Japonské anime

On a Stormy night

13. listopadu 2015 v 10:40 | Choi Mari
あらしのよるに [araši no joru ni], anglicky On a Stormy night, je japonský animovaný film natočený na motivy stejnojmenné knihy pro děti.
Mladý kozlík Mei se zapomene a zatímco je na pastvě, přižene se bouře. Mei se pořádně vyleká a utíká lesem až narazí na starou stodolu a tak se v ní schová. Po chvíli ale zjistí, že ve stodole není sám. Někdo další je s ním.Někdo další, kdo se bojí tmy a přišel o matku. Bohužel je ve stodole opravdu tma a tak neví jak ten druhý vypadá. Behěm bouřky se ale sblíží a tak se domluví, že se sejdou hned další den a půjdou spolu na oběd. Mei čeká opravdu velké překvapení, když zjistí, že jeho novým přítelem je Gabu - vlk, který by jej správně měl sníst. A tak začne jejich tajné přátelství.

Milý film o přátelství i přes všechny velké rozdíly. Animace je docela pěkná, příběh taky, ale mám výhrady ke konci (ale kdy nemám, že?)

A Letter to Momo

21. září 2015 v 13:46 | Choi Mari
ももへの手紙 [momo e no tegami], Anglicky A Letter to Momo, je japonský animovaný film o jedenáctileté dívce jménem Momo, která se vypořádává se smrtí svého otce.
Po smrti svého otce se Momo a její máma odstěhují na ostrov Shio ve Vnitřním moři, kde její matka vyrůstala. Momo z toho vůbec není nadšená, hodně se stydí a vůbec se jí život na ostrově nelíbi. Vůbec tomu nepámajíty divné obrysy, které vidí, mizející jídlo a divné zvuky a hlasy, které se ozývají v jejich domě. Trvá jen chvíli, než Momo přijde na to, co ty zvuky a mizející jídlo způsobuje. Jsou to duše, bůžci, kteří porušily pravidla a byly potrestáni nebesy. A rozhodli se žít zrovna jejich v domě. A tak má Momo o další starost navíc.

Mě se tenhle film moc líbil. Konec je velmi dojemný. Rozhodně doporučuji. Příběh je zajímavý, kresba je moc pěkná. Určitě potěší nejen milovníky anime.

 
 

Reklama