Korejské filmy a seriály

Jeon Woo Chi

23. srpna 2016 v 15:23 | Choi Mari
전우치 [džon-ů-či], anglicky Jeon Woo Chi, je jihokorejský seriál inspirovaný legendami o iluzionistovi a taoistickém kouzelníku Jeon Woo Chim.
Jeon Woo Chi, Ma Gangrim a Hong Muyeon se učili magii u mistra Hong Gil Donga a byly dobří přátelé. Pak se to ale zvrtlo a Gangrim se dal na stranu svého strýce Ma Suk, který prahl po moci a ovládl Muyeon pomocí černé magieanaplánovali vkrálovství Yuldoguk povstání. Tonakonec nedopadlo úplněpodlejejich představ a tak utekli do království Joseon. Jeon Woo Chito nemohl nechat jen tak a vydal se jim na stopu. Na své cestě uviděl mladého muže obklíčeného ozdrojenými bandity apokusil se jej zachránit, což semu ale nepovedlo. Mladík se jmenoval Lee Chi, dal Woo Chimu svojí známku (cosi jako středověká občanka) a požádal jej, aby ji doručil jeho sestře Hyeryong. WooChi si známku vzal, ale nedoručil jí.Nechalsi ji, vzal na sebe Lee Chiho podobu a pod jeho identitou složil palácové zkoušky a stal se královským reportérem Lee Chim. Po nocích trestal hamižné vyšší úředníky a jejich peníze rozdával chladným a také se snažil, co má Ma Suk a Gangrim za lubem.


Klišé nad klišé, ale dá se nato dívat. Fantasy je můj oblíbený žánr a seriál měl i své světlé chvíle (třeba herecké výkony Ch Tae Hyuna a Sung Dong Ila), takže z pěti hvězdiček bych tala asi tak tři. Prostě takový střed. Neohromí to, ale ani neurazí. Takovým malým plusem může být, že se v jednom díle mihne Baekho z Nu'est a asi ve čtyřech Ren z Nu'est (ten dokonce dostal víc než jednu větu...anení úplně špatný herec...).

My PS partner

19. července 2016 v 15:26 | Choi Mari
나의 P.S. 파트너 [no-je pí es pa-tü-no], anglicky My P.S.partner nebo také Whatcha wearin'?, je jihokorejská romantická komedie.

Yoon-jung si koupila nový mobil a nepodařilo se jí do něj přetáhnout data ze starého. Při vytáčení čísla svého přítele si splete poslední číslici a omylem se dovolá někomu naprosto cizímu. A shodou okolností má s oním cizincem sex po telefonu. Jenže tím telefonátem to nekončí. Hyun-seung má zrovna krátce po rozchodu a nemá komu se vypovídat a svěřit se, jak těžce to nese a tak v opilosti vytočí jediné číslo, které ho napadne - onu neznámou, která mu den před tím zavolala. Postupně si začnou volat častěji a častěji.


Tenhle film se mi vážně líbil. Bylo to předvídatelné. Samozřejmě, že spolu nakonec skončí ti, od kterých je to naprosto jasné. Ale jinak je to moc hezká komedie a i ten námět je vážně dobrý.

Girl of 0am

13. července 2016 v 14:58 | Choi Mari
0시의 그녀 [jong-ši-e gü-njo], anglicky Girl of 0smnebo Midnight's girl je krátký seriálo mladíkovi, který snío pěvecké kariéře, a duchovy obývajícím jeden karaoke klub.
Gong Ji Dan by rád byl zpěvákem, ale neuspěl u každé pěvecké soutěže, do které se přihlásil, a tak to vzdal. Protlouká se životem a na pronásledují ho jeho dluhy. Když mu tedy kamarád nabídne brigádu v karaoke klubu, moc se mu to nelíbí, ale co jiného má dělat. Tak tedy začne pracovat v karaoke klubu. Všechno jde hladce a klidně, tedy až do půlnoci. O půlnoci Ji Dana vzbudí jakási dívka, která tvrdí, že tam je brigádně. Nejen, že Ji Dan pokaždé usne, když dívka přichází nebo odchází, ale děje se kolem ní daleko více podivných věci. Ji Danův kamarád Bum Soo tvrdí, že v karaoke straší a že ona je duch, ale to je hloupost. Nebo ne?

Myslím, že tenhle kraťoučký seriál potěšil všechny příznivce Winner, jelikož Taehyun si zahrál hlavní mužskou roli. Ohledně seriálu bych asi řekla, že to není žádné mistrovské dílo, ale neurazí. (Tedy až na řadu klišé.)

Scholar who walks the night

5. července 2016 v 10:44 | Choi Mari
밤을 걷는 선비 [bam-ül kon-nün son-bi], anglicky Sholar whowalks the night, je o jednom zlém upírovi, jednom hodném upírovi a jednom prodavači knih. Tedy prodavačce.

Korunní princ Jonghyun velmi rád četl, kreslil perverzní skici a vytáčel svým chováním všechny v paláci. Jeho nejlepší kamarád Sung Yeol sice jeho vášeň pro knihy nechápal, i tak si ale nechal občas číst příběhy, které princ stvořil. Jednoho dne byl ale ten příběh trochu jiný. Byl to příběh o upírovi jménem Gwi, který žije v paláci a každý měsíc požaduje od krále jednu dívku, aby měl co jíst. Tento příběh obrátí Sung Yeolův život vzhůru nohama. Ukáže se totiž být skutečností. Princ už se nějakou dobu snaží najít způsob, jak se Gwi zbavit. Netrvá ale dlouho a Sung Yeol se sám stane upírem. Přemění ho umírající upír, který se snažil Gwi udržet na uzdě, ale selhal. Následně je zabit korunní princ a Sung Yeol je donucen svými upířími instinkty zabít svou milou.

Od té doby uplynulo 120 let. Kim Sung Yeol stále pátrá po pamětech prince Jonghyuna, aby mohl Gwi zprovodit ze světa. Kvůli tomu se zkontaktoval s Yang Sun, který je očividně schopný sehnat jakoukoliv knihu, o kterou si člověk řekne. Netrvá dlouho, než Sung Yeol zjistí, že Yang Sun není tak úplně mladík, jako spíše slečna.


Slyšela jsem o tomhle drama mnoho dobrého a moc jsem se na něj těšila. Není to úplná ztráta času, ale spousta věcí mi tam vadila. Třeba jak se toho během prvního dílu odáhrálo tolik, že by to klidně šlo roztáhnout na čtyři díly a zbytek seriálu se často zbytečně táhnul. Nejlépe propracovanou postavou byl podle mě Gwi a Lee Su Hyuk se navíc na tuhle roli bezvadně hodil. Na druhou stranu Lee Junki moc ne. On je skvělý herec. Vážně! Jenže se na upíra moc nehodí nebo to bylo tím make-upem, kostými a scénářem. Nad tím jsem se zase rozčilovala. Prostě jí měl bodnout, tamten měl umřít už asi třikrát, atd. Lee Yoo Bi převlečená za chlapce nebylo úplné fiasko, jenže ten její hlas vůbec chlapecký není a ona se hlubší hlas ani moc nesnažila (ale jako kluk vypadala o něco více než některé jiné herečky vjiných seriálech, to musím uznat).

Confession of Murder

28. června 2016 v 19:23 | Choi Mari
내가 살인범이다 [ne-ga sa-rin-bo-mi-da], anglicky Confession of Murder nebo I'm a killer, je jihokorejský akční film o přiznání masového vraha.

Choi Hyeong-gu byl před sedmnácti lety hlavním vyšetřovatelem případu, ve kterém seriový vrah zabil deset žen a jedna je stále ještě nezvěstná. Hyoeng-gu ho málem dostal, dokonce jej postřelil. Stále si to ještě vyčítá. A tak teď, v roce 2005, když se objevil jakýsi Lee Doo Seok, který tvrdí, že je oním vrahem a dokonce o tom napsal knihu. Jelikož už vypršela časová doba patnácti let, je případ promlčen a z vražed jej už nikdo usvědčit nemůže. Kniha se rychle stane bestsellerem, ale ozývají se itací, kteří si myslí, že skutečným vrahem není Lee Doo Seok. Idetektiv Choi si to myslí.


V Korei byl prý tenhle film od osmnácti. Zas až tak přísně bych to asi nehodnotila, ale pro děti to rozhodně není. Musím říci, že já na akčňáky nejsem. Konec se mi moc nelíbil, ale musím uznat, že to byl docela dobrý film. Kdo je skutečným vrahem jsme se doopravdy dozvěděli až tak nějak v posledních patnácti minutách. Neočekávané zvraty se také našli.

The Silenced

14. června 2016 v 16:26 | Choi Mari
경성학교: 사라진 소녀들 [kjong-song-hak-kjo: sa-ra-džin so-njo-dül], anglicky The Silenced, je jihokorejský mírně horrorový film zasazený do roku 1938.
Shizuko, vlastním korejským jménem Ju Ran zrovna nastoupila do internátní školy. Hned první den zjistí, že ostatními děvčaty není tak úplně vítáná a není to jen její plicní chorobou. Bývala tu před ní totiž jiná dívka,která se takyjmenovala Shizuko a která náhle zmizela. A to není jediná podivná věc, co se Ju Ran přihodila. Každý den dostává kapačku, aby se její zdravotní stav zlepšil a on se zlepšil. Ale až záhadně rychle. Navíc jedno z děvčat záhadně zmizí a Ju Ran si je jistá, že jí viděla předchozí den večer zkrvavenou pod postelí.

Upřímně...ten konec! Byl divný a celý ten film byl takový zvláštní, ale kdyby se trochu pozměnil nebo lépe vysvětlil ten konec, tak by to bylo v pohodě. Ale musím uznat, že kostýmové zpracování a to prostřední bylo nádherné (až na ty děsivé části...jako ty vlasy v jezeře...).

(Měli by to mít i s českými na sledujemefilmy.cz, ale nezkoušela jsem.)

The Technicians

7. června 2016 v 18:04 | Choi Mari
기술자들 [gi-sul-dža-dül], anglicky The Technicians nebo The Con artists, je jihokorejský akční film s Kim Woo-binem v hlavní roli,

Ji-hyeok a Koo-in jsou parťáci. Již delší dobu spolupracují jako zloději. Jako příští cíl si zvolí klenotnictví. Na tuhle prácičku ale potřebují někoho, komu to jde s bezpečnostními kamerami. A tak se k týmu přidá Jeong-Bae. I když vypadá jako někdo, kdo neváhá zradit, Ji-Hyoek se rozhodně mu důvěřovat. Akce nakonec proběhne bez zádrhele a trojice zlodějů skončí s diamanty v rukou. Jenže vyjde na jevo, že diamanty patří řediteli Cho, známému a velmi nelítostnému zločinci. No a pak přijde policie, že prý je Ji-hyeok na základě nepřímých důkazů podezřelý z oné loupeže v klenotnictví.

Tenhle film se mi opravdu líbil a to nejen proto, že tam hraje Kim Woo-bin a Lee Hyun-Woo. Film je akční, ale nesrší přehnanými akčními scénami a je opravdu poutavý. Rozhodně doporučuji.

Reply 1988

31. května 2016 v 12:20 | Choi Mari
응답하라 1988 [üng-dab-ha-ra i-čon-gu-bek-čil-šip-čil], anglicky Reply 1988, je poslední ze tří throw back sérií, tektokrát ovšem ne z let devadesátých ale osmdesátých.

Příběh začíná v roce 1988 a točí se kolem čtyř různých rodin, které všechny žijí ve stejném sousedství v Seoulu. Máme tu rodinu Kim Jung Hwana. Ten žije se svými rodiči a staším bratrem Jung Bongem v jednom z těch lepších domů, jelikož shodou náhod vyhráli v loterii. V malém sklepním bytě pod nimi žije rodina Sung a jejich tři děti: nejstarší Bo Ra, prostřední Duk Seon a nejmladší a jediný syn No Eul. Vedle nich žije Dong Ryong a jeho věčně zaměstnaní rodiče: otec učitel ve škole, do které Dong Ryong a zbytek chlapců ze sousedství chodí a matka, která zastává vysokou pozici v jisté firmě. Naproti nim bydlí Choi Taek, slavný hráč baduku (desková hra) se svým otce. Vedle nich žije Sung Sun Woo s mladší sestrou Jin Joo a matkou.

Jung Hwan, Duk Seon, Dong Ryong, Taek a Sun Woo jsou dobrými kamarády už od dětství a chlapci spolu navíc chodí do stejné třídy. Tedy kromě Taeka, který nechal školy, aby mohl hrát baduk. Pět přátel spolu prožije nejen bouřlivé události roku 1988, ale i let následujících.

(Doporučuji si písničku poslechnout, je krásná.)

Ze série reply jsem měla nejraději 1997, ale i tohle drama jsem si užila. Některé scény mě rozesmály natolik, že se mě sestra ptala, jestli jsem normální. Vytknout ale musím konec (jak jinak). Je poněkud uzpěchaný, neukončený (nevíme, co se stalo s polovinou postav) a asi od 16 epizody naprosto předvídatelný. Na druhou stranu hudba z 80. je boží.

Perfect proposal

24. května 2016 v 16:45 | Choi Mari
은밀한 유혹 [ün-mil-han ju-hok], anglicky Perfect proposal, je jihokorejský thriller na motivy románu francouzské spisovatelky Catherine Arley.

Yoon Jiyoen, známá také jako Jenny Yoon, přicestovala do Macau s kamarádkou, která si však pod jejím jménem napůjčovala peníze od nejrůznějších gangsterů a zdrhla. A tak Jiyeon byla přinucena zůstat a peníze splatit. To je také důvod, proč nakonec přijme nabídku od Kim Seong-yeola. Potřebuje peníze. Seong-yeolův otec je nejbothatší muž v celém Macau, casinový magnát, ale neuznal Seong-yeola jako svého syna a nechce mu odkázat žádné peníze. Nechtěl to udělat ani tehdy, když Seong-yeolova matka umírala a potřebovala zaplatit léčbu. Jeho otec Seok-gu chce místo toho odkázat veškěré své peníze na charitu. To Seong-yeol nemůže dopustit a tak najde Jiyeon a spolu uskuteční Seong-yeolův plán: Jiyeon svede Seok-gu, vezme si ho, zdědí peníze a ty si pak se Seong-yeolem rozdělí napůl. Jenže co když všechno nepůjde přesně podle plánu?

Tenhle film doporučuji. Až do konce si člověk nemůže být jistý, jak to vlastně skončí. V půlce filmunajednou přišel nečekaný zvrat a pak se to rozjelo naprosto nečekaným směrem. Navíc hlavní herci odvedli opravdu dobrou práci.

Secretly, Greatly

10. května 2016 v 11:31 | Choi Mari
은밀하게 위대하게 [ün-mil-ha-ke wi-de-ha-ke], anglicky Secretly, Greatly, je jihokorejský film o třech severokorejských špiónech na misi v Jižní Koreji.
Dong-gu je prostoduchý pomocník v malém obchůdku, který neustále nosí zelenou teplákovou soupravu. To si alespoň myslícelé sousedství. Ve skutečnosti se jmenuje Won Ryu-hwan a je severokorejský špión z tajné jednotky 5446, o které má ponětí jen pár lidí. O jeho pravé identitě ví jen pošťák - vlastně jeho kolega Seo Sang-goo. Ten je po dvanácti letech poslán domů a na jeho místo nastoupí Lee Hae-rang. Všechno je nějakou dobu zase jako předtím, ovšem jen do té doby než je do Ryu-hwanova okrsku znenadání přidělen mladý Lee Hae Jin a všem agentům momentálně operujícím v znepřátelené zemi je nařízena sebevražda. Ryu-hwal začíná tušit, že něco není tak, jak by asi mělo být.


Kdysi jsem viděla MV k OST, které bylo k tomuhle filmu a řekla jsem si, že to musím vidět, protože to vypadá moc zajímavě. Navíc má jednu zhlavních rolí Kim Soo Hyun. Film je to velmi zajímavý a místy i vtipný. Tenhle film určitě doporučuji.

Hotel King

27. dubna 2016 v 18:10 | Choi Mari
호텔킹 [ho-tel-king] je jihokorejský seriál nejen o hotelech, najde se tu taky vražda, spousta intrik a samosebou láska.
Cha Jae Wan je výkonným ředitelem hotelu Ciel, jehož ředitel zrovna spáchal sebevraždu a jehož dcera dorazila, aby hotel převzala. Jae Wan je schopný, až děsivě schopný a výkonný. Taky má spoustu tajemství. Třeba, že Jae Wan vlastně není jeho pravé jméno. Pak je tu taky jeho adoptivní otec, mladší bratr, kterého opustil a někdo, koho kdysi zastřelil.
Na druhou stranu Ah Mo Ne nemá tajemství žádná. Dcera bývalého ředitele je naivní, ale také rozmazlená a hlučná. Pevně věří tomu, že její otec byl zavražděn a za každou cenu chce být novou ředitelkou hotelu. Jenže to není tak jednoduché. Manažeři hotelku a držitelé jeho akcií nejsou tak úplně pro, aby mladáne, zkušenná a rozmazle náslečinka byla ředitelkou prestižního hotelu Ciel. A je tu také spousta jiných lidí, co by rádi hotel řídili.

Na tenhle seriál jsem se začala dívat hlavně kvůli N. Byl tam taky Dong Wook a ten není špatný herec. Da Hae, která hrála Mo Ne hrála hlavní dvojici d Dong Wookem v seriálu My girl, který musím říct, byl o něco lepší než tenhle. Mě osobně se tenhle seriál moc nelíbil a nedoporučila bych ho. Trochu moc mafiánů a zatýkání a následného propouštění a vydírání na jeden hotel na můj vkus.

Lukostřelci

19. dubna 2016 v 18:02 | Choi Mari
최종병기 활 [če-džong-bjong-ki hwal], anglicky War of the arrows, český nazvaný Lukostřelci, je jihokorejský historický film o jednom lukostřelci.

Nam-yi a Ja-in utekli jako děti z domova. Jejich otec byl označen za zrádce a popraven a jim nezbylo nic jiného, než se ukrýt u jeho dlouholetého přítele. O přibližně třináct let později stále žijí u otcova přítele a jsou si velmi blízcí také s jeho synem Seo-goonem. Ten si chce Ja-in vzít, což se Nam-yi moc nelíbí. Ne, že by Seo-goona neměl ráda, ale oni dva jsou dětmi člověka označenýho za zrádce národa a tak se nehodí, aby si takovýmto sňatkem Seo-goon ničil život a kariéru. Mladí milenci ale neposlouchají. Ve svatební den je Nam-yi v horách na lovu, když uslyší dunění. Dunění koňských kopyt. Když se dostane zpět do města, je už vypleněno a ani jeho sestra a ani její nastávající tam nejsou. Mandžuové je vzali do otroctví. A tak Nam-yi popadně svůj luk a vydá se je vysvobodit.

Upozorňuji, že český dabing je naprosto příšerný a nedoporučuji jej. Vydržela jsem to asi tak pět minut než jsem si to raději našla s anglickými titulky. Děj je v celku hodně jednoduchý, aleje tam spousta super dlouhých bojových scén, takže na ty dvě hoďky se to protáhne. Musím říci, že já mám lukostřelbu hodně ráda, aletohle nebyl film tak úplně pro mě.

Oh my ghost

16. dubna 2016 v 12:09 | Choi Mari
오 나의 귀신님 [o na-e kwi-šin-nim], anglicky Oh my ghost, je korejský seriál o jednom kuchaři, vnučce šamanky a jednom duchovi, co si nepamatuje,jak vlastně zemřel.

Na Bong Sun už od narození vidí duchy a proto byla vždy považována za tu divnou aneměla nikdy příliš přátel. Ráda ale vařila a taky si velmi zalíbila šéfkuchaře Kang Sun Woo. Dokonce to dotáhne takdaleko, že začne pracovat v jeho restauraci. Sun Woo ale nevypadá, že by měl Bong Sun příliš v lásce, spíš naopak. Nemá jí rád. Příliš mu připomíná, jaký byl jako dítě a jak toho všichni neustále využívali. Zakřiknutá a stydlivá Bong Sun se náhodou zaplete do menší nehody v restauraci a je šéfem seřvaná a rozhodne se z restaurace odejít. Jenže jak čeká na autobus, stane se něco, co by nikdy nečekala. Její tělo posedne duch dívky, která si nepamatuje svou smrt a má za to, že nemůže do nebe, protože zemřela jako panna. A tak chodí po okolí, posedává pěkná děvčata a snaží se někoho sbalit a vyspat se s ním. A tohoto ducha si milý šéfkuchař přivede zpět do restaurace v těle tiché Na Bong Sun, přesném opaku povahy ducha.

Mě se tenhle seriál moc líbil. Dopadlo to tak, jak jsem čekala a kdo jí zabil jsem věděla už asi od třetího dílu, i přes to tam ale byly nečekané zvraty. Navíc ducha hrálaKim Seul Gi a ta je naproto úžasná. A byla tam i Park Bo Young, která zahrála velmi dobře jak Na Bong Sun, tak i posedlou Na Bong Sun. Bylo to vtipné, zábavné a i zápletka byla hezká.

My girfriend is a gumiho

12. dubna 2016 v 15:49 | Choi Mari
내 여자친구는 구미호 [ne jo-dža-čin-gu-nün gu-mi-ho], anglicky My girlfriend is gumiho (= devítiocasá liška), je korejský seriál o lásce a o gumiho.

Cha Tae Woong nechce jít na univerzitu. Jeho snem je být hercem v akčních filmech. To se ale nelíbí jeho bohatému dědečkovi. Tae Woong přišel jako dítě o rodiče a tak žije jen s dědečkem a tetou. Děda to jednoho dne vezme do svých rukou, strčí ho do auta a chce jej odvést do internátní školy. Jenže při zastávce na občerstveníTae Woong unikne. Nakonec se ocitne až v chrámu. Tamní mnichové mu dovolí tam zůstat a přespat. I když utekl, chce dát své tetě vědět, že je v pořádku. S sebou si při útěku nevzal naprosto nic a tak si půjči od jednoho z mnichů mobilní telefon. Bohužel si zcela jistě nepamatuje číslo své tety a tak zkouší všechny možní varianty. To předposlední číslo se mu prostě nějak vypařilo z hlavy. Při cestě za lepším signálem se dostane až k pavilonku u jezera. Tam je duchem nebo tak něčím donucen nakreslit lišce na obrazu v pavilonku devět ocasů. Pak jej ale něco vyděsí a on utíká. Poslední, co si pamatuje, je pád ze skály. Když se probudí, nejen, že jej nic nebolí, ale ještě ke všemu visí na stromě. Ihned po probuzení za ním příjde krásná dívka, která mu řekne, že jej pověsila nahorů na strom, kvůli divočákovi,co se potlouká po okolí. Taky mu tak mezi řečí řekne, že je gumiho - devítiocasá liška, která se stane člověkem poté, co sní játra stovky různých mužů. Tae Woong se jí bojí a toho gumiho využije a všude jej následuje. A taky jej neustále nutí, aby jí kupoval maso - nejlépe hovězí -, které ona tak miluje.


Nevím jestli to bylo herci nebo scénář. O některých z těchto herců se říká, že jsou vážně dobří a tak to asi bude ne úplně dobrý scénář, co hodně snižuje kvalitu tohoto drama. Moje nejoblíbenější postava byl Park Dong Joo, který měl jakýs takýs charakter a nebyl tak nudný jako ti ostatní (a No Min Woo je ještě ke všemu vážně fešák). Zbytek postav byl vysoce stereotypní a předvídatelný (i když direktor byl vážně vtipný). U tohohle musím rozhodnutí nechat na vás, jelikož nemůžu doporučit, ale zase až tak hrozný to nebylo.

Surplus princess

19. ledna 2016 v 13:28 | Choi Mari
잉여공주 [ing-jo-kong-džu] , anglicky Surplus princess, je jihokorejský fantastický seriál o mořské panně a jejích nesnázích ve světě lidí.
Aileen je mořská panna žijící v řece Han. Aileen miluje nade vše dvě věci - svůj mobil a internet v něm a známého šěfkuchaře Kwon Shi Kyung. Jednoho dne, když má Shi Kyung natáčení pořadu o vaření u řeky, spadne do vody a Aileen jej zachrání. Shi Kyung při této nehodí upustí svůj mobilní telefon, který Aileen vyloví. Shi Kyung tuší, že jej zachnil někdo jiný než jeho asistentka Jin Ah, která jej z vody vytáhla (Aileen pomohla). Zkouší tedy psát na svůj mobil zprávy. Mimo jiné také pošle pozvánku na párty, kde by rád svou zachránkyni potkal.
Aileen se stane tedy člověkem, protože na tu párty chce. Jenže to nejde tak úplně jak plánovala a tak se vrátí k An Ma Nyeo, aby z ní udělal znovu mořskou pannu. Ten jí vynadá, že ho měla nejprve nechat všechno vysvětlit a nebo si alespoň přečíst varování na lahvičce od lektvaru. Zpátky už se v mořskou pannu změnit nemůže. Buď najde pravou lásku do sta dní nebo se rozplyne. A je tu ještě jedna drobnost, kdykoliv se její nohy namočí, je z nich zase ploutev.

Hlavní pár jsem celou dobu měla pocit, že už jsem někde viděla (ale asi ne, jen někoho podobného). Začátek byl naprosto parádní. Konec naprostá katastrofa. Oni prý původně plánovali čtrnáct dílů a pak to sestříhli na deset. Hodně se to na tom odrazilo. Nejlepší tam prostě byla Kim Seul Gi a Ahn Kil Kang, jejich postavy se mi líbily nejvíc. Spíše bych doporučila než nedoporučila, ale připravte se na konci na velké zklamání.

 
 

Reklama