My girfriend is a gumiho

12. dubna 2016 v 15:49 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
내 여자친구는 구미호 [ne jo-dža-čin-gu-nün gu-mi-ho], anglicky My girlfriend is gumiho (= devítiocasá liška), je korejský seriál o lásce a o gumiho.

Cha Tae Woong nechce jít na univerzitu. Jeho snem je být hercem v akčních filmech. To se ale nelíbí jeho bohatému dědečkovi. Tae Woong přišel jako dítě o rodiče a tak žije jen s dědečkem a tetou. Děda to jednoho dne vezme do svých rukou, strčí ho do auta a chce jej odvést do internátní školy. Jenže při zastávce na občerstveníTae Woong unikne. Nakonec se ocitne až v chrámu. Tamní mnichové mu dovolí tam zůstat a přespat. I když utekl, chce dát své tetě vědět, že je v pořádku. S sebou si při útěku nevzal naprosto nic a tak si půjči od jednoho z mnichů mobilní telefon. Bohužel si zcela jistě nepamatuje číslo své tety a tak zkouší všechny možní varianty. To předposlední číslo se mu prostě nějak vypařilo z hlavy. Při cestě za lepším signálem se dostane až k pavilonku u jezera. Tam je duchem nebo tak něčím donucen nakreslit lišce na obrazu v pavilonku devět ocasů. Pak jej ale něco vyděsí a on utíká. Poslední, co si pamatuje, je pád ze skály. Když se probudí, nejen, že jej nic nebolí, ale ještě ke všemu visí na stromě. Ihned po probuzení za ním příjde krásná dívka, která mu řekne, že jej pověsila nahorů na strom, kvůli divočákovi,co se potlouká po okolí. Taky mu tak mezi řečí řekne, že je gumiho - devítiocasá liška, která se stane člověkem poté, co sní játra stovky různých mužů. Tae Woong se jí bojí a toho gumiho využije a všude jej následuje. A taky jej neustále nutí, aby jí kupoval maso - nejlépe hovězí -, které ona tak miluje.


Nevím jestli to bylo herci nebo scénář. O některých z těchto herců se říká, že jsou vážně dobří a tak to asi bude ne úplně dobrý scénář, co hodně snižuje kvalitu tohoto drama. Moje nejoblíbenější postava byl Park Dong Joo, který měl jakýs takýs charakter a nebyl tak nudný jako ti ostatní (a No Min Woo je ještě ke všemu vážně fešák). Zbytek postav byl vysoce stereotypní a předvídatelný (i když direktor byl vážně vtipný). U tohohle musím rozhodnutí nechat na vás, jelikož nemůžu doporučit, ale zase až tak hrozný to nebylo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama