Červen 2016

Confession of Murder

28. června 2016 v 19:23 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
내가 살인범이다 [ne-ga sa-rin-bo-mi-da], anglicky Confession of Murder nebo I'm a killer, je jihokorejský akční film o přiznání masového vraha.

Choi Hyeong-gu byl před sedmnácti lety hlavním vyšetřovatelem případu, ve kterém seriový vrah zabil deset žen a jedna je stále ještě nezvěstná. Hyoeng-gu ho málem dostal, dokonce jej postřelil. Stále si to ještě vyčítá. A tak teď, v roce 2005, když se objevil jakýsi Lee Doo Seok, který tvrdí, že je oním vrahem a dokonce o tom napsal knihu. Jelikož už vypršela časová doba patnácti let, je případ promlčen a z vražed jej už nikdo usvědčit nemůže. Kniha se rychle stane bestsellerem, ale ozývají se itací, kteří si myslí, že skutečným vrahem není Lee Doo Seok. Idetektiv Choi si to myslí.


V Korei byl prý tenhle film od osmnácti. Zas až tak přísně bych to asi nehodnotila, ale pro děti to rozhodně není. Musím říci, že já na akčňáky nejsem. Konec se mi moc nelíbil, ale musím uznat, že to byl docela dobrý film. Kdo je skutečným vrahem jsme se doopravdy dozvěděli až tak nějak v posledních patnácti minutách. Neočekávané zvraty se také našli.


Už se těším do Londýna

26. června 2016 v 11:17 | Choi Mari |  Cesta ke snům
Už se docela těším, až se budu stěhovat zpátky do Anglie. Ještě dva měsíce! V Anglii mám vplánu zůstat rok a pak se uvidí. Nejraději bych pak odcestovala do Korei nebo i toho Japonska, popřípadě do Číny (Číňané prý často svým au-pair proplácí vízum). Táta prý má sestřenici v Holandsku, takže to je taky možnost. No a třeba zůstanu v Anglii déle. Ještě se uvidí.

Přestím, než odjedu, bych ještě ráda navštívila místo, kde v současné době již bývala moje střední škola (přesunuli jí do Plzně). Určitě také plánuji navštívit Ostřetín. Sestra tam bude na táboře a i když skautské tábory nejsouzrovna procházka růžovým sadem, mám tak i hezké vzpomínky. Určitě chci vzít mladší sestru a najít v Plzni nějakou indickou restauraci (někdo jí musí ukázat, co je opravdu dobré jídlo!). Pokud by se mi podařilo navštívit kino nebo divadlo či upéct dort, bylo by to fajn.

My pretend girlfriend

21. června 2016 v 17:05 | Choi Mari |  Japonské filmy a seriály
百瀬、こっちを向いて [momose no koči o muite], anglicky My pretend girlfriend, je japonský film o první lásce jednoho středoškoláka.

Noboru se popatnácti letech vrací do rodného města a potká Tetsuko, která s ním chodila do stejné školy a která se mu tak nějak líbila. A začne vzpomínat. Ve třetím ročníku střední školy chodil s Momoko. Chodil s ní proto, že mu to Miyazaki řekl. Přesněji řečeno předstíral, že s ní chodí. Miyazakimu kdysi zachránil život a tak by pro něj udělal snad cokoliv. Miyazaki totiž chodil nejen s Tetsuko, ale i s Momoko a nechtěl, aby se to Tetsuko dozvěděla.

Byl to zajímavý film, ale bez nijakých velkých zvratů a plynul poněkud pomalu. Na druhou stranu byl ale poměrně realistický.


The Silenced

14. června 2016 v 16:26 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
경성학교: 사라진 소녀들 [kjong-song-hak-kjo: sa-ra-džin so-njo-dül], anglicky The Silenced, je jihokorejský mírně horrorový film zasazený do roku 1938.
Shizuko, vlastním korejským jménem Ju Ran zrovna nastoupila do internátní školy. Hned první den zjistí, že ostatními děvčaty není tak úplně vítáná a není to jen její plicní chorobou. Bývala tu před ní totiž jiná dívka,která se takyjmenovala Shizuko a která náhle zmizela. A to není jediná podivná věc, co se Ju Ran přihodila. Každý den dostává kapačku, aby se její zdravotní stav zlepšil a on se zlepšil. Ale až záhadně rychle. Navíc jedno z děvčat záhadně zmizí a Ju Ran si je jistá, že jí viděla předchozí den večer zkrvavenou pod postelí.

Upřímně...ten konec! Byl divný a celý ten film byl takový zvláštní, ale kdyby se trochu pozměnil nebo lépe vysvětlil ten konec, tak by to bylo v pohodě. Ale musím uznat, že kostýmové zpracování a to prostřední bylo nádherné (až na ty děsivé části...jako ty vlasy v jezeře...).

(Měli by to mít i s českými na sledujemefilmy.cz, ale nezkoušela jsem.)

Sikhye

9. června 2016 v 16:50 | Choi Mari |  Jídlo
식혜 [šik-hje] je sladký nápoj z rýže často servírovaný jako desert. Nápoj se připravuje namáčením ráže do sladové vody o přibližně 65° Celsia. Voda se pak přecedí a vaří dokud nezesládne (nepřidává se žádný cukr).

Existují i různé variace tohoto nápoje. V Andongu nechávají sladovou vodu s rýží, mrkví, ředkví a chilli práškem pár dní odstát před cezením. Existuje také verze s vařenou dýní. Může se také přidat skořice, zázvor nebo jujube.

Korejci věří, že sikhye je dobré nejen chuťově, ale pomáhá také na trávení.


Zdroj:

The Technicians

7. června 2016 v 18:04 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
기술자들 [gi-sul-dža-dül], anglicky The Technicians nebo The Con artists, je jihokorejský akční film s Kim Woo-binem v hlavní roli,

Ji-hyeok a Koo-in jsou parťáci. Již delší dobu spolupracují jako zloději. Jako příští cíl si zvolí klenotnictví. Na tuhle prácičku ale potřebují někoho, komu to jde s bezpečnostními kamerami. A tak se k týmu přidá Jeong-Bae. I když vypadá jako někdo, kdo neváhá zradit, Ji-Hyoek se rozhodně mu důvěřovat. Akce nakonec proběhne bez zádrhele a trojice zlodějů skončí s diamanty v rukou. Jenže vyjde na jevo, že diamanty patří řediteli Cho, známému a velmi nelítostnému zločinci. No a pak přijde policie, že prý je Ji-hyeok na základě nepřímých důkazů podezřelý z oné loupeže v klenotnictví.

Tenhle film se mi opravdu líbil a to nejen proto, že tam hraje Kim Woo-bin a Lee Hyun-Woo. Film je akční, ale nesrší přehnanými akčními scénami a je opravdu poutavý. Rozhodně doporučuji.