Korejské filmy a seriály

A Good lawyer's wife

23. ledna 2014 v 17:17 | Choi Mari
A Good lawyer's wife je jihokorejský film natočený roku 2003.
Hlavní hrdinka je manželka občasného právníka a matka malého chlapce. Muž jí neuspokojuje v posteli a je hodně často v práci. Je učitelkou tance. Jednou na její hodinu dorazí teenager a chce se učit tančit. Tanečnice si z něj trochu utahují a tak odejde tak rychle jako přišel.
O pár dní později se prochází nahá po jejich domě. Podívá se z okna a tam vidí mladíka, co chtěl lekci tance, jak ji pozoruje dalekohledem. Ten jí začne uhánět a ona mu nakonec podlehne. Její muž jí stejně podvádí kde může.

Mě se film moc nelíbil. Trochu málo děje a příliš sexu. Navíc některé scény nebyli zrovna hezké. Vsadím se, že když to v Koreji vysílali v televizi, bylo to až večer po desáté.

A Gentleman's dignity

2. prosince 2013 v 9:30 | Choi Mari
신사의 품격[šim-sa-e phum-kjok], anglicky A Gentleman's dignity, je jihokorejský dvacetidílný seriál o lásce jednostrané i té opětované.
Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi, čtyřicátníci, co se spolu přátelí už od střední školy. "Vůdcem" party je Kim Do Jin. Spoluvlastní architektonickou firmu s Im Tae San. Do Jin je architekt a Tae San konstruktér. Třetím členem party je Choi Yoon. On je z nich ten nejchytřejší. A poslední je Lee Jung Rok, věčný průšvihář. Jeho žena pochází z bohaté rodiny a vlastní celou ulici v Gangnamu. On provozuje bar a kavárnu, kde se často scházejí.

A Family

25. listopadu 2013 v 15:30 | Choi Mari
가족 [ka-džok], anglicky A Family, je jihokorejský filmy o jedné rodině.
Joo Suk má dceru a syna. Jeho žena již zemřela a tak se o ně stará sám. Vlastně se stará jen o syna. Dcera je ve vězení za napadení. Jenže to nebyla ona, na ní to jen hodil její známý, který je gangsterem. Byla ve vězení tři roky. Její mladší bratr si myslí, že byla studovat. Nedávno byla propuštěná a vrací se domů.
Její bratr vyrostl. Její otec trpí leukemií. Gangsteři jí nechtějí dát pokoj.

Není to špatný film, ale já prostě filmy, ve kterých se vyskytují tihle gangsteři nemám moc ráda.

A Brand new life

14. října 2013 v 20:44 | Choi Mari
A Brand new life (nemá korejský název) je korejský film o malém osamělém děvčátku a jejím nalezení nové rodiny.
Jinhee je devět let. Má jen tátu, kterého má opravdu ráda. Její otec má své důvody a tak jí dá do katolického sirotčince. Jinhee ze začátku s nikým nemluví, odmítá jíst a poslouchat. Dokonce se pokusí přelést hradbu a utéct.
Po nějaké době se skamarádí s Kokhee. Kokhee má jen jeden cíl: naučit se co nejlíp anglicky aby jí adoptovali do zámoří. O Kokhee i Jinhee se zajímají manželé Spencerovi. Jinhee ale pořád doufá, že se její tatínek vrátí a tak k nim nepromluví ani slovo. Kokhee přemluví Jinhee aby šla se Spencerovými s ní. A tak si slíbí, že půjdou spolu. Jenže nakonec si vyberou jenom Kokhee.

Film je hodně smutný. Tedy až na konec. Je na něm hodně vydět, že smutní lidé a děti se chovají hodně nepředvídatelně. Vážně jsem nemohla uvěřit k čemu si ta malá holčička vykopala tu díru. Ale byla hrozně krásná. Nemůžu si pomoct, ale Jinhee mi připadala opravdu krásná.

A Boy who went to haeven

7. října 2013 v 15:23 | Choi Mari
소년, 천국에 가다 [so-ňjon, čon-guk-e ka-da], anglicky A Boy who went to haeven, je korejský film z roku 2005 s velmi zajímavým příběhem.
Nemo žije jen s matkou. Otec mu zemřel. Jeho matka se o něj stará sama a Nemo jí má moc rád. Když se ho jeho matká ptá, čím by chtěl být až vyroste, upřímně jí svěří, že by chtěl být mužem pro svobodnou matku. Aby nebyla sama.
Jednoho dne ale Nemova matka nestihne uhnout vlaku, když přechází přes přejezd a Nemo zůstane sám. Jeho matka našetřila hodně peněz. A tak se Nemo pustí do práce. Vyhlédne si první svobodnou matku v okolí a chce jí pomoct. Věci nejdou úplně podle jeho plánů, ale Booja i její syn Gi Chul ho mají rádi. Nemo se do Booja zamiluje i přes velký věkový rozdíl. Tajně jí posílá dopisy (které opisuje z dopisů, co psal jeho otec jeho matce) a nakonec jí v dopise pozve do divadla.
V divadle začne hořet. Všichni panikaří a snaží se od tamtud dostat. V té tlačenici se ale ztratí malý Gi Chul. Nemo by pro Booja udělal všechno a Gi Chula má taky rád a tak se tam vrátí. Gi Chula sice zachrání, ale sám se dostane do nebe. Tam se potká se svým otcem a následně je poslán zpátky. Jenže je to trochu komplikovanější, než by se zdálo

Film je starší a je to na něm trochu znát. Ale mě se líbil. Příběh je originální a některé scény jsou vážně vtipné. Navíc je tam stará písnička Oppa is a street songer, kterou jsem si po shlédnutí 2pm show opravdu zamilovala.

Gu Family book

30. září 2013 v 18:15 | Choi Mari
구가의서 [gu-ga-üi-so], je čtyřiadvacetidílný fantasy seriál. Natočený byl v roce 2013.
Otec Yoon Seo Hwa byl zabit, když byl obviněn z vlastizrady. Seo Hwa byla prodaná jako Kisaeng. Spolu s ní je i její mladší bratr Yoon a její služebná Dam. Blízko paláce Kisaeng v horách v Měsíční zahradě žije mystická příšera Wol Ryong. Wol Ryong se zamiloval do Seo Hwa, když byla přivázaná ke stromu, aby stratila svůjí hrdost.
Dam a Yoon vymyslí plán. Dam se převleče za Seo Hwa a Seo Hwa a Yoon utečou. Yoon je chycen, ale Seo Hwa je zachráněna Wol Ryongem. Mezitím, co ona je s Wol Ryongem je její bratr popraven a služebná se oběsila. Mezitím se stalo, že Wol Ryongova láska nebyla neopětovaná. Seo Hwa poslala Wol Ryonga zjistit, co se stalo s jejími bízkými. On se ale bál, že když jí to řekne, nebude se už usmívat a bude nešťastná a tak jí to neřekl. Také jí ale neřekl, že ve skutečnosti není člověkem. Chtěl se člověkem stát, jenže to nestihl a stal se z něj Tisíciletý démon, který spal v lese překrytý rostlinami. Velmi jej zasáhl fakt, že když zachraňoval Seo Hwa a ona uviděla jeho pravou podobu, řekla že je zrůda a pak zavedla nepřátele do Měsíční zahrady.
Jenže tím příběh ještě nekončí. Vlastně teprve začíná. Seo Hwa se o něco později narodil syn. Nechtěla se o něj starat, ale chtěla aby vyrůstal mezi lidmi. Požádala mnicha, který byl Wol Ryongovým jediným přítelem, aby se o to postala. A tohle příběh jejich dítěle, napůl člověka a napůl mystického stvoření.

Na tohle drama jsem slyšela hodně dobrých ohlasů. A byli pravdivé, je to prostě boží. Až na některé maličkosti bych tomu vůbec nic nevytkla. Nejvíc mě dostal konec. Takže doporučuji. Někde se zasmějete, někde si popláčete, ale stojí to za to.

A Barefoot dream

2. září 2013 v 15:31 | Choi Mari
A Barefoot dream je film o korejském fotbalovém trenérovi ve Východním Timoru.
Kim Won Kang býval fobalistou, pak prožil různádobrodružství po světě a nakonec skončil ve Východním Timoru, protože si myslel, že tam zbohatne na kávě. Nezbohatl. Ale spousta dětí tam pořád hrála fotbal a tak myslel, že vydělá sportovních potřebách. Neposlouchal ambassadora, který mu to rozmlouval. Všichni jsou tam hodně chudí, čím by asi platili?
A tak začal dětem půjčovat kopačky a oni mu je postupně spláceli. Ale i 1 dolar denně pro ně byl moc. Won Kang v nich ale viděl potenciál a tak jim dal věci zadarmo a udělal z nich tým.

Moc hezké bylo, že mu na těch dětech opravdu záleželo a dělal to pro ně. Moc se mi líbilo, když Won Kang řekl "To nemůžou mít velké sny, když jsou chudí?"

The Birth of the rich

12. srpna 2013 v 13:37 | Choi Mari
부자의 탄생 [bu-dřa-üi than-seng], anglický The Birth of the rich, je dvacetidílné drama o někom, kdo hledá svého otce.
Choi Suk Bong má otce. Hodně bohatého. Bohužel, neví, kdo jeho otec je a ani jeho otec o něm neví. Stalo se totiž tohle:
Suk Bongova matka byla naštvaná na svého přítele. A tak mu na letišti na obličej rozmázla narozeninový dort, který pro něj udělala. On si totiž našel jinou dívku. Jenže část dortu se dostala i na zadní část sukně Suk Bongovi matky, která si sedla vedle jednoho mladíka. Naštěstí pro něj se jeho letenka přilepila na část dortu na sukni Suk Bongovi matky.
Proč naštěstí? Letadlo, kterým měl letět spadlo. Jako vyjádření vděčnosti vzal svou zachránkyni na večeři. A ona se trochu opila. A pak spolu skončili v hotelové posteli. Mladý muž ale musel naléhavě odjet. Tak své zachránkyni, do které se zamiloval, napsal svoje telefonní číslo do knížky. A ona mu chtěla zavolat. Jenže tu knížku ztratila. Zůstal jí jen medailon, který je na světě jen jeden jediný.
O devět měsíců později se narodil Suk Bong. V současnosti pracuje v hotelu, kde se ubytovávají jen ti opravdu bohatí. Jeho otec patří k těm nejbohatším v zemi. Už hodně dlou svého otce hledá pomocí medailonu.

Tohle drama se mi líbilo. Je vtipné a najdou se tam i zvraty, které by člověk vážně nečekal. Navíc jsem díky tomuto dramatu poznala Jan Yoo Joona. Ten kluk je hrozně roztomilý. Mám moc ráda scény, kde se objevuje. Škoda, že hrál jen vedlejší roli.

Daisy

5. srpna 2013 v 8:42 | Choi Mari
데이지 [de-i-dži], anglicky Daisy, je jihokorejský film odehrávající se v Amsterodamu.
Park Yi je nájemný vrah. Zamiloval se do Hye Young hned jak jí uviděl. Postavil jí lávku přes řeku, když sklouzla z kmene, který přes ní vedl; každý den jí dával před dveře kopretiny a pozoroval jí, když malovala portréty na náměstí.
Jeong Woo zase pracuje u interpolu. Potřeboval zjistit, co se děje v jedné lékárně. Hye Young malovala portréty na dohled od lékárny. A tak jí začal používat jako zástěrku. Jenže se do ní také zamiloval.
Hye Young je mladá malířka. Každý den ve 4:15 jí nějaký muž doručí květiny. A ona čeká, kdy se jí ukáže. Snaží se ho zahlédnout z okna, ale marně. A tak když si u ní nechá Jeong Woo udělat skicu a náhodou s sebou přinese i kopretiny, myslí si, že už ho našla.

Daisy je smutný film. Už od začátku je jasné, že moc dobře to nedopadne.

Antique bakery

22. července 2013 v 11:54 | Choi Mari
서양골동양과자점 엔티크 [so-jamg-gol-dong-jang-gva-dža-džom en-ty-kü], anglicky Antique bakery, je BL film podle stejnojmenné mangy.
Jin Hyuk je bohatý šarmantní a nenávidí sladké. Přesto si zřídí cukrárnu. A jako vrchního pekaře v ní zaměstná Seon Woo, spolužáka ze střední, co mu těsně před maturitou vyznal lásku. A jelikož Seon Woo dělá problém pracovat se ženami, zaměstnanci cukrárny jsou jen muži.
Jin Hyuk tvrdí, že si cukrárnu zřídl kvůli zákazníkům. Téměř všichni jsou totiž ženy a ty on má rád. Jenže je tu i další důvod.

Příjemný film. Zasmála jsem se při něm. Je to opravdu lehké BL, takže je vhodný pro každého.

The Crucible

15. července 2013 v 16:04 | Choi Mari
도가니 [to-ga-ni], anglicky The Crucible, je film založený na skutečné události, která se odehrála ve škole pro sluchově postižené děti v Gwangju.
Kang In Ho je nově jmenovaný učitel výtvarné výchovy ve městě Mujin (město je smyšlené). In Ho nemá zrovna pěknou minulost, jeho žena byla středoškolačka a spáchala sebevraždu, o jeho velmi nemocnou dceru se stará jeho matka.
Cestou na nové pracovní místo potká mladou Seo Yoo Jin, která pracuje v místním centru pro pomoc lidem.

Take care of the young lady

8. července 2013 v 11:20 | Choi Mari
아가씨를 부탁해 [a-ga-ši-rül bu-tak-he], anglicky Take care of the young lady, je šestnáctidílný romantický a komediální seriál.
Kang Hae Na je žije se svým dědečkem a je dědicem jeho firmy. Kangsam group je jedna z největších firem v Koreji a tak není překvapením, že Hae Na žije v obrovském paláci se služebníky a je hodně rozmazlená.
Naproti tomu Seo Dong Chan je úplně obyčejný muž, co to nemá v životě zrovna lehké. Pomáhá své tetě a její dceři v jejich květinářství.
Když jel autem doručit květiny, naboural kvůli Hae Ně a nakonec musela dělat veřejně prospěšné práce. Hae Na se mu chtěla pomstít a tak zinscenovala únos. Ale přišlo se na to.
Dong Chan jí jde navštívit, aby jí promluvil do dušea ukázal jí. Cestou k domu potká jejího dědečka a ten mu nakonec nabídne, aby se stal jejím vrchním sluhou a trochu jí i usměrnil.

Tenhle seriál mě vžně bavil, takže doporučuji, i když asi po šestém díle už budete vědět, jak to zkončí. Herci byli moc sympatičtí. Taky hudba byla dobrá.The Bicycle looking for a whale

1. července 2013 v 10:16 | Choi Mari
고래를 찾는 자잔고 [ko-re-rül čat-nün dža-džan-go], anglicky The Bicykle looking for a whale, je dojemný příběh dvou sourozenců.
Chul a jeho sestra Uena jsou jediná rodina, kterou mají. Jednoho dne dostane Chul kolo a na něm je jméno a škola. Vlastník pochází z Jangsaengpo. Když se Euna na město víc vyptávala, zjistila, že tam může vidět velrybu a začala přemlouvat bratra, aby se jí tam vzal. Chul nejprve nechce, ale ví, že Euna postupně přichází o zrak a tak se nakonec rozhodně jí přání splnit.
Po cestě potkávají Duk Soo, který se k nim pak přidá. A všechno se mírně zkomplikuje.

Nevím jestli jsem správně pochopila konec, je to takové zvláštní, ale film nebyl špatný.

Tasty life

17. června 2013 v 10:22 | Choi Mari
맛있는 인생 [ma-šit-nün in-seng], anglicky Tasty life, je 39 seriál o rodině pana Jang.
Jang Shin Jo býval detektivem, nyní pracuje v restauraci své staré známé jako šéfkuchař. Shin Jo má čtyři dcery. Tři vlastní a jednu nevlastní.
Nejstarší dcera je Seung Ju, která studuje, aby se stala lékařkou. Mladší je Jung Hyon, která je věčně nezaměstatnaná. Další je Ju Hyon, dcera Shin Joova dobrého přítele, pocisty, který zemřel ve službě. A nejmladší Mi Hyon, která ještě studuje na střední.
Seriál sleduje osudy rodiny a jejich blízkých přátel.

Upřímně, tenhle seriál mi přišel jako korejská verze Ordinace v Růžové zahradě.I když lepší. Takže doporučuju, jenom pokud se opravdu nudíte.
Hrál tam Park Yoo Jae, který hrál jednu z postav v paláci v seriálu Faith.

 
 

Reklama