Lukostřelci

19. dubna 2016 v 18:02 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
최종병기 활 [če-džong-bjong-ki hwal], anglicky War of the arrows, český nazvaný Lukostřelci, je jihokorejský historický film o jednom lukostřelci.

Nam-yi a Ja-in utekli jako děti z domova. Jejich otec byl označen za zrádce a popraven a jim nezbylo nic jiného, než se ukrýt u jeho dlouholetého přítele. O přibližně třináct let později stále žijí u otcova přítele a jsou si velmi blízcí také s jeho synem Seo-goonem. Ten si chce Ja-in vzít, což se Nam-yi moc nelíbí. Ne, že by Seo-goona neměl ráda, ale oni dva jsou dětmi člověka označenýho za zrádce národa a tak se nehodí, aby si takovýmto sňatkem Seo-goon ničil život a kariéru. Mladí milenci ale neposlouchají. Ve svatební den je Nam-yi v horách na lovu, když uslyší dunění. Dunění koňských kopyt. Když se dostane zpět do města, je už vypleněno a ani jeho sestra a ani její nastávající tam nejsou. Mandžuové je vzali do otroctví. A tak Nam-yi popadně svůj luk a vydá se je vysvobodit.

Upozorňuji, že český dabing je naprosto příšerný a nedoporučuji jej. Vydržela jsem to asi tak pět minut než jsem si to raději našla s anglickými titulky. Děj je v celku hodně jednoduchý, aleje tam spousta super dlouhých bojových scén, takže na ty dvě hoďky se to protáhne. Musím říci, že já mám lukostřelbu hodně ráda, aletohle nebyl film tak úplně pro mě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama