Slyšíme se?

6. února 2016 v 18:52 | Choi Mari |  Přemítání nad citáty
"Osamění nepřichází z nedostatku lidí kolem, ale z neschopnosti mluvit o věcech, které jsou pro tebe důležité."
Carl Jung

S tímhle citátem souhlasím, ale ne na sto procent. Přeci jen, když nemáme nikoho, ke komu mluvit, nemáme ani možnost mluvit o věcech, které jsou pro nás důležité. Na druhou stranu, i když někoho takového máme a známe ho dlouho, je často stejně těžké se svěřit s vnitřními démony a věcmi, které nás sžírají. Co si o mě daná osoba asi pomyslí, až tohle zjistí? A co když se mnou už pak nikdy nepromluví?

Popravdě, pokud někdo svámi už nikdy nepromluví, kvůli vašemu názoru, pravděpodobně si vaší přítomnosti nikdy nevážil. Člověk nemusí s každým ve všem souhlasit, ale měl by respektovat, že někdo má jiný názor a někdy ne úplně běžný. A taky bysme měli respektovat to, že ohledně některých věcí si člověk ještě názor neutvořil.


Ráda diskutuji o náboženství. Je to ale velmi těžké s lidmi, kteří skutečně věří. Většina těch, které jsem kdy potkala, nedokázala přijmout, že by někdo mohl mít jiný názor. Věta "Existuje jen jediný pravý Bůh a jediná pravá víra a to je ta moje" mě dokáže velmi rozčílit. V Boha nevěřím a nikdy nebudu, ale nevykládám milým křesťanům, že jejich víra je špatná a že to mají naprosto popletené. Místo toho se jich ptám, jestli věří i v další věci (např. někteří křesťané tvrdí, že lidské bytosti jsou ty jediné s duší, kdežto některé jsou ochotné připustit, že by duši mohli mít i zvířata) a jestli chodí do kostela a co všechno v zájmu víry praktikují.

Také ráda diskutuji o lidském pohledu na krásu, stárnutí, přátelství, lásku, smrt a sem tam si ráda zafilozofuji. Často ale není s kým mluvit právě o těhle tématech. Mluvit o knihách, hudbě a dokonce i k-popu je snažší (i když i v těhle oblastech jsem často kritizována za své názory). Myslím, že hodnělidí to má stejné jako já - bojí se dělat chyby. Akorát, že nechápou, že jejich názor není nikdy špatně. Je to jejich názor, tak jak by se v něm mohli plést? Lidi by se za své názory neměli stydět a měli by si za nimi stát. Měli by si za nimi stát, ale ne za každou cenu. Ale zase taky ho něměnit každou půlhodinu. Měli by si stát za svým a mít při tom mysl otevřenou.


Máte nějaká témata, o kterých byste rádi hovořili, alenení to tak jednoduché?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. února 2016 v 14:12 | Reagovat

Se silně věřícími jsem nikdy takové problémy neměla, ono také záleží, jak to podáš a hlavně- jak si to oni vyloží. Člověk může být nekompromisní, nesnášenlivý a netolerantní, ale když to umí říct, tak si jej i tak mohou všichni vážit. :-D Tož je ale otázka charakteru.

Citát je to krásný a já s ním souhlasím, ale pravda je, že bez fyzické přítomnosti druhých si vážně o ničem nepopovídáš :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama