Moje nej songy

Můj nej song od The Legend - Left out

10. května 2016 v 16:35 | Choi Mari
The Legend je jihokorejská chlapecká skupina. Členové jsou Lito, Listen, Roi (Číňan), Jaehyuk a Chansun. Skupina debutovala v létě 2014 s písní Left out. Člen Lito napsal text jejich debutové písně a i většiny pozdějších písní. V lednu 2016 vydali mini album Sound up.

Left out je velmi dobrá debutová písnička a ta choreografie je boží, ale jsou chudáci z menší společnosti, a tak ještě pořád nemají ani dvě stě tisíc shlédnutí. Píseň je o muži, se kterým se rozešla přítelkyně, ale on ji stále miluje a nechápe, proč se ona chce rozejít. Video je jednoduché a pěkné a choreogafie opravdu dobrá. Doporučuji si najít nějaké live vystoupení, protože chlapci tančí opravdu dobře. Jo a až budete hledat toho čínské člena, je to rapper.

Můj nej song od Davichi - Hot stuff

12. dubna 2016 v 16:22 | Choi Mari
Davichi je jihokorejské dívčí duo, složené z Lee Haeri a Kang Minkyoung. Děvčata debutovalav roce 2008 s albem Amaranth. Druhépnohodnotné album s názvem Mystic white vydali až v roce 2013. O rok později se duo rozhodlo neobnovit smlouvu se starou společností a podepsalo smlouvu se SJ E&M Entertaiment.

Na tuhle písničku jsem narazila při sledování seriálu Take care about young lady a ihned se mi zalíbila. Davichi odvedli jak jinak než opravdu dobrou práci.

Můj nej song od A-Prince - You're the only one

5. dubna 2016 v 13:24 | Choi Mari
A-Prince je jihokorejská pětičlenná chlapecká skupina. Členy jsou Sungwon (bývalý člen Taken), Minhyuk (bývalý člen Taken), Seungjun, Siyoon a Woobin. Skupina měla původně mít šestého člena Taehyuka (bývalý člen Taken), který s nimi nakonec nedebutoval (debutoval později jako T.A se skupinou INX). Chlapci debutovali v roce 2012 s písní You're the only one. V roce 2015 se skupina rozpadla. Sungwon nastoupil do armády a zbylí členové debutovali v listopadu 2015 s novým členem Signem jako nová skupina M.A.P.6 pod novými jmény: Woobin jako J.Vin, Siyoon jako Sun a Seungjun jako JJun. Minhyukovi zůstalo jeho původní jméno.

Písnička je průměrná popová, vůbec nevybočuje z řady dnešního popu (možná proto jim to taky nakonec nevyšlo). MV ej také jednoduché a nenína něm nic moc vyjímečného. Písnička ale není špatná, akorát je taková...ne nijaká, spíš prostě nevybočuje natolik, aby si získala větší oblibu.

Můj nej song od Nu'est - Hello

29. března 2016 v 7:05 | Choi Mari
Nu'est je pětičlenná jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou JR, Baekho, Ren, Minhyun a Aron. Debutovali vbřeznu 2012 s písní Face. Ihned nato se začala vysílat jejich s=rie show Making of a star. Později toho samého roku vydali své první minialbuma a stali se ambasadory pro Korejskou skautskou asociaci. Během roku 2013 uskutečnili někteří členové svůj herecký debut a rovněž chlapci propagovali avé album Sleep talking rovněž v Číně se svým dočasným členem Jasonem. V roce 2014 debutovali Nu'est v Číně.
MV velmi dobře zachycuje vlastní text písně. Chlapec volá děvčeti. Volá jí, i když ji vidí. S naží sezachovat klid, i když ji vidí s někým jiným. Písnička je opravdu krásná, spíš pomalejší. I choreografie je moc dobrrá.

JEVICE - Cause of U

22. března 2016 v 12:51 | Choi Mari
JEVICE je jihokorejské dívčí duo. Členky jsou Ji Ae, také známá jako Hana, která bývala členkou T-ara a Lee Ashi, také známá pod jménem Juri. Jako duo debutovali v srpnu 2012 a písní I want to love now.

Cause of you je o tom, jak těžké je vyznat někomu lásku. Je jednoduché to chtít někomu říci, ale ten čin samotný je už něco jiného. Musím íci, že je škoda, že nejsou děvčata lépe známá. Jejich hlasyjsou úžasné a silné a hrozně dobře spolu ladí. MV je velmi jednoduché, z prostředí nahrávacího studia.

Jaejoong & Yoochun - Colors~ Melody and harmony

15. března 2016 v 17:28 | Choi Mari
Kim Jaejoong (narozen v lednu 1986) a Park Yoochun (narozen v červnu 1986) ze skupiny JYJ spolupracovali na tomto singlu, který byl vzpomínkovou písničkou k 35. výročí Hello Kitty v Japonsku. Žádní další aktivity jako duo se prozatím nekonaly.

Písnička nemá s Hello Kitty nic společného, to jen tak pro upozornění. Vlastně je tom, že si chlapci přejí přeměnit všechny slzy na světě na úsměv alespoň na chvíli. Jejich hlasy k sobě velmi dobře pasují. MV je velmi jednoduché a převážně tam jsou Jaejoong a Yoochun, kteří se procházejí skrz model města a zpívají.

Můj nej song od B.A.P - One Shot

8. března 2016 v 12:00 | Choi Mari
B.A.P, což je akronym pro Best Absolute Perfect, je jihokorejská šestičlená chlapecká skupina. Jména členů jsou Yongguk, Himchan, Zelo, Jong-up, Young-jae a Dae-Hyun. Svojí aktivitu začali v lednu 2012 svojí show TA-DAH, It's B.A.P, později ten samý měsíc oficiálně debutovali s písní Warrior. První minialbum vydali v červenci 2012 a mělo název No Mercy. V říjnu 2013 se pokusili proniknout na japonský trh s japonskou verzí Warrior. V říjnu 2014 zažalovali svou společnost, TS Entertainment, za neférové zacházení a nespravedlivé rozdělování výdělku. Soud trval až do srpna 2015, kdy obě strany dosáhli dohody a B.A.P se ke společnosti vrátili. V listopadu pak uskutečnili svůj comeback s minialbem Matrix, jehož titulní píseň byla Young, Wild & Free.

Nejprve menší upozornění, konecnení tak úplně konec. On je tam ještě druhý, ten první se očividně odehrál jen v Young-jaeho mysli. Uplně první bych asi měla zmínit píseň. Písničky B.A.P často obsahují celkem dost rapu, tahle patří k těm, kde ho zas až tolik není. Taky to není jen jedna písnička, ale kombinace asi tří. Jedna je jen chvilkuna konci, pak je One shot samotná a na konci je přidaná jiná. Kdyby mi to někdo neřekl, tak si ani nevšimnu, všechny tři k sobě hezky pasují. Ale teď budeme mluvit o One shot. Pokud jsem dobře pochopila text, tak má člověk jen jednu šanci něco dokázal a měl by to udělat, i kdyby celý svět byl proti němu. MV samotné ja taková akčňák. B.A.P jsou gang a jejich kámoš Young-jae je unesen jiným gangem a tak oni ukradnou prachy, aby ho dostali zpátky.

Můj nej song od Kim Jang Hoon - Someday

1. března 2016 v 16:02 | Choi Mari
Kim Jang Hoon je jihokorejský zpěvák známý pro své rockové balady. Narodil se v létě 1967. Odešel ze školy, aby mohl pracovat jako DJ. Své debutové album nahrál v roce 1991. Bylo to ale až jeho čtvrté album Fool, které vyšlo v roce 1998, které jej vesvětě hudby zviditelnilo. V září 2011 vydal singl Breakups are so like me, který nazpíval společně s Heechulem ze skupiny Super junior. V roce 2014 vydal píseň společně se skupinou Crayon pop. Je také velmi známý pro své pízpěvky charitě. Charitě věnovat za posledních deset let více než deset bilionů wonů.

Tohle je jak jinak, než rocková balada, pro které je Jang Hoon slavný. Vyšla v roce 2006 a byla na jeho desátém albu. Písnička zní na baladu poměrně pozitivně. Nerozumím sice textu, ale z anglických částí jsem si dokázala domyslet, že půjdeo lásku. Chce aby jehodívka zůstala s ním, zůstala sním napořád. MV je hravé a milé (a pokud jsou komentáře pod videem pravdivé, tak je tam Go Eun Ha sestra Mira z MBLAQ). Jang Hoon má takový ten nakřápný rockerský hlas, kterýse velmi hezky poslouchá.

Kim Sung Kyu - I need you

23. února 2016 v 11:41 | Choi Mari
Kim Sung Kyu je jihokorejský zpěvák. Narodil se v roce 1989. Na střední byl ve školní kapele Coma Beat. V roce 2007 šel na konkurz do SM Ent., ale neuspěl, šel však do Woollim Ent. a i přes zánět slepého střeva uspěl. V roce 2010 pak debutoval se skupinou Infinite jako její leader a hlavní zpěvák. V roce 2012 vydal své první sólové album Another me, sám se podílel na psaní některých písní. Zahrál si dokonce i v několika muzikálech a seriálech. V roce 2015 vydal své druhé sólové album 27.

Dřív jsem si neuvědomoval, jak je ta písnička smutná. Je o tom, že všichni slibovali, jak tu pro něj budou, ale když se rozhlédl kolem byl úplně sám. I přes to do jeho života přišla ona a to je to jediné, co potřebuje. MV je jednoduché, po většinu času černobílé. Sung Kyu se prochází mezi lidmi, ale ti jej zcela ignorují. Píseň bych zařadila mezi balady s rockovým nádechem.

Můj nej song od Han Seung Yeon - Giulty

16. února 2016 v 12:33 | Choi Mari
Han Seung Yeon je jihokorejská zpěvačka. Seung Yeon se narodila v roce 1988. Už v roce 1997 začala s herectvím a to v seriálu Star in my heart. Střední školu studovala v Americe v New Jersey, ale nedokončila. Opustila školu aby si splnila svůj sen stát se zpěvačkou. V roce 2007 ddebutovala jakohlavní zpěvačka skupiny KARA. Protože první album KARA nebylo moc úspěšné, byla Seung Yeon mezi léty 2007 a 2009 hodně aktivní v různých variety show, aby skupina získala nějakou pozornost veřejnosti. V roce 2012 každá ze členek skupiny vydala sólo píseň, Seung Yeon vydala píseň názvem Guilty.

Guilty by se jsem žánrem asi zařadila mezi balady s rockovým nádechem. Seung Yeon má moc krásný a silný hlas a je moc krásná. Písnička se zalíbila dokonce i mým spolužákům, kteří mají celkem silné předsudky vůči asijské hudbě. I MV je velmi zajímavé a pěkné na pohled.

Můj nej song od GLAM - I like that

9. února 2016 v 13:36 | Choi Mari
GLAM je pětičlená jihokorejská dívčí skupina. Pět členek - Park Jiyeon, Dahee, Trinity, Miso a Zinni - debutovali v červenci 2012 se single Party. V prosinci téhož roku oznámila jejich společnost Big Hit Entertainment, že členka Trinity opouští skupinu z osobních důvodů. V roce 2013 vydali dva singly I lika that a In front of the mirrror. v roce 2014 zažaloval herec Lee Byung-hun členku skupiny Dahee a ještě jednu ženu za vidírání a Dahee byla odsouzena k roku vězení. Na konci roku 2014 byly ukončeny smlouvy mezi členkami a společností a skupina se rozpadla.

I like that je písnička o rozchodu. Přesněji řečeno o tom, že je v pořádku být single. Některéčásti písně znějí hravě až vesel, kdežto jiné jsou spíš do hip hopu. MV je bláznivé a nápadité. Choreografie je velmi chytlavá.

Nu'est & Orange caramel - Dashing throught the snow in high heels

3. února 2016 v 12:42 | Choi Mari
Nu'est je pětičlená jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou Aron, Ren, Baekho, Minhyun a JR. Debutovali v roce 2012 se singlem Face. Orange caramel je podskupina jihokorejské dívčí skupiny After school. Skládá se ze tří členek a to Lizzi, Nana a Raina. Jako poskupina debutovali v roce 2010 se siglem Magic girl. V procinci 2012 tyto dvě skupiny pod Pledis entertainment naspívali společně vánoční písničku.

Vím, že na vánoční písničku je trochu pozdě, ale ještě je zima, tak to úplně nevhodné není. Písnička sama o sobě je veselá a taková typicky vánoční. Text bych ale odhadla spíš na korejské Vánoce než na evropské - jakože o lásce, jelikož Vánoce nejsou v Korei brány jako rodinné svátky, nýbž čas, kdy mi měl člověk být se svojí drahou polovičkou. Textu dostali Orange caramel výrazně víc než Nu'est, což ale bude pravděpodobně tím, že ten rok teprvě debutovali a ještě neměli takovou popularitu. MV je milé, ale žádný zázrak. Prakticky vzato to jsou převážně záběry z nahrávání a vánočního focení (ale sluší jim to)

Můj nej song od 2ne1 - I hate you

26. ledna 2016 v 14:19 | Choi Mari
2NE1 je jehokorejská dívčí skupina. Název se vyslovuje jako To anyone nebo Twenty one. Členky jsou Dara, Minzi, Bom a CL. Debutovaly v roce 2009 s písní Fire. Nedlouho po debutu měli i vlastní reality show 2NE1TV. Několikrát spolupracovaly s Big Bang. V roce 2011 debutovali v Japonsku s japonskou verzí Go away. V roce 2013 CL vydala svou první sólo písničku The Baddest female. I když v roce 2015 neměližádný comeback, byly 16 nejvíc rebloggovanou kpop skupinou na tumblr.

I hate you je rychlá taneční písnička.Také musím uznat, že poměrně chytlavá. MV je animované, což mě překvapilo. Animpvané 2ne1 jsou lovci odměn s růžovým džípem, které jsou vyslané zabít nějakou holku (v komentářích po videem všichni psali, že je to kluk, ale měto víc připomínalo holku).

Můj nej song od TVXQ - My little princess

19. ledna 2016 v 14:08 | Choi Mari
동방신기 [tong-bang-šin-ky], nebo také TVXQ, Tohoshinki nebo DBSK byli založeni v roce 2003 jako čtyřlenná chlapecká skupina. Skupina se skládala ze členů Yoochun, Yunho, Jaejoong, Junsu a Changmin. Debutovali s písničkou Hug při vystoupení BoA a Britney Spears. Po vydání několika korejských singlů se v roce 2004 pokusili proniknout na japonský trh s písní Stay with me tonight. Rok 2006 zahájili turné po Asii a byly prvními korejskými umělci vystupujícími v Malajsii. Na začátku roku 2010 vydali japonský singl Break out! se kterým zlomily téměř patnáct let dlouhý rekord Eltona Johna v počtu prodaných kopií zahraničního umělce. Na podzim téhož roku Jaejoong, Yoochun a Junsu zažalovali společnost, pod kterou spadali a ze skupiny odešli. Nadále vystupovali jako trio JYJ. Changmin a Yunho si ponechali jméno TVXQ a vystupovali nadále už jenom jako duo. V roce 2012 se stali rekordmany - lístky na jejich koncert byly vyprodány během necelé minuty. Během roku 2015 nastoupili na povinnou vojenskou službu.
My little princess je písnička z roku 2009, tedy ještě s pěti členy. Všech pět má velmi krásné hlasy, navíc to zpívají jako acappella, ale Changminův hlas tam vyniká asi nejvíce.

Můj nej song od 2ne1 - It hurts

30. prosince 2015 v 15:35 | Choi Mari
2NE1 je jehokorejská dívčí skupina. Název se vyslovuje jako To anyone nebo Twenty one. Členky jsou Dara, Minzi, Bom a CL. Debutovaly v roce 2009 s písní Fire. Nedlouho po debutu měli i vlastní reality show 2NE1TV. Několikrát spolupracovaly s Big Bang. V roce 2011 debutovali v Japonsku s japonskou verzí Go away. V roce 2013 CL vydala svou první sólo písničku The Baddest female.
MV vypadá vizuálně jako taková temnější pohádka a nezdá se, že by tam byl nějaký příběh, ten totiž přijde až nakonci. Děvče, které vzpomíná nasvou lásku. Zjednodušeně. Písnička samotná zní poměrně smutně a má takové baladové ladění.

 
 

Reklama