Polynésie.

A že animáků není nikdy dost, dáme si ještě jeden. Tentokrát zavítáme do Království lesních strážců. Upřímně nemám úplně tušení, o co tam šlo, jelikož jsem to sledovala v angličtině v době, kdy mi ještě úplně nešla, ale základ příběhu jsem pochytila. Mary jede za tátou naprázdniny. Ten věří v malé lidičky a bydlí uprostřed lesa a s Mary si nejsou úplně blízcí. Mary bohužel na vlastní kůžizakusí, že maličcí lidičkové skutečně existují a že ani oni nežijí tak úplně v míru.

(Memories of a Geisha)

Jako předposlední si dáme Anonym, který se odehrává v době Shakespeara. Spousta vědců a odborníků stále polemizuje nad tím, jestli všechny ta dramata byla skutečně napsaná panem Shakespearem. Tento film je jednou z teorií, jak by to asi mohlo být, pokud by skutečně William nebyl autorem a také je ukázkou veštěrých intrik zámožných.

A poslední si dáme česko-slovensko-německý film Modrý tygr. Havním dějištěm toho filmu pro děti jedna nejmenovaná botanická zahrada v Praze. Starosta chce celou čtvrť včetně botanické zahrady zbourat, což se nelíbí Johance a Matyášovi, kteří v zahradě společně s rodiči bydlí. Navíc se u nich ve čtvrti objeví kouzelný modrý tygr a starosta ho chce chytit, což se dětem nelíbí a tak se rozhodnou jej najít jako první a zachránit.

Moje "modelingové" fotografie

10. prosince 2015 v 11:22 | Choi Mari |  Moje (neúspěšné) pokusy o ulzzang
Zmínila jsem se, že pár alespoň poloprofiesionálních fotografií mám a ozvalo se pár lidiček, že by měli zájem je vidět. Tak vám jich tu teď pár ukážu (svolení od fotografů užít je k soukromým účelům mám). Snad se budou líbit.


Můj nej song od 2pm - Again & again

8. prosince 2015 v 13:24 | Choi Mari |  Moje nej songy
2pm je jihokorejská chlapecká skupina pod JYP Enterteinment. Členy jsou Jun.K, Chansung, Nikhun, Junho, Taecyeon a Wooyoung. Bývalým členem je Jay Park. Skupina debutovala se sedmi členy v roce 2008 se singlem 10 out of 10. Jay oficiálně opustil skupinu na začátku roku 2010. V roce 2011 skupina uskutečnila debut v Japonsku s písní Take off, která je jedním z endingů anime Blue exorcist. Jejich poslední comeback byl v létě 2015 s albem jehož titulní píseň My House napsal Jun.K.
Jelikož k Again & again jsem našla jen taneční verzi a žádné MV, rozhodla jsem se s vámi sdílet vystoupení z Music core. 2pm jsou totiž dobří tanečníci, a tak to na tuhle píseň pěkně rozjeli. O čem že to spívají nemám ani tušení, ale to vůbec nevadí, protože je chytlavá písnička.