Moje nej songy

Můj nej song od 2ne1 - It hurts

30. prosince 2015 v 15:35 | Choi Mari
2NE1 je jehokorejská dívčí skupina. Název se vyslovuje jako To anyone nebo Twenty one. Členky jsou Dara, Minzi, Bom a CL. Debutovaly v roce 2009 s písní Fire. Nedlouho po debutu měli i vlastní reality show 2NE1TV. Několikrát spolupracovaly s Big Bang. V roce 2011 debutovali v Japonsku s japonskou verzí Go away. V roce 2013 CL vydala svou první sólo písničku The Baddest female.
MV vypadá vizuálně jako taková temnější pohádka a nezdá se, že by tam byl nějaký příběh, ten totiž přijde až nakonci. Děvče, které vzpomíná nasvou lásku. Zjednodušeně. Písnička samotná zní poměrně smutně a má takové baladové ladění.

Můj nej song od ZE:A - Why

15. prosince 2015 v 14:01 | Choi Mari
ZE:A nebo také 제국의 아이들 [če-guk-e a-i-dül], což se do angličtiny překládájako Children of Empire, je devítičlená jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou Lee Hoo, Kevin, Hwang Kwang Hee, Kim Dong Jun, Yim Si Wan, Park Hyung Sik, Kim Tae Heon, Ha Min Woo a Jung Hee Cheol. Debutovali v únoru 2010 s písní Nativity. V září 2010 vydali svůj první japonský singl. V červnu 2012 Min Woo a japonští zpěvácí Nikaido Hayato a Sasake Yoshihide vytvořily project nazvanž 3peace Lovers a vydali svůj první singl Virtual love. V roce 2014 vznikl jiný projekt jménem Nasty Nasty, jehož členem byl Kevin a dvě členky Nine muses Kyungri a Sojin.
Why je příjemná pomalejší písnička a také je velmi chytlavá. MV je takové pohodové a spíše letní. Očividně je z nějakého focení na Jeju.

Můj nej song od 2pm - Again & again

8. prosince 2015 v 13:24 | Choi Mari
2pm je jihokorejská chlapecká skupina pod JYP Enterteinment. Členy jsou Jun.K, Chansung, Nikhun, Junho, Taecyeon a Wooyoung. Bývalým členem je Jay Park. Skupina debutovala se sedmi členy v roce 2008 se singlem 10 out of 10. Jay oficiálně opustil skupinu na začátku roku 2010. V roce 2011 skupina uskutečnila debut v Japonsku s písní Take off, která je jedním z endingů anime Blue exorcist. Jejich poslední comeback byl v létě 2015 s albem jehož titulní píseň My House napsal Jun.K.
Jelikož k Again & again jsem našla jen taneční verzi a žádné MV, rozhodla jsem se s vámi sdílet vystoupení z Music core. 2pm jsou totiž dobří tanečníci, a tak to na tuhle píseň pěkně rozjeli. O čem že to spívají nemám ani tušení, ale to vůbec nevadí, protože je chytlavá písnička.

Můj nej song od Davichi - Don't know you

24. listopadu 2015 v 15:05 | Choi Mari
Davichi je jihokorejské dívčí duo. Lee Haeri a Kang Minkyung debutovali v roce 2008 s albem Amaranth. V posledních měsících toho samého roku vyhráli Best new artist. V roce 2010 vydali druhé minialbum. V říjnu 2012 bylo známeno, že děvčata opustí svou společnost a vytvoří na ní nezávislou společnost, nakonec si to ale rozmysleli a u společnosti zůstali. Na začátku roku 2013 vydali třetí druhé kompletní album Mystic Ballad. V roce 2014 vypršela jejich smlouva s Core Contents Media a duo se rozhodlo neobnovit smlouvu. Místo toho přešli pod MMO Entertainment, která spadá pod CJ E&M.
Píseň Don't know you je OST ke sruhé řadě seriálu IRIS (což vypadá na nějaký akčňák plný pomsty a přestřelek, prostě nic pro mě), takže MV je vlastně jen takovým "trailerem" k seriálu. Nicméně píseň je překrásná balada plná citů a rozhodně stojí za poslechnutí.

Můj nej song od 2pm - Without U

3. listopadu 2015 v 13:21 | Choi Mari
2pm je jihokorejská chlapecká skupina pod JYP Enterteinment. Členy jsou Jun.K, Chansung, Nikhun, Junho, Taecyeon a Wooyoung. Bývalým členem je Jay Park. Skupina debutovala se sedmi členy v roce 2008 se singlem 10 out of 10. Jay oficiálně opustil skupinu na začátku roku 2010. V roce 2011 skupina uskutečnila debut v Japonsku s písní Take off, která je jedním z endingů anime Blue exorcist. Jejich poslední comeback byl v létě 2015 s albem jehož titulní píseň My House napsal Jun.K.
Moc se mi líbí to piano na začátku. Líbí se mi i pak, když se písnička pořádně rozjede. Tuším, že obsah písně je na způsob? rozešli jsme se/opustila jsi mě, ale i beztebe jsemúplně v pořádku. MV není nic extravagantního, i když ten déšť tomu propůjčuje takovou ponurou atmosféru.

Můj nej song od Rainbow - Tell me Tell me

13. října 2015 v 12:32 | Choi Mari
Rainbow je jihokorejská sedmičlenná dívčí skupina. Členky jsou Woori, Jisook, Hyunyoung, Yoonhye, Seungah, Jaekyung a Noeul. Děvčata debutovala v roce 2009 s písní Gossip girl. Na jaře 2011 vydali několik japonských písní . V roce 2012 ohlásila společnost podskupinu Rainbow Pixie, která je složená z Seungah, Jisook a Hyunyoung. Woori se objevila ve wariety show Invincible youth a Jakyoung ve wariety show The Law of jungle. V roce 2014 vznikla druhá podskupina Rainbow Blaxx, ve které je Jaekyoung, Woori, Seungah a Hyunyoung. V roce 2015 měli comeback jako celá skupina s písní Black swan.
Tell me Tell me jeo lásce a je to veselá a i´milá píseň. I video je velmi sladké. Je to prostě milá a příjemná píseň (a taky první, co jsem kdy od Rainbow slyšela).

Můj nej song od Purplay - Love and remember

8. října 2015 v 16:39 | Choi Mari
Purplay je čtyřčlenná jihokorejská dívčí skupina. Členy jsou Woomi, Jiyo, Eeple a Seolha. Skupina debutovala v roce 2013. Skupina se nedlouho po debutu rozpadla. Seolha pod jménem Rumi opět debutovala s dívčí skupinou Unicorn a ostatní děvčata se opět stala trainee.

Hodně lidí se vyjádřilo, že písnička je sice poslouchatelná, ale líp by se o ní vyjádřit nemohli. Mě se líbí a hodně. Děvčata jsou pěkná i talentovaná, takže škoda toho, že se rozpadli. Hodně lidí je kritizovalo, protože prý je část choreografie zkopírovaná. Nevím, co je na tom pravdy, ale kdyby to pravda byla, velmi pochybuji, že si rookie skupiny sami dělají choreografie, takže by spíše bylo na místě útočit na společnost. Jediné, co se mi na písni nelíbí jeten break dance - to se tam doopravdy vůbec nehodí.

Můj nej song od Yui - Life

16. září 2015 v 11:14 | Choi Mari
Yui je japonská zpěvačka a skladatelka. Narodila se vroce 1987 v prefektuře Fukuoka. Vyrostla jen s matkou, její otec rodinu opustil, když jí byly teprve tři roky. Už od základní školy snila o kariéře zpěvačky, i když její byla hodně stydlivá a nebyla moc dobráv komunikaci s ostatními. Její matka jí v jejím snu podporovala a tak začala psát básně aběhem střední školy písničky. Yui nedokončila střední školu, místo toho se začala učit zpěv a hru na kytaru a začala vystupovat na ulici, aby se zbavila své stydlivosti. V roce 2004 se se svou vlastní písni Why me a It's happy line přihlásila do konkurzu pořádaném společností Sony Music Japan, kde uspěla a It's happy line se stala její debutovou písní. V roce 2006 si Yui zahrála ve filmu Song of the sun a její píseň Rolling star byla vybrána jako opening pro anime Bleach. V roce 2015 se Yui oženila v srpnu se jí narodila dvojčata, dva synové.
Tuhle písničku mám ráda už docela dlouho. Tahle byla vybrána jako jeden z endingů pro Bleach a já kdysi tohle anime měla hodně ráda. Písnička samotná má mírný nádech rocku a já rock celkem dost ráda. MV písnička jakési má,ale je v celkem šílené kvalitě a tak jsem vyhledala jedno z live vystoupení.

Můj nej song od Lunafly - How nice would int be

2. září 2015 v 17:32 | Choi Mari
Lunafly je čtyřčlenná jihokorejská chlapecká kapela. Debutovali v září 2012 jako tříčlená skupina, členy byly Sam (housle, kytara, zpěv), Yun (bicí, kytara, zpěv) a Teo (bicí, piano, bass kytara, zpěv). Jejich debutová píseň je How nice would it be, anglická verze je nazvaná Super hero. Na konci roku vydali druhý single Clear day, cloudy day, která má taktéž i anglickou verzi. V roce 2013 vydali první album Fly to love. V roce 2015 vydali Sam a Yun album ve španělštině Hermesos recuerdos. Teo v té době pd skupiny odešel, aby se dal na sólovou kariéru. Vystupuje teď pod svým skutečným jménem Shin Tae Ho. Místo Tea byly přidáni dva noví členové Jin (bicí) a Yub (kytara).
How nice would it be je pohodová písnička. Nebo alespoň mě tak nějak uklidňuje. Ona je to vlastně písnička o lásce. Je to o o to, že sonou dívkou měl být, měl jí věnovat víc pozornosti a že to od téhle chvíle dělat bude a už jí nikdy nenechá být samotnou. Kvůli videu byly Lunafly společlně s Nu'est označeni jako ta skupina, co vypadá jako smíšená. To není holka, to je Teo. Všichni tři (ještě jsem nějak neměla to srdce se mrknout na ty dva nové, protože Teo...) mají moc krásné hlasy, nejvíc mě ale zaujal ten Samův britský přízvuk.


Můj nej song od 2ne1 - Go away

25. srpna 2015 v 12:22 | Choi Mari
2NE1 je jehokorejská dívčí skupina. Název se vyslovuje jako To anyone nebo Twenty one. Členky jsou Dara, Minzi, Bom a CL. Debutovaly v roce 2009 s písní Fire. Nedlouho po debutu měli i vlastní reality show 2NE1TV. Několikrát spolupracovaly s Big Bang. V roce 2011 debutovali v Japonsku s japonskou verzí Go away.
MV je zvláštní. Konec vypadá jako příšerná kravina, ale když jsem si pročetla komenáře, tak to vlastně dává smysl a je to vážně dobrá myšlenka. Písnička sama je (jestli se dá soudit dle MV) o děvčeti, kterému chlapec, kterého ono děvče velmi milovalo, řekne, ať táhle a ona se s tím hodně dlouhou dobu neumí smířit.

Můj nej song od Jun Sayer - 사진 속 너와 나

14. července 2015 v 14:24 | Choi Mari
Jun Sayer je jihokorejská kapela. Řadí se spíše mezi undergroundovou hudbu.
Video je z nějakého vystoupení,vypadá to, že v nějakém klubu. Písnička jepříjemná a pomalá, i když zase na baladu zní trochu moc vesele.

Můj nej song od ZE:A - Here I am

30. června 2015 v 13:39 | Choi Mari
ZE:A nebo také 제국의 아이들 [če-guk-e a-i-dül], což se do angličtiny překládájako Children of Empire, je devítičlená jihokorejská chlapecká skupina. Členy jsou Lee Hoo, Kevin, Hwang Kwang Hee, Kim Dong Jun, Yim Si Wan, Park Hyung Sik, Kim Tae Heon, Ha Min Woo a Jung Hee Cheol. Debutovali v únoru 2010 s písní Nativity. V září 2010 vydali svůj první japonský singl. V červnu 2012 Min Woo a japonští zpěvácí Nikaido Hayato a Sasake Yoshihide vytvořily project nazvanž 3peace Lovers a vydali svůj první singl Virtual love.
Písnička Here I am je o lásce. On je do ní zamilovaný až po uši a bude až na věky. Chce aby ona dívka byla jen a jen jeho a je přesvědčen, že i když ho opustí, stejně se vrátí zpátky. MV je barevné, veselé, milé a i zábavné. Písnička je taky taková milá, ale celkem i chytlavá.

Můj nej song od X-5 - Dangerous

16. června 2015 v 10:13 | Choi Mari
X-5 byla jihokorejská pětičlená chlapecká skupina. Členy byly Ghun, Taewon, Taefung, Zin a Sulhu. Skupina debutovala v dubnu 2011 s písní The Show is over. V prisnci 2011 vydali své první minialbum. V dubnu 2012 byl ředitel společnosti, pod kterou skupina spadala, uvězněn a skupina, stejně jako druhá skupina (The Boss) spadající pod tutéž společnost, ukončili své aktivity. Skupina se po této události rozpadla. Taefung, Haewon a Sulhu v roce 2013 znovu debutovali, tentokrát v nové skupině LU:KUS.
Písnička je chytlavá a až na chvíli na začátku a na konci, které zní trochu moc elektronicky na můj vkus. Choreografie trochu umávaná, ale jde.

Můj nej song od SPEED - 지독히도 가슴아픈 사랑

26. května 2015 v 8:33 | Choi Mari
SPEED je jihokorejská sedmičlená chlapecká skupina. Členové Taewoon, Sungmin, Jungwoo, Kwanghaeng, Kangho a Noori byly původně členy smíšené skupiny Co-Ed school spolu se čtyřmi dívkami (nyní členkami F-ve dolls) a debutovali v říjnu 2010. O rok později debutovali dvky jako podskupina F-ve doll a v roce 2012 debutovali chlapci jako podskupina SPEED. Ještě před debutem Kangho opustil skupinu, aby se mohl věnovat herecké kariéře a tak se zbylými členy debutoval Jungkook, účastnk Superstar K3. Měsíc po debutu byl do skupiny společnost přidán Sejoon. V září odešli dva členové Kwanghaeng a Noori a byly nahrazeni Yoonhwan a Taeha. V lednu 2013 skupina vydala první album Superior SPEED. V lednu 2015 bylo známeno, že bude mít skupina comeback se dvěma novými členy a stanou se devítičlenou skupinou. Jedním z nových členů je Seungri, známý také jako Ki-O.
지독히도 가슴아픈 사랑 je krátká, ale i tak moc hezká písnička o lásce. Písnička je jednou z písní na jejich debutovém studiovém albu. Název se do angličtiny překládá jako Never say goodbye. MV je černobilé a budí dojem sestřihu z filmu nebo seriálu.

Můj nej song od Nine muses - News

12. května 2015 v 8:49 | Choi Mari
Nine muses je jihokorejská osmičlená dívčí skupina. Nine muses debutovali v květnu 2010 jako devítičlená skupina s Jaekyung, Rana, Bini, Leesem, Eunji, Sera, Euaerin, Hyemi a Minha. Debutovali se singlem Let's have a party. V říjnu téhož roku Jaekyung odešla, aby se mohla věnovat kariéře vmodelingu a nahradila jí Hyuna. Na začátku roku 2011 odešli další dvě členky Rana a Bini. Ty v roce 2012 nahradily Sungah a Kyungri. V roce 2014 se konal další odchod a to hned tří členek: Lee Sem, Eunji a Sera. Kyungri, Kevin z U-kiss a trainee Sojin v říjnu 2014 spustily projekt jménem NASTY NASTY. Sojin se nazačátku roku 2015 spolu s trainee Keumjo přidala k Nine muses.
MV nemá příběh, jsou tamjen záběry z choreografie a záběry jednotlivých členek. Písnička je dobrá a některé dívky (tuhle skupinu zas až tak dobře neznám)mají opravdu krásný hlas. Jediné, co se mi moc nelíbilo je refrén. Podle mě setammoc nehodí.

 
 

Reklama