Japonské filmy a seriály

My boys

13. srpna 2016 v 20:25 | Choi Mari
アタシんちの男子 [atashinči no dandži], anglicky My boys, je japonský rodinný seriál o jednom hračkáři a jeho šesti synech.
Někteří lidé jsou bezdomovci volbou. Jedním z nich je mladá Chisato. Chisato se rozhodla být bezdomovkyní aby utekla vymahačům dluhů, které její otec nadělal. Jenže jednoho dne jí štěstí opustilo a byla objevena. Když už jí doopravy půjde do ruhého, objeví se zničehož nic helikoptéra a z té vystoupí záhadný chlápek v divném oblečení. Onen chlápek je Okura Shinzo, ředitel firmy,která vyrábí hračky. Shinzo nabídne Chisato obchod - on za ní splatí dluh a ona se stane jeho ženou. Chisato neváhámoc dlouho a souhlasí. Jenže brzy vyjde na jevo, že Shinzo vlastně jen chtěl někoho, kdo by s ním strávil poslední měsíc života, který mu zbývá. To se Chisato zdá jako jednoduchý úkol. Do té doby,než Shinzo skutečně zemře a ona se dozví, že ona smlouva, kterou podespala má pokračování: musí ještě následující tři mesíce žít na hradě se šesti Shinzoovými syny.

Můžu doporučit. Je to velmi příjemný a místy i velmi vtipný seriál. A je tam Seto Koji - nejroztomilejší Japonec, jakého jsem kdy spatřila. Konecje takový nedotažený, ale to se snést dá.

My pretend girlfriend

21. června 2016 v 17:05 | Choi Mari
百瀬、こっちを向いて [momose no koči o muite], anglicky My pretend girlfriend, je japonský film o první lásce jednoho středoškoláka.

Noboru se popatnácti letech vrací do rodného města a potká Tetsuko, která s ním chodila do stejné školy a která se mu tak nějak líbila. A začne vzpomínat. Ve třetím ročníku střední školy chodil s Momoko. Chodil s ní proto, že mu to Miyazaki řekl. Přesněji řečeno předstíral, že s ní chodí. Miyazakimu kdysi zachránil život a tak by pro něj udělal snad cokoliv. Miyazaki totiž chodil nejen s Tetsuko, ale i s Momoko a nechtěl, aby se to Tetsuko dozvěděla.

Byl to zajímavý film, ale bez nijakých velkých zvratů a plynul poněkud pomalu. Na druhou stranu byl ale poměrně realistický.

Vampire heaven

16. února 2016 v 12:05 | Choi Mari
ヴァンパイア・ヘヴン, anglicky Vampire heaven, je velmi krátký japonský seriál o dvou upírkách v lidském světě.
Vedle světa lidského existuje ještě jeden, svět upírů. Sakurako a Komachi tam žili. Jenže pak se ďábelský Hrabě rozhodl, že si vezme Sakurako za manželku. Komachi se to moc nelíbilo a tak vymyslela plán útěku. Obě upírky utíkají tak dlouho, až dorazí do místa jim naprosto cizího - světa lidské, přesněji Tokia. Tam jsou bezvládné objeveny Aoi, majitelkou kavárny Midnight café, která přemluví Kentarou, mladíka bydlícího o patro víše, aby se o ně postaral. Jenže pro Sakurako ani Komachi to ve světě lidí není tak úplně jednoduché. Musí pít krev, nesmí na slunce, musí pomáhat v kavárně, jinak budou bez peněz (což je něco, o co se ve světě upírů vůbec nemuseli starat) a ještě ke všemu se Sakurako zamiluje do člověka.

Některé scény byly naprosto hrozné a amatérské. Hlavní hrdinky ale byly zahrány v některých scénách opravdu dobře (jejich psychologické boje a smíšené pocity byly opravdu dobré), takže to bude nejspíše scénářem. Aya Omasa, která hrála Sakurako, se na tu roli hodila. Byla krásná upírka a budila ve mě dojem, že je míšenka, protože nevypadá tak úplně typicky japonsky. A Satoshi Tomiura tam byl taky zlatý. I přes některé scény bych doporučila (a navíc to není moc dlouhé, takže se to dá).

Q10

26. ledna 2016 v 13:18 | Choi Mari
キュート [kjů-to], anglicky Q10, je devítidílný japonský seriál o obyčejném sředoškolákovi a jeho spolužačce, která je vlastně robot.
Heita Fukai je naprosto normální středoškolák. Tedy ne úplně normální. Trpí srdeční chorobou a byl kvůli tomu v dětství operován a taky věří, že lidské zuby jsou jako klavírové klávesy a podivuje se nad tím, jaký by asi vydali zvuk, kdyby je zmáčkl. Jednoho dne, když dojde do školy, spatří v jedné opuštěné místností dívku a nenapadne jej nic lepšího, než zmáčknout jeden z jejích zubů. K jeho velkému šoku zrovna onen zub byl spouštěcím tlačítkem robota, který jej ihned po spuštění požádá o jméno. Na zadání jména má jen třicet sekund a tak vyhrkne první věc, co uvidí a to Kyuuto (japonská výslovnost Q10, které má dívka vytetované na chodidlech).
Heita není jediný, kdo o robotce ví. Do školy jí vlastně přinesl ředitel, který jí pocestě domů našel mezi odpadky. Situaci mu pomáhal řešit Haitův třídní učitel Ogawa a profesorka Yanagi. Ti se rozhodnou s Haitem spolčit a udržet Kyuutinu identitu jako tajemství. Což se jednoduše řekne, ale pro Heita, který jí má hlídat a je s ní ve třídě je to celkem vyčerpávající.

Tenhle seriál se mi (až na občasné přespříliš filosofické blábory, které nejsou v japonských seriálech ojedinělé) docela dost líbil. Ten konec byl divný, ale líp už to asi skončit nemohlo. Některé scény byly naprosto dokonalé a mě se osobně herecký výkon Atsuko Maeda (Kyuuto - bývalá členka AKB48) velmi líbit (strašně by se mi líbilo hrát tuhle postavu v evropské verzi).

Kimi wa petto

28. dubna 2015 v 10:47 | Choi Mari
きみはペット [kimi wa petto], anglicky You're my pet, je desetidílná romantický japonský seriál o mladíkovi, který se stane domácím mazlíčkem.
Sumire Iwaya je dokonalá: je chytrá, vysoký a dobře vykonává svou práci žurnalistky. Jen na chlapy nějak nemá štěstí. Její přítel se sní zrovna před několika dny rozešel a je unavená z toho, jak moc se snaží naplnit očekávání ostatních. Jednoho dne po cestě z práce nejde před domem, kde bydlí, velkou kartonovou krabici a v ní spícího zraněného mladíka. Jelikož jí velmi připomíná jejího již zemřelého psa Momo, odtáhne krabici domů, ošetří ho a uvařímu kaši. Když se druhý den vrátí z práce, doufá, že mladík už dávno odešel domů.
Jenže neodešel a moc se mu do toho ani nechce. Je schopen udělat skoro cokoliv, aby mohl zůstat. A tak souhlasí i s tím, že se stane domácím mazlíčkem bez jakýchkoliv lidských práv. Vychází spolu dobře a všechno to vypadá až idylicky, než k Sumire do kanceláře nastoupí její dávná láska a dají se dohromady. Ono by se asi komukoliv špatně vysvětlovalo, jaký je vztah mezi ním a jeho lidským mazlíčkem.

Matsumoto Jun jako Momo byl naprosto kouzelný. Překvapily mě ty jeho taneční výstupy tam. Rozhodně je tohle seriál, kde se člověk pořádně zasměje. Můžu jedině doporučit.

Classmates

13. ledna 2015 v 12:08 | Choi Mari
Classmates je romantický a dojemný japonský film natočený roku 2008.
Jun Shibahara je jedničkou ve školním plaveckém týmu a rád by to dotáhl až na Olympiádu. Jenže se začnou objevovat zdravotní potíže a s plaváním musí přestat. Už to začíná vypadat, že se mu zhroutil svět, když se znovu postaví na nohy a dokoce si za cíl vytičí Tokijskou univerzitu. A to jen díky Jun. Dívce z Hokkaida, která má narozeniny ve stejný den jako on a která si s ním z ničeho nic začala psát. Někdy v té době začne také vídat Hayakawu, spolužačku, která už od prvního ročníku tráví veškerý čas v nemocnici. Kdykoliv se vidí, tak se pohádají.
Jun by hrozně rád viděl dívku, se kterou si dopisuje. Jenže když se dohodnou na místě i času setkání, dívka se neobjeví. Nedlouho poté se stav Hayakawy zhoršil a ona zemřela.

Já teda čekala ten konec hned od začátku, ale i tak to bylo hrozně hezký a dojemný. Rozhodně bych doporučila.

About love

18. listopadu 2014 v 11:07 | Choi Mari
About love je japonský film o lásce mezi lidmi z různých zemí.
Vlastně jde o tři na sebe nenavazující příběhy odehrávající se ve třech různých velkých městech v Asii: Tokyo, Taipei a Shanghai. Jedno mají ale příběhy společné. Mužští protagonisté jsou v zemi jako cizinci. V příběhu z Tokyo je hlavní mužský hrdina Taiwanec a v obou dalších příbězích, v Taipei i v Shanghai, se jedná o Japonce.

Tenhle film můžu vážně doporučit. Nejvíc se mi líbil poslední příběh (a ta herečka je sakra hezká). Jde vlastně o klidný film o vztazích a citech, často nepochopených.

A Sleeping forest

9. září 2014 v 15:55 | Choi Mari
眠れる森[Nemureru Mori], anglicky A Sleeping forest, je velmi napínavý japonský mysteriózní seriál z roku 1998 s Kimura Takuya v hlavní roli.
Oba Minako pracuje ve školce pěstující orchydeje. Má přítele, se kterým mají svatbu naplánovanou na Štědrý večer. A má z doby pře třináctými narozeninami jen pár vzpomínek a i to málo, co má, vypadá fádně a neskutečně. Ztratila naprostou většinu vzpomínek po dopravní nehodě, při které zahynuli její rodiče i její sestra.
Když vytřizuje věci před stěhováním do bytu, kde po svatbě spolu s Kiichirem budou žít, najde záhadné dopisy. V jednom z nich stojí, že se mají setkat ve Spícím lese za patnáct let. Pisatele dopisů nikdy neviděla a možnost, že by se mohla dozvědět něco víc sama o sobě, ji zavane do Spícího lesa. Tam potká Ito Naoki. Záhadného mladíka přibližně stejného věku, jako je ona sama, který tvrdí, že na ní čekají kruté věci a že je jeho součástí.
Nevěří mu. Ale on o ní ví všechno. Co ráda jí, s kým a jak si hrála jako dítě. V jeho přítomnosti cítí jakousi nostalgii. Jenže jak se víc a víc zaplétá do minulost, zjistí, že vlastně není tak úplně stejná, jako si jí pamatuje.

Tohle drama bylo naprosto boží. Kimura Takuya je úžasný herec (jen, proč vždycky hraje takový psychoouše?). I když je to jedno ze starších dramat, určitě doporučuji.

Gu Gu, The Cat

5. dubna 2014 v 20:48 | Choi Mari
Gu Gu The Cat je japonský film o lásce ženy ke kočce.
Asako je kreslířka mangy. Nejdůležitější jsou pro ní dvě věci její manga a její kočka, kterou má už patnáct let. Kočky ale bohužel nežijí navěky. Smrt její milované kočky je pro Assako obrovská rána. Uběhla nějaká doba a Asako se rozhodla pro novou kočku. Několik dní jen stála před obchodem se zvířátky, než se odhodlala vejít. Při pohledu na to malé kotě měla jasno a kocourka brzy představila svým čtyřem pomocnicím. Pojmenovala ho Gu Gu.

Po hodně dlouhé době nějaký japonský film, který bych i doporučila. Děj je pomalý a zvláštní, ale je tam roztomilá kočička a příběh je hodně hezký.

A Million stars falling from the sky

19. února 2014 v 18:16 | Choi Mari
空から降る一億の星, anglicky A Milion stars falling from the sky nebo The Smile has left your eyes, je jedenáctidílný japonský mysteriózní seriál.
Všechno to začíná tím, že detektiv Kanzo je přivolán k případu. Jedná se o sebevraždu mladé bohaté studentky. Všechno nasvědčuje tomu, že sama skočila z balkonu. Kanzovi se na tom ale něco nezdá. Vypadá to spíš jako vražda skrytá jako sebevražda.
K tomu všemu se kolem něj i kolem jeho sestry Yuko začne motat záhadný mladík jménem Ryo. Člověk, co si myslí, že má vš pod kontrolou a ostatní jsou jen figurky v jeho hře. Jenže Kanzo má zvláštní pocit, že toho kluka už před velmi dlouhou dobou viděl...

Na tomhle se mi hodně líbilo, že charaktery postav nebyli jen dobré nebo zlé. Každý z nich dělal špatná a správná rozhodnutí.

A Gentle breeze in the village

3. ledna 2014 v 9:42 | Choi Mari
A Gentle breeze in the village je japonský film o dívce chodící do malotřídky v malé vesnici.
Soyo chodí do osmé třídy. Škola do, které chodí u nich na vesnici, není příliš velká. Základní i nižší střední škola (u nás by to byl druhý stupeň základky) jsou v jedné budově. Dokonce je to tak, že základní škola má jednu třídu a nižší střední druhou. Studentů je totiž v celé škole šest. Jsou tam vlastně jen samé holky a bratr Soyo.
Takhle to je do doby, než se přistěhuje student z Tokyo. Chodí do stejného ročníku jako Soyo a Soyo se líbí.

Nic moc se tam neděje. Vlastně mě tenhle film docela nudil.

A Gap in the skin

10. prosince 2013 v 16:21 | Choi Mari
A Gap in the skin je japonský dramatický film s minimem dialogů.
Všechno začíná útěkem Hidenoriho a Sunako po tom, co Hidenori zabije jeho matku. Zprvu Sunako nutí Hidenoriho být s ní a celé tovypadá jako únos. Postupem času se to ale změní.

Moc se toho o tomhle filmu napsat nedá. Mě se nelíbil. Nemám ráda divné filmy, kde je víc sexu než děje. Tenhle film rozhodně nedoporučuji.

 
 

Reklama