Srpen 2016

Jeon Woo Chi

23. srpna 2016 v 15:23 | Choi Mari |  Korejské filmy a seriály
전우치 [džon-ů-či], anglicky Jeon Woo Chi, je jihokorejský seriál inspirovaný legendami o iluzionistovi a taoistickém kouzelníku Jeon Woo Chim.
Jeon Woo Chi, Ma Gangrim a Hong Muyeon se učili magii u mistra Hong Gil Donga a byly dobří přátelé. Pak se to ale zvrtlo a Gangrim se dal na stranu svého strýce Ma Suk, který prahl po moci a ovládl Muyeon pomocí černé magieanaplánovali vkrálovství Yuldoguk povstání. Tonakonec nedopadlo úplněpodlejejich představ a tak utekli do království Joseon. Jeon Woo Chito nemohl nechat jen tak a vydal se jim na stopu. Na své cestě uviděl mladého muže obklíčeného ozdrojenými bandity apokusil se jej zachránit, což semu ale nepovedlo. Mladík se jmenoval Lee Chi, dal Woo Chimu svojí známku (cosi jako středověká občanka) a požádal jej, aby ji doručil jeho sestře Hyeryong. WooChi si známku vzal, ale nedoručil jí.Nechalsi ji, vzal na sebe Lee Chiho podobu a pod jeho identitou složil palácové zkoušky a stal se královským reportérem Lee Chim. Po nocích trestal hamižné vyšší úředníky a jejich peníze rozdával chladným a také se snažil, co má Ma Suk a Gangrim za lubem.


Klišé nad klišé, ale dá se nato dívat. Fantasy je můj oblíbený žánr a seriál měl i své světlé chvíle (třeba herecké výkony Ch Tae Hyuna a Sung Dong Ila), takže z pěti hvězdiček bych tala asi tak tři. Prostě takový střed. Neohromí to, ale ani neurazí. Takovým malým plusem může být, že se v jednom díle mihne Baekho z Nu'est a asi ve čtyřech Ren z Nu'est (ten dokonce dostal víc než jednu větu...anení úplně špatný herec...).


My boys

13. srpna 2016 v 20:25 | Choi Mari |  Japonské filmy a seriály
アタシんちの男子 [atashinči no dandži], anglicky My boys, je japonský rodinný seriál o jednom hračkáři a jeho šesti synech.
Někteří lidé jsou bezdomovci volbou. Jedním z nich je mladá Chisato. Chisato se rozhodla být bezdomovkyní aby utekla vymahačům dluhů, které její otec nadělal. Jenže jednoho dne jí štěstí opustilo a byla objevena. Když už jí doopravy půjde do ruhého, objeví se zničehož nic helikoptéra a z té vystoupí záhadný chlápek v divném oblečení. Onen chlápek je Okura Shinzo, ředitel firmy,která vyrábí hračky. Shinzo nabídne Chisato obchod - on za ní splatí dluh a ona se stane jeho ženou. Chisato neváhámoc dlouho a souhlasí. Jenže brzy vyjde na jevo, že Shinzo vlastně jen chtěl někoho, kdo by s ním strávil poslední měsíc života, který mu zbývá. To se Chisato zdá jako jednoduchý úkol. Do té doby,než Shinzo skutečně zemře a ona se dozví, že ona smlouva, kterou podespala má pokračování: musí ještě následující tři mesíce žít na hradě se šesti Shinzoovými syny.

Můžu doporučit. Je to velmi příjemný a místy i velmi vtipný seriál. A je tam Seto Koji - nejroztomilejší Japonec, jakého jsem kdy spatřila. Konecje takový nedotažený, ale to se snést dá.