Březen 2016

Můj nej song od Nu'est - Hello

29. března 2016 v 7:05 | Choi Mari |  Moje nej songy
Nu'est je pětičlenná jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou JR, Baekho, Ren, Minhyun a Aron. Debutovali vbřeznu 2012 s písní Face. Ihned nato se začala vysílat jejich s=rie show Making of a star. Později toho samého roku vydali své první minialbuma a stali se ambasadory pro Korejskou skautskou asociaci. Během roku 2013 uskutečnili někteří členové svůj herecký debut a rovněž chlapci propagovali avé album Sleep talking rovněž v Číně se svým dočasným členem Jasonem. V roce 2014 debutovali Nu'est v Číně.
MV velmi dobře zachycuje vlastní text písně. Chlapec volá děvčeti. Volá jí, i když ji vidí. S naží sezachovat klid, i když ji vidí s někým jiným. Písnička je opravdu krásná, spíš pomalejší. I choreografie je moc dobrrá.


Sophie's ravenge

29. března 2016 v 6:21 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
菲常完美, anglicky Sophie's ravenge, je čínská komedie o Sophie a její pomstě jejímu bývalému příteli.
Sophie velmi miluje svého přítele Jeffa. Takže je jasně, že se jí moc nelíbí, když už mají před svatbou a on se s ní náhle rozejde a začne si něco s Annou. Anna je herečka, je krásná a okouzlující a Sophie proti ní nemá žádnou šanci. Po dlouhé době, kdy Sophie byla zavřená doma a odmítala všechno a všechny, jí její kamarádky vytáhnou na halloweenskou párty. Tam se náhodou seznámí s Gordonem, fotografem z Taiwanu, která zná Annu. A tak s ním v opilosti uzavře dohodu, že jí Gordon pomůže s její pomstou. Chce totiž Jeffa donutit, aby se do ní opět zamiloval a požádal jí o ruku. Aby ho pak mohla odmítnout.

Tahle čínská komedie je vážně vtipná. Doopravdy. Ono taky co jíné čekat od CJ Enterteinment než dobrý film. Hlavní hrdinku hrála roztomilá Zhang Ziyi (říkala jsem si, že je mi její jméno povědomé, ona totiž hrála Sayuri v The Memoirs of a Geisha), Jeffa So Ji Sub (jako podílela se na tom korejská společnost, ale korejského herce jsem tam nečekala) a Annu hrála Fan Bingbing, kterou jsem také nedávno viděla v nějakém filmu. Takže tenhle doporučuji.


Empire of silver

27. března 2016 v 11:48 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
白银帝国, anglicky Empire of silver, je historický velkofilm o jedné bankovnické rodině.
Film začíná roku 1899, kdy se třetí ze čtyř synů vlastníka velké banky konečně vrací domů. První syn je hluchoněmý buddhistický mnich. Druhý syn by vše řešil pěstmi. Třetí často pije a moc se o nic nezajímá. A čtvrtý je až po uši zamilovaný do své nastávající. Jenže tu unese a nechá znásilnit milenka jednoho z manažerů banky. Ona milenka, či přesněji řečeno prostitutka, co se bezhlavě zamilovala, se chce pomstít za to, že byla odkopnuta. Manažer to zjistí velmi rychle, že za tím byla ona a zabije ji a pak i sebe. Znásilněná novomanželka spáchá sebevraždu. Čtvrtý syn se z toho nevzpamatuje. To druhý sice ano, jenže na cestě, aby mohl po ztracené manželce svého bratra pátrat, jeho kůň zakopne, on spadne a zraní si páteř. Takže osud rodiny je v rukou třetího syna. Jenže kromě rodiných potíží je tu také korupce, krádeže, atd. Bude rodina schopná si udržet majetek a statut?

Film je to zajímavý. Jsou tam vidět i začátky Národní revoluce a taky ne zrovna lehký přechod ze stříbra na papírové bankonvky. Musím pochválit nádherné kostými. Taky mě tam opět překvapily obsazením cizinců. Sice měli jen velmi vedlejší role, ale očividně by se mohli běloši uživit v Číně jako herci.


Trocha zklamání

26. března 2016 v 14:42 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Při posledním deníčkoidním článku jsem se zmiňovala o hlídání dětí a jednorázové brigádě v Globusu. Děti jsem nakonec hlídala jenom týden. S Globusem to bylo jiné. Nakonec se mi ozvali z agentury, že prý kdybych chtěla, tak bych tam mohla docházet dlouhodobě. To se mi nejprve nechtěla a čekala jsem ještě, jak mi dopadně pohovor v PetCenter, jenže paní na pracáku mi dala doporučenku do jedné továrny a pokud nevíte, jak je to s doporučenkami, tak je to tak, že tam musíte jít a když vás přijmou, tak tam musíte nastoupit. Jinak vás vyřadí z pracáku a sociální a zdravotní si plaťte jak chcete. Takže teď nějakou dobu budu pracovat v Globusu u domácích potřeb. Ozvali se sice tento týden z PetCenter, že mě tedy vzali, ale odmítla jsem to. V Globusu je to totiž o domluvě a když jim řeknu, že příští týden přijdu jen od pondělí do středy, je to v pořádku. Což znamená, že to s tím modelingem ještě nemusím vzdávat, jelikož mám brigádu a můžu si chodit na konkurzy a castingy.


Ulzzang typ #11 - Oblečení: barvy a vzory

25. března 2016 v 16:27 | Choi Mari |  Rady a tipy
Po delší době jsem tu s dalším článkem o ulzzang, tentokrát se vrhneme na barvy a vzory oblečení. Úplně nejčastější a nejoblíbenější jsou pastelové barvy, především růžová, krémová, světle modrá, světle žlutá a světle fialová. S pastelovými barvami nemůžete nikdy šlápnout vedle. To samé platí pro bílou a černou. Zemité barvy a jejich odstíny jsoutaké populární, zejména pak na podzim. Okrová a hnědá už zkrátka k období usychajícího listí patři. Samozřejmě, že tmavé barvy se také nosí, zejména pak tmavě modrá, bordó nebo temně zelená. Nesmíme zapomínat také na věčnou klasiku - šedou! Tato krásná a elegantní barva by rozhodně neměla chybět v žádném šatníku.


JEVICE - Cause of U

22. března 2016 v 12:51 | Choi Mari |  Moje nej songy
JEVICE je jihokorejské dívčí duo. Členky jsou Ji Ae, také známá jako Hana, která bývala členkou T-ara a Lee Ashi, také známá pod jménem Juri. Jako duo debutovali v srpnu 2012 a písní I want to love now.

Cause of you je o tom, jak těžké je vyznat někomu lásku. Je jednoduché to chtít někomu říci, ale ten čin samotný je už něco jiného. Musím íci, že je škoda, že nejsou děvčata lépe známá. Jejich hlasyjsou úžasné a silné a hrozně dobře spolu ladí. MV je velmi jednoduché, z prostředí nahrávacího studia.


One night surprise

22. března 2016 v 12:20 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
一夜惊喜, anglicky One night surprise, je čínská romantická komedie z roku 2013.
Michelle je úspěšná žena. Ve škole měla dokonalé výsledky, dobře vypadá, má život naplánovaný do puntíku a v práci je onou "obávanou" manažerkou. Jenže se to všechno sesype pár pupínky. Michelle měla kočku pět let, ale až teď na ní měla alergickou reakci. Je totiž v onom "citlivém období". Stručně řečeno je těhotná. Jenže Michelle je single a jediná příležitost, při které by se to mohlo udát je její oslava narozenin před měsícem. Problém je, že si většinu té noci nepamatuje, protože byla příliš opilá. Naštěstí pro ní bylo na párty přibližně dvacet pět mužů, což okruh potenciálních otců zůžuje. Jenže který z nich to vlastně je?

Film neni nejlepší, ale dá se. Spíše než vtipný je romantický a milý a místy velmi nápaditý. Otce jsem vážně až do poslední chvíle neodhalila, ale zase to nebyl nijaký opravdu velký převrat. Musím uznat, že Fan Binbing (Michelle) je moc krásná. Moc ale nechápu to slyntání nad Danielem Hanney, když Aarif Rahman byl jednoznačně nejhezčím mužem filmu.


Hotteok

18. března 2016 v 18:32 | Choi Mari |  Jídlo
호떡 [ho-ttok] jsou tradiční korejské sladké palačinky, které se jí především během zimy. Původ má tato pochoutka v Číně a do Koreje doputovala již v devatenáctém století. V současnosti lze najít nejen tradiční verzi, ale i hotteok s příchuté zeleného čaje nebo kukuřice.


Těsto se připravuje z pšeničné mouky, vody, cukru, mléka a droždí a nechává se několik hodin kynout. Poté je těsto vytvarováno a naplněno směsí z hnědého cukru, medu, skočice a nasekaných buráků. Následně se osmaží z obou stran na rozpélené plotně.

V Koreji lze zakoupit hotteok v prášku stejně jako u nás pizzu nebo různé druhy buchet, některá balení obsahují také náplň.

Zdroj:

Jaejoong & Yoochun - Colors~ Melody and harmony

15. března 2016 v 17:28 | Choi Mari |  Moje nej songy
Kim Jaejoong (narozen v lednu 1986) a Park Yoochun (narozen v červnu 1986) ze skupiny JYJ spolupracovali na tomto singlu, který byl vzpomínkovou písničkou k 35. výročí Hello Kitty v Japonsku. Žádní další aktivity jako duo se prozatím nekonaly.

Písnička nemá s Hello Kitty nic společného, to jen tak pro upozornění. Vlastně je tom, že si chlapci přejí přeměnit všechny slzy na světě na úsměv alespoň na chvíli. Jejich hlasy k sobě velmi dobře pasují. MV je velmi jednoduché a převážně tam jsou Jaejoong a Yoochun, kteří se procházejí skrz model města a zpívají.


Meet the in-laws

15. března 2016 v 11:55 | Choi Mari |  Čínské filmy a seriály
搞定岳父大人, anglicky Meet the in-laws, je čínská komedie o prvním setkání muže s rodiči jeho přítelkyně.
Doktor Fu je psycholog a zrovna jej často navštěvuje pacient, který má problém s dírami. Jindy by jej poslouchal jak dlouho by bylo potřeba, jenže zrovna ten den má naplánováno setkaní s rodiči své přítelkyně. Susie ho nechá doma samotného a jde naproti matce. Právě v době, kdy jsou obě ženy mimo dům má Fu tu čest setkat se s otcem své milované. A zjistit, že je to jeden z jeho bývalých pacientů. A taky že ho jako nastávajícího pro svou dceru vůbec neschvaluje.

Tenhle film není špatný a je i docela vtipný. Konec se mi docela líbil. Je to vlastně taková příjemná komedie.