Červenec 2016

Battle programmer Shirase

28. července 2016 v 15:28 | Choi Mari |  Japonské anime
バトルプログラマーシラセ [batoru purogurama širase], andlicky Battle programmer Shirase, je krátké anime o tantovaném mladé hackerovi. Bohužel anime z ničeho nic přestali vysílat po pastnáctém déle, takže končí uprostřed příběhu.

Akira Shirase je talentovaný hacker na vlastní noze. O tom, že je hacker vlastně jeho známí a příbuzní vůbec neví, všem jim akorát řekl, ža jeho práce má něco společného s počítači a víc to nerozváděl. Jednou za čas je kontaktován nejrůznějšími lidmi, kvůli práci. Akira však nepřijímá peníze. Odměnou jsou mu často vzácné součátky do počítačů nebo limitovaná edice výrobků s charaktery z jeho oblíbené mangy. Téměř každý den za ním chodí dcera dcery jeho sestry Misao Amane,kterou má Akira velmi rád (a bez které by umřel hlady a ve špíně).

Upřímně mě hackři a složité počítačové věci moc nezajímají. Navíc je anime neukončené. Ale těch patnáct dílů má asi tak jedenáct minut každý, takže pokud někoho tyhle věci zajímají, tak by si to pustit měl.


My PS partner

19. července 2016 v 15:26 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
나의 P.S. 파트너 [no-je pí es pa-tü-no], anglicky My P.S.partner nebo také Whatcha wearin'?, je jihokorejská romantická komedie.

Yoon-jung si koupila nový mobil a nepodařilo se jí do něj přetáhnout data ze starého. Při vytáčení čísla svého přítele si splete poslední číslici a omylem se dovolá někomu naprosto cizímu. A shodou okolností má s oním cizincem sex po telefonu. Jenže tím telefonátem to nekončí. Hyun-seung má zrovna krátce po rozchodu a nemá komu se vypovídat a svěřit se, jak těžce to nese a tak v opilosti vytočí jediné číslo, které ho napadne - onu neznámou, která mu den před tím zavolala. Postupně si začnou volat častěji a častěji.


Tenhle film se mi vážně líbil. Bylo to předvídatelné. Samozřejmě, že spolu nakonec skončí ti, od kterých je to naprosto jasné. Ale jinak je to moc hezká komedie a i ten námět je vážně dobrý.


Girl of 0am

13. července 2016 v 14:58 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
0시의 그녀 [jong-ši-e gü-njo], anglicky Girl of 0smnebo Midnight's girl je krátký seriálo mladíkovi, který snío pěvecké kariéře, a duchovy obývajícím jeden karaoke klub.
Gong Ji Dan by rád byl zpěvákem, ale neuspěl u každé pěvecké soutěže, do které se přihlásil, a tak to vzdal. Protlouká se životem a na pronásledují ho jeho dluhy. Když mu tedy kamarád nabídne brigádu v karaoke klubu, moc se mu to nelíbí, ale co jiného má dělat. Tak tedy začne pracovat v karaoke klubu. Všechno jde hladce a klidně, tedy až do půlnoci. O půlnoci Ji Dana vzbudí jakási dívka, která tvrdí, že tam je brigádně. Nejen, že Ji Dan pokaždé usne, když dívka přichází nebo odchází, ale děje se kolem ní daleko více podivných věci. Ji Danův kamarád Bum Soo tvrdí, že v karaoke straší a že ona je duch, ale to je hloupost. Nebo ne?

Myslím, že tenhle kraťoučký seriál potěšil všechny příznivce Winner, jelikož Taehyun si zahrál hlavní mužskou roli. Ohledně seriálu bych asi řekla, že to není žádné mistrovské dílo, ale neurazí. (Tedy až na řadu klišé.)


Z korejské učebnice

7. července 2016 v 11:22 | Choi Mari |  Rady a tipy
Po téměř roce jsem si vzpomněla na tuto sérii, kterou jsem psala a chci se k ní vrátit. Snadv londýně najdu nějaké lepší knihy, ale pro zatím si musíte vystačit s touto učebnicí.

새소식
[se-so-šik]
Zprávy, aktuality, novinky

계속하새요.
[kje-sok-ha-se-jo]
Pokračujte, prosím.

우리는 서로가 자라도록 도와주어야 해요.
[u-ri-nün so-ro-ka dža-ra-do-rok to-wa-džu-o-ja he-jo]
Máme rostoucí potřebu si vzájemně pomáhat.

내가 도울게요.
[ne-ga to-ul-ke-jo]
Pomůžu./Pomohu Vám.

할머니와 할아버지.
[hal-mo-ni-wa ha-ra-bo-dži]
Babička a dědeček.

Scholar who walks the night

5. července 2016 v 10:44 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
밤을 걷는 선비 [bam-ül kon-nün son-bi], anglicky Sholar whowalks the night, je o jednom zlém upírovi, jednom hodném upírovi a jednom prodavači knih. Tedy prodavačce.

Korunní princ Jonghyun velmi rád četl, kreslil perverzní skici a vytáčel svým chováním všechny v paláci. Jeho nejlepší kamarád Sung Yeol sice jeho vášeň pro knihy nechápal, i tak si ale nechal občas číst příběhy, které princ stvořil. Jednoho dne byl ale ten příběh trochu jiný. Byl to příběh o upírovi jménem Gwi, který žije v paláci a každý měsíc požaduje od krále jednu dívku, aby měl co jíst. Tento příběh obrátí Sung Yeolův život vzhůru nohama. Ukáže se totiž být skutečností. Princ už se nějakou dobu snaží najít způsob, jak se Gwi zbavit. Netrvá ale dlouho a Sung Yeol se sám stane upírem. Přemění ho umírající upír, který se snažil Gwi udržet na uzdě, ale selhal. Následně je zabit korunní princ a Sung Yeol je donucen svými upířími instinkty zabít svou milou.

Od té doby uplynulo 120 let. Kim Sung Yeol stále pátrá po pamětech prince Jonghyuna, aby mohl Gwi zprovodit ze světa. Kvůli tomu se zkontaktoval s Yang Sun, který je očividně schopný sehnat jakoukoliv knihu, o kterou si člověk řekne. Netrvá dlouho, než Sung Yeol zjistí, že Yang Sun není tak úplně mladík, jako spíše slečna.


Slyšela jsem o tomhle drama mnoho dobrého a moc jsem se na něj těšila. Není to úplná ztráta času, ale spousta věcí mi tam vadila. Třeba jak se toho během prvního dílu odáhrálo tolik, že by to klidně šlo roztáhnout na čtyři díly a zbytek seriálu se často zbytečně táhnul. Nejlépe propracovanou postavou byl podle mě Gwi a Lee Su Hyuk se navíc na tuhle roli bezvadně hodil. Na druhou stranu Lee Junki moc ne. On je skvělý herec. Vážně! Jenže se na upíra moc nehodí nebo to bylo tím make-upem, kostými a scénářem. Nad tím jsem se zase rozčilovala. Prostě jí měl bodnout, tamten měl umřít už asi třikrát, atd. Lee Yoo Bi převlečená za chlapce nebylo úplné fiasko, jenže ten její hlas vůbec chlapecký není a ona se hlubší hlas ani moc nesnažila (ale jako kluk vypadala o něco více než některé jiné herečky vjiných seriálech, to musím uznat).