Q10

26. ledna 2016 v 13:18 | Choi Mari |  Japonské filmy a seriály
キュート [kjů-to], anglicky Q10, je devítidílný japonský seriál o obyčejném sředoškolákovi a jeho spolužačce, která je vlastně robot.
Heita Fukai je naprosto normální středoškolák. Tedy ne úplně normální. Trpí srdeční chorobou a byl kvůli tomu v dětství operován a taky věří, že lidské zuby jsou jako klavírové klávesy a podivuje se nad tím, jaký by asi vydali zvuk, kdyby je zmáčkl. Jednoho dne, když dojde do školy, spatří v jedné opuštěné místností dívku a nenapadne jej nic lepšího, než zmáčknout jeden z jejích zubů. K jeho velkému šoku zrovna onen zub byl spouštěcím tlačítkem robota, který jej ihned po spuštění požádá o jméno. Na zadání jména má jen třicet sekund a tak vyhrkne první věc, co uvidí a to Kyuuto (japonská výslovnost Q10, které má dívka vytetované na chodidlech).
Heita není jediný, kdo o robotce ví. Do školy jí vlastně přinesl ředitel, který jí pocestě domů našel mezi odpadky. Situaci mu pomáhal řešit Haitův třídní učitel Ogawa a profesorka Yanagi. Ti se rozhodnou s Haitem spolčit a udržet Kyuutinu identitu jako tajemství. Což se jednoduše řekne, ale pro Heita, který jí má hlídat a je s ní ve třídě je to celkem vyčerpávající.

Tenhle seriál se mi (až na občasné přespříliš filosofické blábory, které nejsou v japonských seriálech ojedinělé) docela dost líbil. Ten konec byl divný, ale líp už to asi skončit nemohlo. Některé scény byly naprosto dokonalé a mě se osobně herecký výkon Atsuko Maeda (Kyuuto - bývalá členka AKB48) velmi líbit (strašně by se mi líbilo hrát tuhle postavu v evropské verzi).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama