Japonské filmy a seriály

Kimi wa petto

28. dubna 2015 v 10:47 | Choi Mari
きみはペット [kimi wa petto], anglicky You're my pet, je desetidílná romantický japonský seriál o mladíkovi, který se stane domácím mazlíčkem.
Sumire Iwaya je dokonalá: je chytrá, vysoký a dobře vykonává svou práci žurnalistky. Jen na chlapy nějak nemá štěstí. Její přítel se sní zrovna před několika dny rozešel a je unavená z toho, jak moc se snaží naplnit očekávání ostatních. Jednoho dne po cestě z práce nejde před domem, kde bydlí, velkou kartonovou krabici a v ní spícího zraněného mladíka. Jelikož jí velmi připomíná jejího již zemřelého psa Momo, odtáhne krabici domů, ošetří ho a uvařímu kaši. Když se druhý den vrátí z práce, doufá, že mladík už dávno odešel domů.
Jenže neodešel a moc se mu do toho ani nechce. Je schopen udělat skoro cokoliv, aby mohl zůstat. A tak souhlasí i s tím, že se stane domácím mazlíčkem bez jakýchkoliv lidských práv. Vychází spolu dobře a všechno to vypadá až idylicky, než k Sumire do kanceláře nastoupí její dávná láska a dají se dohromady. Ono by se asi komukoliv špatně vysvětlovalo, jaký je vztah mezi ním a jeho lidským mazlíčkem.

Matsumoto Jun jako Momo byl naprosto kouzelný. Překvapily mě ty jeho taneční výstupy tam. Rozhodně je tohle seriál, kde se člověk pořádně zasměje. Můžu jedině doporučit.

Classmates

13. ledna 2015 v 12:08 | Choi Mari
Classmates je romantický a dojemný japonský film natočený roku 2008.
Jun Shibahara je jedničkou ve školním plaveckém týmu a rád by to dotáhl až na Olympiádu. Jenže se začnou objevovat zdravotní potíže a s plaváním musí přestat. Už to začíná vypadat, že se mu zhroutil svět, když se znovu postaví na nohy a dokoce si za cíl vytičí Tokijskou univerzitu. A to jen díky Jun. Dívce z Hokkaida, která má narozeniny ve stejný den jako on a která si s ním z ničeho nic začala psát. Někdy v té době začne také vídat Hayakawu, spolužačku, která už od prvního ročníku tráví veškerý čas v nemocnici. Kdykoliv se vidí, tak se pohádají.
Jun by hrozně rád viděl dívku, se kterou si dopisuje. Jenže když se dohodnou na místě i času setkání, dívka se neobjeví. Nedlouho poté se stav Hayakawy zhoršil a ona zemřela.

Já teda čekala ten konec hned od začátku, ale i tak to bylo hrozně hezký a dojemný. Rozhodně bych doporučila.

About love

18. listopadu 2014 v 11:07 | Choi Mari
About love je japonský film o lásce mezi lidmi z různých zemí.
Vlastně jde o tři na sebe nenavazující příběhy odehrávající se ve třech různých velkých městech v Asii: Tokyo, Taipei a Shanghai. Jedno mají ale příběhy společné. Mužští protagonisté jsou v zemi jako cizinci. V příběhu z Tokyo je hlavní mužský hrdina Taiwanec a v obou dalších příbězích, v Taipei i v Shanghai, se jedná o Japonce.

Tenhle film můžu vážně doporučit. Nejvíc se mi líbil poslední příběh (a ta herečka je sakra hezká). Jde vlastně o klidný film o vztazích a citech, často nepochopených.

A Sleeping forest

9. září 2014 v 15:55 | Choi Mari
眠れる森[Nemureru Mori], anglicky A Sleeping forest, je velmi napínavý japonský mysteriózní seriál z roku 1998 s Kimura Takuya v hlavní roli.
Oba Minako pracuje ve školce pěstující orchydeje. Má přítele, se kterým mají svatbu naplánovanou na Štědrý večer. A má z doby pře třináctými narozeninami jen pár vzpomínek a i to málo, co má, vypadá fádně a neskutečně. Ztratila naprostou většinu vzpomínek po dopravní nehodě, při které zahynuli její rodiče i její sestra.
Když vytřizuje věci před stěhováním do bytu, kde po svatbě spolu s Kiichirem budou žít, najde záhadné dopisy. V jednom z nich stojí, že se mají setkat ve Spícím lese za patnáct let. Pisatele dopisů nikdy neviděla a možnost, že by se mohla dozvědět něco víc sama o sobě, ji zavane do Spícího lesa. Tam potká Ito Naoki. Záhadného mladíka přibližně stejného věku, jako je ona sama, který tvrdí, že na ní čekají kruté věci a že je jeho součástí.
Nevěří mu. Ale on o ní ví všechno. Co ráda jí, s kým a jak si hrála jako dítě. V jeho přítomnosti cítí jakousi nostalgii. Jenže jak se víc a víc zaplétá do minulost, zjistí, že vlastně není tak úplně stejná, jako si jí pamatuje.

Tohle drama bylo naprosto boží. Kimura Takuya je úžasný herec (jen, proč vždycky hraje takový psychoouše?). I když je to jedno ze starších dramat, určitě doporučuji.

Gu Gu, The Cat

5. dubna 2014 v 20:48 | Choi Mari
Gu Gu The Cat je japonský film o lásce ženy ke kočce.
Asako je kreslířka mangy. Nejdůležitější jsou pro ní dvě věci její manga a její kočka, kterou má už patnáct let. Kočky ale bohužel nežijí navěky. Smrt její milované kočky je pro Assako obrovská rána. Uběhla nějaká doba a Asako se rozhodla pro novou kočku. Několik dní jen stála před obchodem se zvířátky, než se odhodlala vejít. Při pohledu na to malé kotě měla jasno a kocourka brzy představila svým čtyřem pomocnicím. Pojmenovala ho Gu Gu.

Po hodně dlouhé době nějaký japonský film, který bych i doporučila. Děj je pomalý a zvláštní, ale je tam roztomilá kočička a příběh je hodně hezký.

A Million stars falling from the sky

19. února 2014 v 18:16 | Choi Mari
空から降る一億の星, anglicky A Milion stars falling from the sky nebo The Smile has left your eyes, je jedenáctidílný japonský mysteriózní seriál.
Všechno to začíná tím, že detektiv Kanzo je přivolán k případu. Jedná se o sebevraždu mladé bohaté studentky. Všechno nasvědčuje tomu, že sama skočila z balkonu. Kanzovi se na tom ale něco nezdá. Vypadá to spíš jako vražda skrytá jako sebevražda.
K tomu všemu se kolem něj i kolem jeho sestry Yuko začne motat záhadný mladík jménem Ryo. Člověk, co si myslí, že má vš pod kontrolou a ostatní jsou jen figurky v jeho hře. Jenže Kanzo má zvláštní pocit, že toho kluka už před velmi dlouhou dobou viděl...

Na tomhle se mi hodně líbilo, že charaktery postav nebyli jen dobré nebo zlé. Každý z nich dělal špatná a správná rozhodnutí.

A Gentle breeze in the village

3. ledna 2014 v 9:42 | Choi Mari
A Gentle breeze in the village je japonský film o dívce chodící do malotřídky v malé vesnici.
Soyo chodí do osmé třídy. Škola do, které chodí u nich na vesnici, není příliš velká. Základní i nižší střední škola (u nás by to byl druhý stupeň základky) jsou v jedné budově. Dokonce je to tak, že základní škola má jednu třídu a nižší střední druhou. Studentů je totiž v celé škole šest. Jsou tam vlastně jen samé holky a bratr Soyo.
Takhle to je do doby, než se přistěhuje student z Tokyo. Chodí do stejného ročníku jako Soyo a Soyo se líbí.

Nic moc se tam neděje. Vlastně mě tenhle film docela nudil.

A Gap in the skin

10. prosince 2013 v 16:21 | Choi Mari
A Gap in the skin je japonský dramatický film s minimem dialogů.
Všechno začíná útěkem Hidenoriho a Sunako po tom, co Hidenori zabije jeho matku. Zprvu Sunako nutí Hidenoriho být s ní a celé tovypadá jako únos. Postupem času se to ale změní.

Moc se toho o tomhle filmu napsat nedá. Mě se nelíbil. Nemám ráda divné filmy, kde je víc sexu než děje. Tenhle film rozhodně nedoporučuji.

 
 

Reklama