Korejské filmy a seriály

Reply 1997

30. prosince 2015 v 14:21 | Choi Mari
응답하라 1997 [üng-dab-ha-ra il-čon-gu-bek-gu-šip-čil], anglicky Reply 1997 nebo Answer me 1997, je jihokorejský seriál popisující období devádesátých let.
Hlavní hrdinka je Sung Si Won. Žije se svými rodiči v Busanu, je velkým fanouškem H.O.T, dokonce tak velkým, že jí mnozí znají pod jménem Tonyho manželka a její nejlepšíkamarád je Yoon Jae. S Yoon Jae a jeho bratrem Tae Woong se znají od dětství, jejich rodiče bývali dobří prátelé. Jenže když byl ještě Yoon Jae malý, jeho rodiče zemřeli. Naštěstí má ještě Si Woniny rodiče, se kterými tráví celkem dost času a svého staršího bratra, který pracuje v jeho škole jako učitel. Dalším ze Si Woniných přátel je Joon Hee, který má osm sester a jedno velké tajemství. Neřekl to nikomu jinému než Si Won. Zamiloval se do Yoon Jaeho. Pak je tu Yoo Jung, která měla nejprve ráda H.O.T, ale ne nadlouho, protože idoly střídá jak ponožky. Sung Jae si chce najít holku, ale nedaří se mu. A pak do školy přestoupí Hak Chan ze Seoulu.
Seriál sleduje nejen jejich první lásky, ale i jaké to bylo být fanouškem v té době a čeho všeho byly schopní a další důležité události.

Tenhle seriál se mi líbil, i když od určité chvíle bylojasné, kdo s kým skončí. (Já ale fandila chudákovi Joon Heemu, protoše chvílemi vypadal chudák tak smutně a osamělě...a protože Hoya je prostě sympaťák, ale In Guk taky.) Některé scény z fanouškovského prostředí byly vážně vtipné a i když to vypadalo celkem přehnaně, nedivila bych se kdyby to byla pravda (u korejských fanoušků jeden nikdy neví). Docela mě rozsekala scéna, kde Si Won nachytala její rodiče v autě, to jsem nečekala. Celkové se mi tenhle seriál líbil.

Rooftop prince

1. prosince 2015 v 12:10 | Choi Mari
옥탑방 왕세자 [ok-tap wang-se-dža], anglicky Rooftop prince, je dvaceti dílný jihokorejský seriál o princi, který se z 18. století dostane do přítomnosti, aby přišel nakloub vraždě své milované princezny.
Všechno to začíná v období Joseon, kde mladý korunní princ prohlásí, že si chce vzít jedině krásnou dívku. Když dcera předsedy vlády Hwa Yong uslyší, že to bude dcera z její rodiny, je velmi šťastná. Její rodiče ale nechtějí poslat jí, nýbrž její mladší sestru Boo Yong, aby se stala princovou ženou. Navenek sice vypadá klidně, ale uvnitř ní to vře. Když k ní sestra přijde večer před tím, než má být poslána do paláce, něco jí napadne. Princ chce hezkou dívku. Hwa Yong v době, kdy Boo Yong za ní přišla, zrovna žehlila. A tak jí jednoduše rozpáleným pohlabáčem (asi holt používali ve středověké Koreji na žehlení tohle, nebo to alespoňtakhle bylo zobrazno v seriálu)udělá pěknou popáleninu na obličeji.Ublížila své mladší sestře, aby dosáhla svého cíle a stala se korunní princeznou.

The Lover

19. listopadu 2015 v 12:45 | Choi Mari
더러버 [do-lo-vo], anglicky The Lover, je jihokorejský seriál o čtyřech dvojicích živících ve stejné bytové jednotce.
Jde o seriál popisující vývoj vztahů mezi jednotlivými dvojicemi ve čtyřech různých bytech. V jednom z nich žije Oh Do a Doo Ri, kteří spolu žijí už dlouho jako milenci, ale ani jeden na svatbu nemyslí, oba jsou spokojenis tím, jak věci jsou. Bohužel se to ale moc nelíbí v okolí, protože v Koreji není zas až tak obvyklé, aby spolu bydlel muž a žena, aniž by mli po svatbě nebokrátce před ní. Pořád jsou na tom ale lépe než Ji Nyeo a Young Joon, které si spousta lidí dobírá kvůli jejich věkovému rozdílu. Young Joon je totž o dvanáct let mladší než jeho přítelkyně. Žije tu také Joon Jae, který zrovna má nějaké finanční potíže a tak si hledá spolubydlícího. Najde nakonec chlapce stejného věku Takuyu, který přiletel z Japonska do Koreje na tři měsíce. Poslední je dvojice Hwan Jong a Seol Eun, kteří se právě přistěhovali a mají krátce před svatbou.

Tenhle seriál je spíš sitcom než seriál a na rozdíl od jiných "nevinných" korejských seriálů se tam objevují i scény spojenése sexem. Není to rozhodně to nejlepší, co jsem kdy vidělaa u některých scén jsem moc nepobírala, jiné ale byly dokonalé a nebyla to úplná ztráta času.

Code name: Jackal

3. listopadu 2015 v 12:50 | Choi Mari
자칼이 온다[dža-kkal-i on-da], anglicky Code name: Jackal, je jihokorejská akční komedie s Kim Jaejoongem v hlavní roli.
Slavný zpěvák Choi Hyun je arogantní a namyšlený a neustále pronásledovaný fanynkami. Když si ale jednoho dne dá po natáčení sraz se svou milenkou v jednom zapadlém hotelu, stane se něco, co by nikdy nečekal. Do jeho pokoje vstoupí zamaskovaná osoba, která jej uspí jakýmsi plynem. Když se probudí, je přivázaný k židly, se zalepenou pusou a před ním stojí žena s nožem v ruce. Hyun jak jinak, než že začne panikařit. Ale tohle není poprvé, co se setkal s extrémním chováním fanynekvůči němu a myslí si, že jde jen o dálší šílenou fanynku. Jenže co když není? Rozhodně na tuhle dlouhou noc ztrávenou v tomto hotelu jen tak nezapomene.

Tenhle film se mi hodně líbil. Nejen kvůli Jaejoongovi. Je vtipný a akční a dynamický. Všechno se nakonec vyvinulo jinak, než bych čekala. Vlastně jsem ani nic nečekala, protože od té doby, kdy se tak objevila ta druhá holka, jsem byla z toho děje vedle. Tu jsem tam totiž vůbec nečekala.

Flower boy ramyun shop

13. října 2015 v 10:32 | Choi Mari
꽃미남 라면 가게 [kkot-mi-nam ram-jon ka-ke], anglicky Flower boy ramyun shop, je šestnácti dílný romantický seriál nejen o nudlých.
Když Yang Eun Bi zjistí, že její přítel, zatím co byl v armádě, tak nějak sám sebe za jejího přítele přestal považovat a našel si někoho jiné, naštve se. V té době potká mladíka, narozeného v roce kohout - což znamená o šest let starší nebo mladší. Eun Bi by se ráda jednoho dne stala učitelkou a chce, aby všechno šlo perfektně, zatímco bude pomocným vyučujícím na Chasungské střední. Ráno se dobře obleče, dá si bagel v kavárně a zamíří ke škole.
Její spolubydlící Dong Joo jí řekla, že až uvidí někoho, kdo se jí bude zamlouvat, má a ním prostě přijít a říct mu, jestli by nešel na rande. Eun Bi spatří opět onoho mladíka narozeného v roce kohouta a nemyslí si, že by byl mladší než ona. Svůj omyl zjistí až ve chvíli, kdy ho pozve na schůzku. On jí odpoví, že se asi někde stala chyba a nasadí si sako své školní uniformy. Pro Eun Bi to byl vážně šok, když zjistila, že je studentem školy, kde bude učit a že je dokonce i ve třídě, kterou bude učit. A nejen to. Cha Chi Soo je jediným synem ředitele Chasung - jedné z největších firem v celé Koreji. A taky vlastníkem školy. Takže ať chce nebo ne, bude k němu muset být milá, i přes svou velmi výbušnou povahu.

Tenhle seriál není špatný, ale něco tomu chybí. Rozhodně se ale člověk nenudí a taky se občas pěkně zasměje (třeba u té známé scény s Pororo). Rozhodně někdy chci zkusit uvařit ramyon doma. Takový ten jako v tomhle seriálu (budu muset poněkud experimentovat, ale snad to nějak přežiju). Moje nejoblíbenější postavy byly Ba Wool a Hyon Woo. Ti dva spolu nemají chybu a hlavně ze začátku je to vážně k popukání.

Triangle

6. října 2015 v 10:39 | Choi Mari
트라이앵글 [tü-ra-i-eng-gül], anglicky Triangle, je jihokorejský 25 dílný seriál o gangstrech a špinavých tricích některých businessmanů.
Žili byli tři bratři a jejich otec horník. Jejich matka utekla a tak žili jen s otcem, dokud nepřišel onen osudný den, kdy jejich otec zemřel při sesuvu v dolech. Bratři tedy byli poslaáni do sirotčince, odkud nejstarší z nich utekl. Poté, co ten nejmladší byl adoptován, ten prostřední se taky někam ztratil. A to je asi vše k flashbecku.
Celý příběh vlastně začíná až o něco později, kdy detektiv Jang Dong Soo vyšetřuje zločin v jeho rodném městě Sabuk. Čirou náhodou tam narazí na ztroskotance a "gangstera" Heo Young Dal, který se stane jeho špehem a který je ve městečku notoricky známý, i když nikdo nic neví o jeho minulosti a ani on sám. Jang Dong Soo to nedá a zamotá se hlouběji do světa zločinu a světa kasína, které mimo jiné řídí pan Yoon, o kterém si je Jakng Dong Soo naprosto jistý, že může za smrt jeho otce.


Nebudu zapírat, začala jsem to sledovat kvůli Jaejoongovi. On je moje velká láska a moc se mi líbil v Haevens postman a tak jsem si to prostě musela pustit, i když tyhle věci o gangsterech moc nemusím. (Ale zase Jaejoonga běžícího přes město jen v červeném spodním prádle bych asi jinde neviděla.) I když místy jsem nad tím kroutila hlavou (kolik zločinců asi tak bojuje s ostatníma holíma rukama?), ale i tak se mi seriál docela dost líbil. Řekla bych, že s tenhle seriál měl zatím nejlée udělaný konec, jaký jsem u korejského seriálu zatím viděla. A hezkým plusem byla hudba, zejména ta Jaejoongova píseň.

Reply 1994

15. září 2015 v 16:49 | Choi Mari
응답하라 1994 [ün-dab-ha-ra čon-gu-bek-gu-šip-sa], anglicky Reply 1994 nebo Answer me 1994, je jednavacetidílný seriál, který ukazuje, jak vypadala druhá polovina 90. let v Koreji.
Všechno začíná, když se do Sinchon penzionu pro studenty z venkova, kteří přijely studovat do Seoulu,nastěhuje mladík z města Sancheonpo. V domě pozná nejen vlastníky - trenéra Seoulského baseblalového týmu a jeho ženu -, ale i jejich dceru a ostatní studenty žijící v tomto penzionu. Je tu Na Jeong - dcera -, která je typycká puberťačka, ne úplně dobrá ve škole, náladová a šílí kvůli jejím oblíbeným basketbalovým hráčům. Pak je tu Odpad (v titulkách ho oslovovali jako Trash), který je pro majitelejako vlastní syn a jeho smysl pro čistotu je na úrovni zvířete - což je trochu divné pro studenta medicíny. Je ti tako Binggrae, který taky studuje medicínu, moc neví, co od života chce a co ho baví a co ne a toho celkem dost trápí. Pak je tu jeho bratranec. Ten v domě nebydlí, jenom tam často přespává. Všichni mu říkají ChilBong, i když to jeho jméno není, je celkem známým hráčem baseballu a je trenérův oblíbenec. Je tu také Yoon Jin, která je tak trochu sasaeng přes Seo Tai Ji. Dlouhé hodiny a někdy i dny tráví sledováním jeho domu a chodí snad na všechny jeho koncerty. Nakonec tu je Hai Tai, kterí sdílí pokoj se Samchoenpo. Hai Tai má problémy sdívkami a největší asi s tou jeho, která zůstala v jeho rodném měste.
Seriál začíná práve v roce 1994 a zachycuje důležité okamžiky Korejské republiky. V průběhu seriálu jsou tam chvíle z přítomnosti (2013), kde si vlastně všichni ze Sinchon penzionu sešli u Na Jeon a jejího manžela doma a pouští si video z její svatby v roce 2002. Jejímu manželovi tam není vidět dotváře, ale je naprosto jasné, že je to někdo z penzionu.

Mě se to docela líbilo. Nepřišlo mi, že by to bylo úplně věrohodné. Měli daleko modernější oblečení a technologie, než v té době u nás. Což ale může znamenat dvě věci - buď to není věrohodně a nebo už tehdy byli daleko vyspělejší než my. Hodně se mi líbila postala, kterou hrál Baro (Binggrea). Že byl takový bezradný a vlastně vůbec netušil, kam jít (a hodně dlouho jsem ho podezírala, že není tak úplně na holky - ale kdo by to neudělal, když neustále házel takový divný pohledy na Odpad), což dneska hodně mladých lidí taky prožívá (a já taky).

My girl

14. července 2015 v 12:26 | Choi Mari
마이 걸 [ma-i gol], anglicky My girl, je korejský seriál o lžích a jak moc se nevyplácí. Stejně se na ně jednou přijde.
Když se Yoo Rin a Gong Chan poprvé potkali, utíkala Yoo Rin před vymahači dluhů, kteří po ní šli kvůli švindlířské povaze jejího otce, který už zase něco dlužil. Shodou náhod ji později najal jako překladatelku pro čínské klienty svého hotelu. Tím ale jejich společný osud teprve začal. Yoo Rin je švindlířka a lhářka, když se jí to hodí nebo není jiného východiska. Také mluví plynně čínsky a japonsky. Má i jisté povahové a vzhledové rysy, které Gon Chanovi připomínají jeho zemřelou tetu, což jej přivede na nápad, proč ji nepoužít jako svou sestřenici, než najde tu skutečnou? Musí jí najít co nejdříve, jelikož zdraví jeho dědečka není zrovna nejlepší a on si ještě před smrtí přeje vydět svou zmizelou vnučku.
Za příslibu splacení dluhů tedy Yoo Rin přijde do domu rodiny Seol jako dlouho ztracená sestřenice Gong Chana. Pak je tu ještě Jeon Woo - Gong Chanův přítel už od dětství -, který je proutník, ale jak to tak vypadá, tak i on se může naprosto a hluboce zamilovat. Jenže co když se Yoo Rin nezamiluje do krasavce s pověstí playboye, ale do svého zaměstnavatele a "bratrance"? A je vůbec jeho sestřenice ještě naživu?


Můžu opozornit, že jsem se celý seriál rozplývala jad Lee Junkim (který hrál Jeon Woo). On je roztomilý a hezký a všechno, prostě můj herec číslo jedna (dvojka by byl asi Lee Minho nebo Jang Geun Suk). Lee Dong Wook rozhodně měl jako Seol Gong Chan velmi zajímavou roli. Seriál se mi docela líbil (hlavně tedy pohled na jistou osobu), ale určitě bych tomu pár věcí vytkla (třeba jako, že když člověku někoho přivedou a představí jako příbuzného, nechtělo by to třeba nějaký test DNA nebo něco?), ale dá se na to koukat.

My love from another star

30. června 2015 v 12:24 | Choi Mari
별에서 온 그대 [bjol-e-so on kü-de], anglicky My love from another star je korejský fantasy seriál, který si získal oblibu nejen v Koreji, ale i ve zbytku Asie.
Cheon Song Yi je nejoblíbenější a nejznámější herečka Jižní Koreje. Občas mívá skandály a obča se stěhuje. Když se zase jednou přestěhuje, potká ve výtahu mladíka, který jí naprosto nezná a vůbec netuší, kdo. To Song Yi - významnou a všemi milovanou celebritu - je celkem rána. Z ono mladíka se nakonec vyklube její soused od vedle.
Do Min Joon je z toho, že bydlí hned vedle asi stejně nadšený jako ona. Song Yi je hlučná a trochu sebestředná. A Min Joon slyší a vidí nejméně sedmkrát lépe než bežní lidé, takže její noční prozpěvování, které ještě ke všemu není kdovíjak dobré, mu leze na nervy. On totiž Min Joon není jen tak někdo. Za tři měsíce se vrací domů. Na svou rodnou rodnou planetu. Na Zemi přišel spolu s dalšími z jeho lidí v období Jeoson (asi před 400 lety) a kvůli jistému sledu událostí jej tu museli nechat. Za tři měsíce se vrací a Min Joon chce jen tiše čekat a pak se vrátit tam, odkud přišel.
Jenže je tu Jeon Song Yi. Nejprve se naprosto opilá vřítí do jeho bytu a prohlašuje, že je její. Pak u něj zůstane ještě několikrát. A pak je tu ještě vražda její sokyně, herečky Han Yoo Ra, ze které obviněna a spousta dalšího. A pak taky to, že Min Joon se tak nějak od začátku do ní zamiloval a nebylo jen proto, že mu připomínala dívku, kterou potkal před 400 lety. Jenže když tu zůstane, tak pravděpodobně velmi rychle umře.

Tenhle seriál je naprosto Boží! Škoda, že má jenom 21 dílů. Kim Soo Hyun (Do Min Joon) je naprosto úžasný. Některé scény jsou neskutečně dojemné a u jiných jsem málem brečela smíchy. Rozhodně chci domů svýho vlastního mimozemšťana jako Min Joon. Ten konec by možná mohl být trochu jiný nebo trochu líp vysvětlený, ale i tak bych dala jedenáct bodů z deseti.

I not stupid too

16. června 2015 v 9:14 | Choi Mari
I not stupid too je čínská komedie z roku 2008.
Jedná se o příběh Mannyho a Karen. Film pojednává o jejich vztahu, jejich vztazích s jinými lidmi a o vztahu Mannyho a jeho přátel. Manny je naivní dobrák, který by pro lásku snad i život položil, kdežto Karen to zas až tak vážně nebere. Dokonce si ani nevšimne, že jí Manny začne považovat za svou přítelkyni a dál jej využívá, aby jí zval na večeře a do kina a bral s sebou na nákupy. Jak postupuje čas, začíná chodit na schůzky čím dál později a pak už vůbec. Po nějaké době se Manny osmělí a zavolá jí, jestli by se nemohli znovu začít scházet a jak to vypadá, Karen už není úplně taková, jaká bývala.

Moc komediální mi to nepřišlo, ale pár úsměvných momentů by se najít dalo. Nemůžu doporučit a mohla bych zkritizovat některé části, které ale zřejmě byli myšleny spíš jako alegorie nebo prostě neumím číst skrze tyhle čínské prvky. Ale určitě to není úplná ztráta času.

A Little love never hurts

10. února 2015 v 12:21 | Choi Mari
사랑해서 남주나 [sa-rang-he-so nam-džu-na], anglicky Alittle love never hurts nebo Love doesn't go away, je jihokorejské padesátidílné rodinné drama.
Všechno to začíná u konce vztahu Song Mi Joo a Joeng Jae Min. Jae Minovi se nedaří získat práci a chodí věčně pozdě na jejich schůzky. Když konečně získá práci, nejen díky záchraně dcery společnosti Winner group před zlodějem, ale hlavně díky svým schopnostem, chce Mi Joo požádat o ruku. Jenže to nejde tak, jak by mělo. Eun Ha Kyeong, dcera vlastníků společnosti a jeho team leader, si z něj vystřelí a on dorazí na místo, kde se chtěl vyslovit, o několik hodin později. Mi Joo se kvůli tomu rozhodne s ním rozejít.
Ze začátku to jde ztěžka, ale oba postupem času nacházejí novou lásku. A také jejich rodiče a sourozenci. Celé drama se točí kolem tří rodin a jejich různě propletených vztahů. Odráží mnoho z korejského vnímání rozvodu a celkově rodiny, randění a svatbu lidí rozdílného původu.

Některé momenty jsem umírala smíchy. Někdy jsem se ale chytala za hlavu, co že to sakra dělají (ne, žádné postelové scény se nekonaly, tohle je korejský seriál). Nebyl nejhorší, ale mezi ty dobré by se taky zařadit nedal. Kdyby to nějak scucly nebo já nevim...prostě padesát dílů je moc. Možná by mohl být dobrý film, ale jako takhle dlouhý seriál to za moc nestálo. Moc se to protahovalo a některé scény byli naprosto zbytečné. I když uznávám, že naprostá většina herců byla moc sympatická (sem si to vlastně pustila, protože jsem chtěla vidět Hong Soohyun v akci).

A Dream comes true

27. ledna 2015 v 14:19 | Choi Mari
A Dream comes true je velmi zvláštní jihokorejský film.
Sang-hyeon je třetiřadý komik s vysokými dluhy z hazardu. Do klubu, kde vystupuje, přijde jednoho večera muž se synem a kufříkem na kód a shání chlapcovu matku. Ta se v klubu nenachází a má údajně žít v Donghae. O něco později tentýž den je Sang-hyeon svědkem nehody onoho muže a slíbí mu, že jeho syna dopraví k jeho matce do Donghae. A tak začíná společná pouť Sang-hyeona a Jae-yeonga. chlapce, který miluje fotbal a jeho nejoblíbenějším hrácem je Park Ji-seong.
Všechno by šlo jako po másle a jejich dobrodružství skončilo velmi rychle. Jenže když dorazili do Donghae, dům Jae-yeongovi matky byl prodaný o nikdo o ní nic nevěděl. Naštěstí sousedka měla telefonní číslo. Jenže nikdo to nezvedal. A tak se jejich cesta trochu protáhla.

Film byl zvláštní. Některé věci jsem tam moc nepochopila. Nejsympatičtější postava byl jednoznačně Jae-yeong a pak Hana. Není to žádný superdrahý velkofilm, ale i tak stojí za zkouknutí.

A Millionaire's first love

28. prosince 2014 v 11:16 | Choi Mari
백만장자의 첫사랑[pek-man-džang-dža-e čot-sa-rang], anglicky A Millionaire's first love, je jihokorejský romantický film se smutným koncem.
Jae Kyung je středoškolák z bohaté rodiny. Často chodí za školu, rve se a kouří. Po jeho devatenáctých narozeninách má celé jmění, které patřilo jeho dědečkovi, připadnout jemu. Jenže aby se tak stalo, musí odmaturovat na Boramské střední škole. Celé město Boram mu přijde divné, až do maturity nesmí využívat nic, co patřilo jeho dědečkovi a ještě je tu Eun-hwan. Podivínka, která se kolem něj neustále motá.

Tohle byl úplně první korejský film jaký jsem kdy viděla. Kdysi jsem ho kdesi našla s českými titulky. U toho konce jsem brečela jak želva. Rozhodně doporučuji si ke sledování vzít balení papírových kapesníků. On je sice ten začátek takový divný, ale jinak je to úžasný film.

Haru: An unforgettable day in Korea

24. prosince 2014 v 20:42 | Choi Mari
Haru: An unforgettable day in Korea je krátký jihokorejský film.
Ve filmu se prolínají dva příběhy. Prvním z nich je příběh Lee Dae Hee, scénáristky, která tajně randí s U-know Yunho. Když je na cestě vlakem za svým přítelem, potká Kim Bum a ten ji vezme na nečekaný výlet.
Pak je tu ale ještě skupina Big Bang, která se vydala na venkov, aby uspořádali minikoncert pro děti, jejichž škola byla zavřena.

Upřímně, ten film je tak trochu o ničem. I když ten G-dragon mě rozsekal. Prý: To je G-dragon! Jaký drak? Lidi zastavte toho draka!

Bachelor's vegetable store

16. prosince 2014 v 11:52 | Choi Mari
총각네 야채가게 [čung-kak-ne ja-če-ka-ge], anglicky Bachelor's vegetable store, je jihokorejský seriál inspirovaný skutečným příběhem Lee Young Suk, který začal prodávat zeleninu v malém obchůdku a dnes vlastní víc jak 33 obchodů po celé zemi.
Han Tae Yang má jen svou babičku a svou mladší sestru Tea In. Jeho nejlepší kamarádka Jim Jim Shim je sirotek a nemá vůbec žádnou rodinu. Vyrůstala v sirotčinci zřízeném církví. Ve škole se jim kvůli jejich chudobě posmívají.
Jim Shim by si hrozně přála mít stejnou mámu jako Choi Ga On. Ga On si všimne, že se na ní Jim Shim často dívá a rozhodně se s ní spřátelit. To se ale moc nelíbí její matce. Podle ní by se její dcera neměla přátelit s někým tak nízkého původu. Ga On sice zrovna teď žije jen s matkou, ale jednoho dne se vrátí ke svému otci, vlastníkovi firmy Mok Yong Group. Ga On je to vcelku ukradený, ale pro její matku je to smysl života.
Všechno se to zkomplikuje ve chvíli, kdy Tae Yang nepředá Ga Onin dopis Jim Shim. Nechtěl, ale zvědavost mu nedala a přečetl si to. V dopisu stálo, že G On se vrátí ke svému otci a chce vzít Jim Shim s sebou. Tae Yanga děsí představa, že by ztratil svojí první lásku a nejlepší kamarádku. Už je však noc a Ga On se stále nevrátila domů. Najdou ji, ale už je pozdě. Byla to nehoda a Ga On nepřežila. Její matka z toho viní Tae Yanga.
Jenže ten večer zavolá Ga Onin otec a její matka mu řekne, že jeho dcera je jen trošku nemocná. Zoufalá ze smrti dcery se nádleně pokusí zabít. Jim Shim jí najde včas a zachrání jí. A jí se začne v hlavě rodit plán. Mok In Bum viděl svou dceru naposled jako nemluvně. Tak jednoho dne změní Jim Shim k obrazu Ga On, odvede jí ze sirotčince a začně jí vydávat za svou dceru. Jenže osud je vrtkavý a Jim Shim, nyní se jménem Mok Ga On, po 12 letech náhodou narazí na mladíka jménem Han Tae Yang.

Docela mi vrtá hlavou, do jaké míry je to fakt podle skutečnosti. Ale jinak asi nemám co vytknout. Herci skvělý, příběh zajímavý a originální a některé scény byli doopravdy vtipné. Tu její matku bych sice nejradší zabila hned asi od druhého díla, ale dá se překousnout.

 
 

Reklama