Japonské anime

Battle programmer Shirase

28. července 2016 v 15:28 | Choi Mari
バトルプログラマーシラセ [batoru purogurama širase], andlicky Battle programmer Shirase, je krátké anime o tantovaném mladé hackerovi. Bohužel anime z ničeho nic přestali vysílat po pastnáctém déle, takže končí uprostřed příběhu.

Akira Shirase je talentovaný hacker na vlastní noze. O tom, že je hacker vlastně jeho známí a příbuzní vůbec neví, všem jim akorát řekl, ža jeho práce má něco společného s počítači a víc to nerozváděl. Jednou za čas je kontaktován nejrůznějšími lidmi, kvůli práci. Akira však nepřijímá peníze. Odměnou jsou mu často vzácné součátky do počítačů nebo limitovaná edice výrobků s charaktery z jeho oblíbené mangy. Téměř každý den za ním chodí dcera dcery jeho sestry Misao Amane,kterou má Akira velmi rád (a bez které by umřel hlady a ve špíně).

Upřímně mě hackři a složité počítačové věci moc nezajímají. Navíc je anime neukončené. Ale těch patnáct dílů má asi tak jedenáct minut každý, takže pokud někoho tyhle věci zajímají, tak by si to pustit měl.

On a Stormy night

13. listopadu 2015 v 10:40 | Choi Mari
あらしのよるに [araši no joru ni], anglicky On a Stormy night, je japonský animovaný film natočený na motivy stejnojmenné knihy pro děti.
Mladý kozlík Mei se zapomene a zatímco je na pastvě, přižene se bouře. Mei se pořádně vyleká a utíká lesem až narazí na starou stodolu a tak se v ní schová. Po chvíli ale zjistí, že ve stodole není sám. Někdo další je s ním.Někdo další, kdo se bojí tmy a přišel o matku. Bohužel je ve stodole opravdu tma a tak neví jak ten druhý vypadá. Behěm bouřky se ale sblíží a tak se domluví, že se sejdou hned další den a půjdou spolu na oběd. Mei čeká opravdu velké překvapení, když zjistí, že jeho novým přítelem je Gabu - vlk, který by jej správně měl sníst. A tak začne jejich tajné přátelství.

Milý film o přátelství i přes všechny velké rozdíly. Animace je docela pěkná, příběh taky, ale mám výhrady ke konci (ale kdy nemám, že?)

A Letter to Momo

21. září 2015 v 13:46 | Choi Mari
ももへの手紙 [momo e no tegami], Anglicky A Letter to Momo, je japonský animovaný film o jedenáctileté dívce jménem Momo, která se vypořádává se smrtí svého otce.
Po smrti svého otce se Momo a její máma odstěhují na ostrov Shio ve Vnitřním moři, kde její matka vyrůstala. Momo z toho vůbec není nadšená, hodně se stydí a vůbec se jí život na ostrově nelíbi. Vůbec tomu nepámajíty divné obrysy, které vidí, mizející jídlo a divné zvuky a hlasy, které se ozývají v jejich domě. Trvá jen chvíli, než Momo přijde na to, co ty zvuky a mizející jídlo způsobuje. Jsou to duše, bůžci, kteří porušily pravidla a byly potrestáni nebesy. A rozhodli se žít zrovna jejich v domě. A tak má Momo o další starost navíc.

Mě se tenhle film moc líbil. Konec je velmi dojemný. Rozhodně doporučuji. Příběh je zajímavý, kresba je moc pěkná. Určitě potěší nejen milovníky anime.

 
 

Reklama